ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Март 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
         

Перемога у «тарифній справі»: Феміда на боці українців

  411   0 11.03.2019, 09:01 | Статьи, Политика
Перемога у «тарифній справі»: Феміда на боці українців

«Тарифна справа» за позовом Юлії Тимошенко в Окружному адміністративному суді м. Києва проти Кабміну добігла кінця. Суддівська трійка на чолі із Євгенієм Абловим ухвалила рішення на користь українців, визнавши урядову постанову №315 від 27.04.2016 року  протиправною та нечинною з моменту прийняття. Тобто юридично доведено, що формула ціноутворення «Дюссельдорф плюс», за якою впродовж декількох років населення обдирали, як липку, є незаконною. Відповідно перемога команди Юлії Тимошенко в суді означає, що ціни на газ для українців мають бути принаймні у два рази нижчі!

Це рішення суду, який розпочався ще влітку 2016-го, далося дуже нелегко. Відповідачі - Кабмін, НКРЕКП та «Укргазвидобування» - раз у раз намагалися затягнути процес, міняючи представників, яким потрібен був час для ознайомлення із справою та завалюючи суддів різними клопотаннями, часто несумісними із здоровим глуздом.

Через таку гру в «тягни-штовхая», яку затіяла влада, знадобилося більше ніж 9 місяців, щоб суд перейшов до письмового провадження. Але і тут почалися «дива»: декілька суддів із колегії почали «хворіти», через що засідання відкладалися. І «дохворіли» аж до того моменту, коли сплив термін їхніх повноважень. Довелося знову чекати, поки призначать двох нових суддів і вони ознайомляться зі справою. І - о диво! - саме завдяки цим двом представникам Феміди, хоч головуючий цьому й опирався, колегія задовольнила клопотання представників Кабміну щодо проведення експертизи, яке минулий склад неодноразово відхиляв. Тож Київський науково-дослідний інститут судових експертиз повинен був винести свій вердикт щодо встановленої єдиної ціни на газ для населення та підприємств ТКЕ на рівні 6879 гривень за тисячу кубометрів. І він це зробив, як того й хотілося уряду, визнавши ціну на природний газ для населення обґрунтованою.

У лютому цього року суддівська трійка допитала експертів, які впродовж декількох місяців чомусь не хотіли зустрічатися із представниками Феміди. Стороною Юлії Тимошенко під час допиту експертам були поставлені запитання: чи було досліджено собівартість газу внутрішнього видобутку ПАТ «Укргазвидобування» і величину прибутку ПАТ «Укргазвидобування» та ПАТ «НАК «Нафтогаз України». Саме ці показники є складовими економічної обґрунтованості ціни на товар, в даному випадку - на природній газ для населення. Але експерти, які були приведені до присяги, пояснили, що ані собівартість, ані величину прибутку не досліджували. А висновок про економічну обґрунтованість експерти зробили виходячи з того, що ПАТ «Укргазвидобування» та ПАТ «НАК «Нафтогаз» зі збиткових підприємств стали прибутковими після того, як Кабмін різко підвищив ціну на газ для населення. Крім того, вони повідомили, що попри надісланий запит до Кабміну, так і не отримали первинних бухгалтерських документів, на основі яких можна було би визначити собівартість блакитного палива. 

І ось нарешті суддівська колегія у складі суддів Альони Мазур, Олесі Чудак під головуванням Євгенія Аблова своїм рішенням зафіксували, що базовий принцип встановлення ціни на газ «Дюссельдорф плюс», яким користується уряд, є незаконним і необґрунтованим.

Юлія Тимошенко констатувала, що рішення Окружного адмінсуду м. Києва про незаконність підвищення ціни на газ урядом у 2016 році має стати базою для зниження тарифів удвічі, яке обіцяла «Батьківщина».

«Два роки ми судилися з урядом за те, що вони незаконно і необґрунтовано підвищили ціну на газ», - зазначила лідер «Батьківщини».

Представник Юлії Тимошенко у суді Олексій Кучеренко перелічив основні наслідки цього рішення суду.

«Ми кілька років, що ця ціна необґрунтована, і ми довели в суді, що вона незаконна. Команда Тимошенко порахувала, що економічно обґрунтованою ціною за газ є 3,55 грн за 1 кубометр газу, а не 8,55 грн, як встановлено сьогодні», - наголосив він.

За підрахунками Олексія Кучеренка, за час, коли діяла оскаржена постанова (2,5 року), споживачі переплатили за газ зайвих 40-50 млрд грн. Тепер у людей виникають юридичні підстави вимагати перерахунку за переплачене.

Крім того, перемога команди Юлії Тимошенко у суді довела, що влада ухвалила непрофесійне рішення, яке призвело до збитків населення.

«Члени уряду, які голосували за це рішення, мають відповідати і перед українцями, і перед правоохоронними органами за ухвалення таких непрофесійних рішень», - підкреслив він.

Олексій Кучеренко також нагадав, що у суді очікує на рішення другий «тарифний» позов Юлії Тимошенко - про скасування незаконних тарифів на тепло.

Своєю чергою народний депутат «Батьківщини», юрист Сергій Власенко нагадав, що Кабмін намагається нівелювати рішення Окружного адмінсуду. Так, в уряді кажуть, що оскаржена постанова Кабінету міністрів України від 27 квітня 2016 р. №315 втратила чинність згідно з постановою Кабінету міністрів України від 19 жовтня 2018 року номер 867 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу».

Але Власенко переконаний: те, що оскаржена постанова втратила чинність, не має значення.

«Якщо первинні тарифи не мали економічного підґрунтя, то очевидно, що і подальше зростання було необґрунтованим і незаконним», -  наголосив парламентарій.

Сергій Власенко впевнений, що у будь-якій європейській країні уряд після подібного рішення суду негайно перерахував би тарифи, які були визнані економічно необґрунтованими. Однак влада вже заявила, що подаватиме апеляцію. Тому, скоріш за все, боротьба за справедливі тарифи триватиме.

Олекса ГОНСЬКИЙ

Вечірні Вісті

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Март 2019 (813)
Февраль 2019 (946)
Январь 2019 (1032)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области