ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Август 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     

Григорій Немиря: Влада де-факто проводить політику неповаги до прав і свобод українців

  137   0 30.01.2019, 14:30 | Новости, Политика
Григорій Немиря: Влада де-факто проводить політику неповаги до прав і свобод українців

Влада де-факто проводить політику послаблення національної згуртованості та неповаги до прав і свобод громадян України.

Про це заявив заступник Голови партії «Батьківщина», голова комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря, беручи участь у сьомій зустрічі Національної платформи «Політика соціальної згуртованості в рік виборів: виклики і ризики для національної єдності та побудови миру на Сході України».

«Хотів би наголосити: коли ми говоримо про людей, які мешкають на підконтрольній і непідконтрольній територіях, слід пам'ятати, що всі вони є громадянами України. І у нас не існує проблем у відносинах між собою серед громадян цих категорій, але існує проблема у відносинах між громадянами і владою», - зазначив він.

«Учора на форму під час висунення Петра Порошенка кандидатом у президенти, ані глава держави, ані прем'єр-міністр, ані спікер ВРУ, які зробили гучні промови, не сказали жодного слова про дотримання прав і свобод українців. Вони навіть не згадали вимушених переселенців», - зауважив Григорій Немиря.

За його словами, влада України де-факто проводить політику послаблення національної згуртованості та неповаги до прав і свобод громадян України.

Для прикладу він навів ситуацію з виконанням Закону про правовий статус осіб, зниклих безвісти, який було ухвалено нещодавно. Досі не створена комісія та реєстр цієї категорії громадян, як це передбачено законом, підзаконні акти не приведені у відповідність до цього законодавчого акту.

Окрім того, за його словами, вже майже два роки на розгляд ВРУ не виноситься законопроект № 6692 щодо виплати пенсій вимушеним переселенцям, який на сьогодні є базовими для захисту прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. Продовжують діяти дискримінаційні підзаконні акти КМУ щодо цієї категорії громадян. У бюджеті на 2019 істотно зменшено фінансування потреб ВПО у порівнянні з минулими роками.

За даними Управління з координації гуманітарних питань ООН, у 2018 році понад 50 осіб померли під час перетину лінії зіткнення на Донбасі, а лише від початку 2019 року - вже  вісім осіб.

«Ось так влада «бореться» за уми та серця наших громадян. На жаль, в Україні продовжує де-факто функціонувати політика прямої і непрямої дискримінації вимушених переселенців», - прикро констатував Григорій Немиря.

Він закликав до «запровадження нової державної політики щодо вимушених переселенців та громадян України, які залишилися в Криму і на тимчасово окупованій частині території Донбасу, не лише задля реінтеграції, а насамперед для дотримання прав і свобод усіх громадян України».

У зустрічі, яка пройшла у форматі круглого столу, брали участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, представники міжнародних та громадських організацій України, експерти та журналісти.

Нагадаємо, що Національна платформа «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію» заснована консорціумом незалежних українських громадських організацій, в партнерстві з Комітетом ВРУ з прав людини, Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Міністерствами закордонних справ Швейцарії та Фінляндії за технічної підтримки міжнародної організації Crisis Management Initiative (CMI).

Цілями Платформи є створення і забезпечення функціонування позапартійної, професійної та інклюзивної платформи, відкритої для різних суб'єктів і осіб, які виступають за досягнення стійкого миру на території Луганської та Донецької областей, в тому числі ефективну політику реінтеграції та забезпечення національної єдності в Україні, обговорення методів деокупації регіону в контексті дотримання стандартів прав людини, а також міжнародного досвіду побудови заходів довіри і стійкого миру в плюралістичному суспільстві.

На базі Платформи проводяться щомісячні публічні заходи за участі представників українських центральних і місцевих виконавчих органів влади, народних депутатів, представників місцевих громад та регіонів, громадських організацій та міжнародних експертів, дипломатичних організацій і місій.

ba.org.ua

 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Август 2021 (26)
Июль 2021 (601)
Июнь 2021 (724)
Май 2021 (806)
Апрель 2021 (682)
Март 2021 (715)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области