
Упродовж кількох років із часу ліквідації пільг з ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників уряд фактично не підтримував АПК. Допомога аграріям перетворилася на фікцію. В результаті маємо скорочення виробництва аграрної продукції, експорту, надходження валютних коштів, не кажучи вже про робочі місця в цій сфері. Це свідчить про неефективність існуючої моделі, яка працює на користь великим агрохолдингам.
Про це у коментарі "ВВ" повідомив президент Асоціації фермерів та приватних землевласників Іван Томич.
Натомість «Новий аграрний курс», запропонований лідером «Батьківщини» Юлією Тимошенко, передбачає розвиток фермерських господарств і їх кооперації. Такий курс взяли всі європейські країни. Наприклад, у Польщі функціонують 1,5 мільйона фермерських господарств, у Румунії - 3,9 мільйона, загалом у ЄС - 15,9 мільйона. Для порівняння: в Україні - всього 35 тисяч!
Українця вигнали з рідної землі! Наші чорноземи виснажують великі агрохолдинги за участю транснаціональних компаній. Увесь ресурс іде на експорт, гроші осідають в окремих групах та кишенях кількох родин, які багатіють шаленими темпами. Тим часом українці стають дедалі біднішими. Наразі ми купуємо хліб, який відносно зарплат і пенсій є найдорожчим на європейському континенті.
«Новий аграрний курс» здатен зупинити зростання цін, водночас сприяючи підвищенню якості продукції. Крім того, він стимулюватиме аграріїв не тільки виробляти продукцію, а й переробляти її, що зробить рентабельність підприємств вищою, а відтак збільшить зайнятість на селі. Така стратегія забезпечить українцю роботу на рідній землі й поверне його з інших країн, де він, працюючи, будує чужу економіку.