ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
         

Олег Постернак: Факт виходу у другий тур ставленика олігархату і шоумена знецінює посаду президента

  796   0 02.04.2019, 11:01 | Новости, Политика
Олег Постернак: Факт виходу у другий тур ставленика олігархату і шоумена знецінює посаду президента

Виборча кампанія здивувала трьома факторами. Перший - неочікувано високий відсоток Зеленського. Другий - загальносвітовий тренд несприйняття старої еліти та старого істеблішменту. Третій - українці прийшли до виборчої кампанії в стані глибокої тривожності, в умовах мінімального рівня добробуту і незакінченої війни. Все це вплинуло на атмосферу перегонів й відобразилося у високих результатах на користь Зеленського, який побудував свою кампанію, кардинально відгороджуючись від усього, що супроводжує й уособлює поточну брудну політику.

Про це у коментарі "ВВ" повідомив кандидат історичних наук, політтехнолог, керівник «Центру політичної розвідки» Олег Постернак. 

Але його не варто порівнювати із Рейганом. Зеленський уособлює антисистемну поведінку виборців. Зеленський - беззаперечний лідер соціальних медіа. Він - це перемога Instagram та Youtube над всім сегментом політичного «Фейсбуку», який виявився нездатним спрогнозувати, наскільки організованою та цільовою може бути кампанія шоумена. Його електорат споживає певний щоденний неполітичний контент, а про політику дізнається від «Кварталу 95». До речі, високої явки молоді не було. Тобто за Зеленського голосували люди середнього віку, які дивляться «Квартал», «Слугу народу» і довіряють каналу «1+1».

Для Тимошенко та її команди результат першого туру не став такою поразкою, яка може глибоко травмувати. Скоріш за все, український народ не до кінця зрозумів важливість тієї потужної та дивовижної за своїм змістом програми, яку запропонувала команда лідера «Батьківщини». Матеріальний інтерес та бажання висловити протест виявилися сильнішими, ніж конструктивні політичні пропозиції.

Із січня розпочалася потужна атака на Зеленського з боку симпатиків чинного президента, демонструючи, що саме він є найголовнішим суперником Порошенка. У результаті весь антиелекторат гаранта почав концентруватися на вигідній для штаба Порошенка кандидатурі Зеленського, що призвело до певного перетоку голосів. Так спрацювала технологія влади. Адже Порошенку комфортніше бути у другому турі із Зеленським, аніж з Тимошенко, яка запропонувала реальний план змін в країні і в якої є потужна команда, представники якої були членами багатьох виборчих комісій на дільницях та спостерігачами. А більшість позицій спостерігачів та членів комісій від Зеленського в регіонах закривали представники БПП. Це явно вказує на план Порошенка залишитися при владі шляхом виходу у другий тур разом із шоуменом.

Але для штаба Порошенка став несподіванкою великий розрив між чинним президентом та Зеленським. Там розраховували на різницю у 2-3%. Бо розрив понад 7% - це непідйомна задача, яка майже не полишає чинному президенту шансів на перемогу. Як Порошенко буде долати майже двократний розрив, навіть не уявляю. Наразі зрозуміло, що і далі команда чинного президента буде розганяти меседжи щодо Зеленського - «руки Кремля», що саме він є найвигідніший для РФ кандидат і що він буде ганьбити Україну на міжнародній арені. А також буде підживлювати страхи щодо загострення ситуації на Донбасі. Тобто у другому турі Порошенко намагатиметься «замочити» Зеленського.

Сам факт виходу у другий тур ставленика олігархату і шоумена знецінює посаду президента. І зараз «Новий курс» може стати справжнім спасінням країни від того, куди Україну тягнуть Порошенко і Зеленський. Ключова ідея програми Тимошенко - нова Конституція, яка б забезпечувала плавний перехід до парламентської республіки, що дозволить відійти від вакханалії та метушні навколо посади голови держави. Відмовляючись від президентської моделі, ми зберігаємо перспективу розвитку молодої європейської країни. Якщо ж ми знову боротимемося за те, хто краще - ставленик корупціонерів чи ставленик «приколістів», - варто замислитися, що на нас чекає наступні 5 років.

 

Вечірні Вісті 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2021 (656)
Август 2021 (745)
Июль 2021 (601)
Июнь 2021 (724)
Май 2021 (806)
Апрель 2021 (682)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области