ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Июль 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

«Нова соціальна доктрина» - достойне життя для українців

  412   0 26.11.2018, 11:31 | Статьи, Политика
«Нова соціальна доктрина»  - достойне життя для українців

Минулого тижня в Києві пройшов ініційований Юлією Тимошенко Національний Форум «Нова соціальна доктрина: нові можливості для кожного». Під час заходу обговорювалися важливі питання, вирішення яких має забезпечити нову якість життя українців: від соціальних стандартів, охорони здоров'я та освіти до екології та безпеки. Разом із великою групою фахівців лідер «Батьківщини» шукала відповіді на головні виклики сьогодення. У форумі взяли участь понад 3 000 учасників, серед яких представники громадянського суспільства, бізнесу, медіа та міжнародних партнерів.

«Рівень життя, добробут суспільства та загальний розвиток країни вже не може вимірюватися ВВП. Світ визначився, що це далеко не маркер заможності, а інколи трапляється, що навіть невелике зростання ВВП супроводжується збіднінням населення. Тож в ООН запровадили принципово новий вимір якості життя - інтегральний показник щастя людини, який заміряють у різних країнах. Так от, у 2018 році Україна опинилася на одній з останніх сходинок у рейтингу щастя, посівши 138-е місце. Прикро, утім за останні чотири роки ми впали на 27 позицій! Наше щастя зменшується, як шагренева шкіра. Очевидно, що ми не туди йдемо, не те суспільство будуємо, не ті реформи впроваджуємо... Адже в Україні людина відчуває себе нещасною», - виступаючи на форумі, відзначила Юлія Тимошенко.

Той факт, що українці нещасливі, підтверджується катастрофічними темпами еміграції. Українці не просто їдуть на заробітки, а втікають із держави, намагаючись у майбутньому вивезти за кордон і свої родини.

«І все це відбувається тому, що життя тут перетворилося на виживання. А ми самі перетворюємося на націю втікачів зі своєї рідної землі. Цифри говорять про те, що питання еміграції - це вже питання національної безпеки. Окрім того, і це не менш важливо, ми в принципі не знаємо, скільки нас залишилося, адже останній перепис населення проводився в країні у 2001 році! Потрібно негайно міняти існуючий стан речей. Саме тому цей форум - найважливіший з-поміж усіх, адже йдеться про ті речі, які безпосередньо стосуються людей», - сказала ініціаторка форуму.

Юлія Тимошенко зазначила, що національною метою нової відповідальної влади стане забезпечення повної самореалізації людини та створення умов для повернення українців додому.

«Вважаю, що наша національна мета - створити такі порядки та правила спільного життя, щоб кожен зміг повністю реалізувати свій потенціал. Повернення людині щастя, віри в завтрашній день стає питанням національної безпеки, гарантією нашої нації на буття», - запевнила ініціаторка форуму.

Нова влада забезпечить поступове зростання зарплат

Юлія Тимошенко переконана, що за п'ять років нова влада забезпечить поступове зростання заробітних плат громадян та доведе їх до рівня середніх заробітків у Польщі, які більші за українські у 3,5 раза й перевищують 1000 доларів США.

«Я хочу зробити так, щоб за п'ять наступних років з моменту виборів нового президента середня заробітна плата в Україні поступово, кожного року, наздоганяла якусь країну, яка біля нас розташована і яка має трохи вищі доходи. І щоб через п'ять років ми мали хоча б таку ж заробітну плату, як у Польщі сьогодні. Це буде важке завдання, але іншого виходу в нас просто немає», - наголосила політик.

Також, за словами лідера «Батьківщини», одразу після виборів буде кардинально переглянуто механізм нарахування пенсій. Новий порядок базуватиметься не на збільшенні пенсійного віку, а на заміні радянської солідарної системи сучасною персоніфікованою.

«Для кожного буде створено приватний банківський, гарантований державою рахунок. Буде пораховано всі внески, частково індексовані та осучаснені, і буде порахована депозитна ставка, яка мала бути сплачена за весь період зберігання грошей у банку», - запевнила голова партії.

Юлія Тимошенко заявила, що нова влада перегляне і всю систему соціального захисту та відновить дію скасованих Петром Порошенком законів, які підтримували найбільш незахищені категорії українців.

Україні потрібна страхова медицина

Страхова медицина - єдиний шлях української системи охорони здоров'я. Адже нині бюджет не здатний на 100% фінансово забезпечити надання якісних медичних послуг для всіх громадян України. Про це сказала ініціаторка форуму під час свого виступу.

«Страхова медицина - це єдиний шлях, який надасть можливість отримати фінанси, необхідні для медичної галузі. Але обов'язкове медичне страхування мусить супроводжуватися новою податковою системою - із суттєвим зниженням ставки й кількості податків. Щоб наші підприємці, роботодавці не захлинулися, усе має бути збалансоване. Податки мусять бути значно меншими, ніж обов'язкове страхування, яке виникне додатково», - сказала голова «Батьківщини».

