ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2020    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Майже на фініші: «гумовий» реєстр, провладна «турбота» та провалений тендер

  139   0 18.03.2019, 11:00 | Статьи, Политика
Майже на фініші:  «гумовий» реєстр, провладна «турбота» та провалений тендер

До президентських виборів залишилося два тижні! Навіть не віриться, що час настільки швидко сплинув. Та чим ближче до 31 березня, тим стає спекотніше й тривожніше водночас. Виборча кампанія виявилася дуже напруженою:постійні скандали, маніпуляції, провокації, підкуп, звинувачення... Не було жодного спокійного дня. І не буде до самого кінця...

Першим тривожним дзвіночком стала фальшива соціологія. Раз у раз, наче гриби після дощу, почали з'являтися численні соціологічні дослідження з досить дивними результатами, які абсолютно не піддаються логіці. Експерти натякали на Банкову, яка намагалася видати бажане за дійсне й вплинути на масову свідомість.

Далі в ЗМІ з'явилася інформація про масові «сітки» штабу провладного кандидата: тут збирали персональні дані українців та платили агітаторам, що категорично заборонено законом!

Далі стало ще тривожніше... Центральна виборча комісія не встигла закупити спеціальні бокси для транспортування бюлетенів та іншої документації.

«24 лютого 2019 року до тендерного комітету ЦВК було подано лише дві тендерні пропозиції з неповним комплектом документів. Тому 5 березня 2019 року тендерний комітет був змушений відхилити ці пропозиції як такі, що не відповідають умовам тендерної документації», - пояснили у Центрвиборчкомі.

Біда в тому, що новий тендер провести вже не встигнуть. У ЦВК зазначили, що питання, яким чином і в чому будуть доставляти виборчі бюлетені та іншу документацію до ОВК, залишилось відкритим.

«Всі суб'єкти виборчого процесу, а особливо офіційні спостерігачі, повинні бути готовими до того, що голови та члени дільничних виборчих комісій будуть змушені доставляти виборчу документацію в підручних засобах, часто не призначених для цього», - наголосили у ЦВК.

Природно, тут виникає декілька запитань. А що це за підручні засоби? Картонні коробки, сміттєві пакети? І яким чином вони будуть захищені? Чи не захочеться комусь зазирнути та щось виправити в документах? Тож уся надія, звісно, на правоохоронців, які мають супроводжувати голів дільничних комісій... Втім, це явний прокол ЦВК.

До речі, комісія не припиняє нас дивувати... Згадайте-но тільки постанову ЦВК, якою агітаторам дозволили компенсувати витрати на проїзд, харчування тощо... Тоді як закон чітко забороняє платити агітаторам за роботу. Це рішення Центрвиборчкому було оскаржене в суді. Але що буде далі?

Також у ЦВК, здається, трохи намудрували із кількістю бюлетенів: їх планують надрукувати 60 мільйонів 359 тисяч 600 (більш ніж по 30 мільйонів на перший та другий тур). При цьому у Державному реєстрі виборців міститься інформація про 35 мільйонів 560 тисяч 427 виборців. Певно, у ЦВК вважають, що явка на цих виборах може скласти понад 85%? Досить сумнівно. Нагадаємо, що на президентських виборах 2014 року явка становила 59,5%! Найвища - у Львівській (78,2%) та Тернопільській областях (76,6%) областях, найнижча - у Донецькій (15,1%) та Луганській (38,9%) областях.

До того ж є ще одна цікава деталь: на позачергових виборах 2014 року у списку виборців було 34 млн 214 тис. 652 особи... Тобто різниця з 2019 роком складає понад мільйон осіб... І це за ситуації, коли люди масово виїжджають за кордон, а смертність перевищує народжуваність...

Що далі, то більше... Тиждень тому міністр МВС Арсен Аваков у ефірі програми «Свобода слова» на ICTV розказав, що штаб провладного кандидата за допомогою адмінресурсу і за кошти бюджетної програми намагається купити голоси виборців.

«Я приведу приклад однієї кримінальної справи, яка розслідується у Василькові Київської області. Мова йде про підкуп голосів... Є таке гарне українське слово - турбота. Для мене турбота - це сім'я, затишок... А тут турбота - це мерзота. Про що йдеться? Один із штабів провладного кандидата наймає агітаторів. Вони обирають сто чоловік, як правило, самих бідних. Йдуть до них у квартири й питають: «А ви готові підтримати нашого кандидата? Ми готові вам допомогти». Із сотні тридцять говорять:«Так, ми готові»... Цих людей заносять у список, після чого йдуть до райради чи соцзабезу й питають: «Чи закладені гроші в бюджеті на програму «Турбота?» - «Так, закладені» - «Значить, будь ласка, ось вам списочок. Ось цим тридцятьом - по тисячі гривень»... І цим людям виплачують кошти. При цьому потім телефонують: «Добрий день, ми зі штабу такого-то. Ми своє слово тримаємо. Ви отримали гроші? Ми чекаємо, що ви проголосуєте за нашого кандидата».

І це відбувається по всій країні: в Києві та Київській області, в Одесі та Одеській області, на Харківщині... Та це ж усе видно! Десятки людей нам про це повідомляють!

До речі, у Василькові слідче управління МВС розпочинає розсилати повістки виклику на допит у якості свідків двом тисячам осіб! Це і самі люди, яким пропонували гроші, і посередники-агітатори... Це трагедія, люди добрі», - заявив Арсен Аваков.

Міністр був надто коректний... Та з його слів абсолютно чітко зрозуміло, на чию користь відбувається підкуп. Адже провладний кандидат у нас лише один! І це дійсно справжня трагедія. П'ять років тому неможливо було навіть подумати, що подібне може статися... Зараз же до виборів залишилося два тижні. І дійсно страшно уявити, що відбуватиметься далі...

Яна ДЖУНГАРОВА

 

 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2021 (1)
Декабрь 2020 (38)
Ноябрь 2020 (750)
Октябрь 2020 (766)
Сентябрь 2020 (712)
Август 2020 (588)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области