ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Шість кроків до відновлення миру

  260   0 05.11.2018, 10:59 | Статьи, Политика
Шість кроків до відновлення миру

Кожного дня перед українцями постають одні й ті самі питання: як виграти нав'язану нам війну? як повернути Крим та Донбас? як відновити мирне життя? На ці запитання простих відповідей немає. Особливо з огляду на те, що війна триває п'ятий рік. Та для початку нам потрібен чіткий покроковий план повернення миру в Україну. Саме його й презентувала на Національному форумі «Стратегія миру та безпеки» лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

«Перший крок - бути чесними самі з собою й прийняти реалії. Треба припинити робити вигляд, що рух за інерцією - це шлях до миру. Безрезультативність переговорного процесу в Мінську означає продовження війни, поглиблення гуманітарної катастрофи, знекровлення України й подальше послаблення регіональної безпеки. Незважаючи на вагомий внесок Німеччини та Франції, ми маємо зізнатися собі, що сьогодні Мінських домовленостей недостатньо для відновлення миру в нашій країні. До речі, хочу нагадати, що питання повернення Криму взагалі не було предметом Мінських угод», - сказала Юлія Тимошенко.

Другий крок - примусити світ подивитися на війну в Україні у правильному ракурсі. Занадто довго у світі хибно трактували конфронтацію між Росією та Україною, вважаючи її двосторонньою або ж регіональною проблемою. Якщо агресора вчасно не зупинити, він загрожуватиме всьому світовому порядку. Лідери глобального світу мають це зрозуміти.

«Третій крок - запровадити ефективні механізми відновлення миру. Ми пропонуємо політико-дипломатичний формат - «Будапешт плюс», який може стати шляхом до миру.

Нагадаю, в 1994 році було підписано Будапештський меморандум, згідно з яким наша країна відмовилася від третього за потужністю ядерного потенціалу у світі, натомість отримавши гарантії безпеки від країн-підписантів. Але ці гарантії залишилися на папері. Більше того: один із гарантів веде проти України війну. Та ми маємо наполягати на поверненні до цього документа та відновленні справжніх безпекових гарантій! Українська влада занадто пасивна в цьому питанні. Так, президент під час війни 15 місяців не призначав посла України до Великої Британії - країни - підписанта Будапештського меморандуму. Це просто саботаж...

До речі, виступаючи близько місяця тому на Генасамблеї ООН, президент жодним словом не обмовився про меморандум. Знаєте, хто про нього нагадав? Президент Польщі Анджей Дуда!» - зазначила ініціаторка форуму.

Тимошенко також розповіла, які країни мають бути задіяні у форматі «Будапешт плюс».  Це США, Франція, Велика Британія, Україна, Росія, Німеччина і Китай. Також доцільно було б запросити до переговорів Верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки.

За словами лідера «Батьківщини», нам потрібна активна й сильна, а не беззуба дипломатія, адже український народ не готовий десятиліттями чекати миру.

Разом із тим ініціаторка заходу зауважила, що дипломатичні переговори щодо пошуку шляхів повернення миру в Україну будуть ефективними лише за умови побудови обороноздатної армії. На думку політика, необхідно провести реформу Збройних сил України, яка передбачатиме побудову сильної армії на контрактній основі, гарантування належного соціально-економічного забезпечення військових.

Як повідомила лідер «Батьківщини», її команда працює над проектом контракту про службу в ЗСУ. Новий контракт передбачатиме механізм регулярної індексації грошового забезпечення на реальний показник інфляції. Заробітна плата рядового контрактної служби в 1,5 раза перевищуватиме середню зарплату в країні. Перевагою нового контракту для військових, переконана Юлія Тимошенко, стане «мотиваційний пакет», який включатиме забезпечення житлом, медичне обслуговування, а також пенсійне страхування та додаткові пільги для учасників бойових дій та членів їхніх родин.

Лідер «Батьківщини» також зауважила, що в умовах війни фінансування ЗСУ і пріоритетних розробок у галузі озброєння має становити не 2% ВВП, а щонайменше 3%.

«Це бодай дасть надію на правильне й всеосяжне фінансування. Армія має захищати країну, а не воювати за гроші на своє існування», - підсумувала Юлія Тимошенко.

«Четвертий крок - реальне посилення санкцій. Політика санкцій повинна бути націлена на примус до повного звільнення територій та встановлення миру. Нам потрібен реальний мир, а не його ілюзія. І він буде», - констатувала Тимошенко.

П'ятий крок  - притягнення держави-агресора до суворої юридичної відповідальності. Компенсацію за заподіяну агресором шкоду мають отримати українські громадяни, бізнес та держава. Для цього Україна повинна відстоювати національні інтереси в міжнародних судах. Юлія Тимошенко розповіла, що громадська організація «Сила права», очолювана Андрієм Сенченком, уже зараз допомагає українцям доводити у вітчизняних судах факти агресії Росії.

«Хочу навести приклад Кувейту, який 28 років тому зазнав вторгнення Іраку. Так от, за два дні військових дій та сім місяців окупації Кувейт висунув претензії на загальну суму 462 млрд дол.! І більша частина цих коштів уже погашена. І ми примусимо Росію компенсувати втрати», -  розповіла лідер «Батьківщини».

Шостий крок - реінтеграція та відбудова. За словами Тимошенко, влада розглядає вимушених переселенців як проблему. Натомість їхня підтримка та захист - це якраз і є інвестиція в досягнення миру.

Ключовими складовими нової стратегії миру Юлія Володимирівна назвала гарантовану державою можливість для вимушених переселенців безпечно повернутися додому та розробку процедури повернення втраченої на окупованих територіях власності.

«Ми запровадимо прозорий порядок встановлення права власності на житло, землю та майно й повернемо людям те, що в них силою забрали. Також буде створено фонд, із якого здійснюватимуться виплати матеріальної компенсації, зокрема на ліки та медобслуговування. Ми спростимо адміністративні процедури отримання та відновлення всіх необхідних для життя документів, щоб внутрішні біженці могли отримати повноцінні українські документи - паспорт і інші», - наголосила глава партії.

Також Юлія Тимошенко запропонувала для вирішення гуманітарних питань тісно співпрацювати з Міжнародним комітетом Червоного Хреста,  управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців, іншими міжнародними інституціями та українськими неурядовими організаціями, що опікуються правами вимушених переселенців.

 Вікторія МАРСОВА 

"Вечірні Вісті" 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2019 (462)
Август 2019 (559)
Июль 2019 (1051)
Июнь 2019 (1026)
Май 2019 (1058)
Апрель 2019 (1008)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области