Тимошенко пояснила, що страхова медицина для працездатних громадян буде працювати через обов'язкові соціальні внески підприємців. А за пенсіонерів, дітей, важкохворих та людей з обмеженими можливостями буде платити держава.

«Так ми диверсифікуємо всю систему медичного страхування й надамо шанс нашій нації бути здоровою», - вважає лідер «Батьківщини».

Витрати на освіту - інвестиції в людський капітал

Юлія Тимошенко зазначила, що основні пріоритети нової влади в галузі освіти - це адекватні норми витрат на освіту кожної дитини, відродження системи професійно-технічної освіти, осучаснення стипендій, модернізація учбових закладів та гідні зарплати для вчителів.

Лідер «Батьківщини» переконана в тому, що модернізувати та розвинути національну систему освіти допоможе встановлення правильних державних нормативів витрат на навчання кожної дитини. Як пояснила Голова партії, розрахунки цього нормативу в різних країнах світу різняться: в Україні на середню освіту одного учня витрачають 1260 дол. на рік, а в Литві - 5 292 доларів!

Юлія Тимошенко зазначила, що в дані нормативи треба занести всі необхідні кошти для гідних зарплат освітян, організації учбового процесу, повного матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів. Крім того, політик наголосила, що асигнування на освіту мають забезпечити повну модернізацію та розвиток національної системи освіти.

На переконання лідера «Батьківщини», держава повинна розглядати витрати на освіту не як соціальне благо чи тяжкий обов'язок, а як інвестиції в людський капітал, запоруку конкурентоспроможності держави та національної безпеки.

Лідер партії вважає вкрай важливим повернення престижу професії вчителя, бо без цього про успіхи України можна забути.

«Мене обурює, що уряд встановив європейський рівень зарплат суддям - 300 тис. грн на місяць, керівному менеджменту «Нафтогазу» - 1 млн грн на місяць, а освітянам платять менше, ніж прибиральницям в Адміністрації Президента. Що це за політика така?» - запитує лідер «Батьківщини».

Пріоритетним кроком також стане забезпечення державою безоплатної освіти на всіх рівнях, оскільки це здійснюється майже у всіх цивілізованих країнах світу.

Окрім того, Юлія Тимошенко зазначила, що одним із пріоритетів нової влади буде відновлення фінансування професійно-технічної освіти.

Підтримка молоді - одне з найважливіших завдань

За словами лідера «Батьківщини», потрібно переглянути всі підходи до виплати стипендій - вони будуть не менше реального прожиткового рівня.

«Нам необхідно задіяти механізм стимулювання підприємств - через зниження податків - для залучення до роботи молодих фахівців. У країнах ЄС є системи надання субсидій роботодавцям, які влаштовують молодь або забезпечують випускників робочими місцями», - пояснила Юлія Тимошенко.

Політик зазначила, що молодь повинна мати право на отримання мікрокредитів без застави під 3% річних під готовий бізнес-план: «Ми знімемо всі обмеження на створення та правильне масштабне фінансування українських стартапів та малого бізнесу. Наша молодь матиме гідну роботу та гідні, на рівні світових стандартів доходи».

Для того, щоб молоді люди залишалися в Україні, необхідно також забезпечити їхні родини житлом. Тимошенко переконана, що це можливо зробити через іпотечні кредити, без застави і першого внеску, мінімум на 10 років і з державним ринковим страхуванням.

Окрім того, політик закликає зламати страшну тенденцію в Україні, коли смертність удвічі перевищує народжуваність, і забезпечити гідні виплати за народження дитини: при народженні першого маляти родина отримає 50 тис. грн, другого - 100 тис. грн, за третього та більше сума сягатиме 150 тис. грн.

Культура - це джерело сили нації

Лідер «Батьківщини» абсолютно переконана в тому, що українська культура отримає гідне фінансування.

«Культура - це джерело сили нації, і вона стане для нової влади пріоритетним напрямом», - наголосила Тимошенко.

Саме тому політик обурена тим, що досі фінансування української культури відбувалося за залишковим принципом, і обіцяє всіляку підтримку: «Новий президент буде системно та всеохоплююче інвестувати в українську культуру».

Лідер партії також наголосила, що буде всіляко підтримувати українську мову в усіх без винятку сферах життя: «Українська мова остаточно ствердить своє абсолютне домінування в Україні. Ми осучаснимо українську культуру та дамо нове дихання достатнім фінансуванням».

Юлія Тимошенко зауважила, що нова влада зробить усе й для ствердження в Україні єдиної помісної православної церкви, захистить її в законний спосіб і не дасть зруйнувати міжконфесійний мир, який є в Україні.

 

Микола БИКОВ

"Вечірні Вісті" 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Июль 2021 (601)
Июнь 2021 (724)
Май 2021 (806)
Апрель 2021 (682)
Март 2021 (715)
Февраль 2021 (653)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области