ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Март 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
           

Щорічне послання президента чи Курс на вибори

  261   0 24.09.2018, 09:00 | Статьи, Политика
Щорічне послання президента чи Курс на вибори

Президент Петро Порошенко досить довго напускав туману й публічно не заявляв про свій намір балотуватися на другий строк. Та нещодавно на запитання нетерплячих журналістів він відповів так: «Коли оголошу, що йду на вибори? Коли почнеться виборча кампанія». Насправді ж його кампанія розпочалася вже давно. Про це,зокрема, свідчить і щорічне послання президента до Верховної Ради, з яким Порошенко виступив на минулому тижні. Ця промова швидше нагадувала виступ кандидата, аніж глави держави. До того ж спіч був приурочений до голосування за зміни до Конституції щодо курсу України на ЄС та НАТО. І зміни ці були підготовлені як раз під вибори...

«Армія! Мова! Віра!» - це не гасло. Це формула сучасної української ідентичності. Армія боронить нашу землю. Мова боронить наше серце. Церква боронить нашу душу», - виголосив із парламентської трибуни гарант. Авжеж, подумали ми, це в жодному разі не гасло...

«Чи є безповоротною наша стратегія? Наскільки їй загрожують реванш проросійських сил та безвідповідальність популістів? Як зробити так, щоб виборчий цикл не зупинив рух країни або, що ще гірше, не розвернув нас назад? Яким чином не змарнувати те, чого ціною великих випробувань досяг український народ? В який спосіб стратегічні успіхи конвертувати у зростання рівня життя людей? Якими мають бути наші невідкладні дії у найближчий та наступні роки? Відповідям на ці питання і присвячене моє послання - підсумкове у поточній каденції президента, з прогнозом на прийдешні роки», - продовжував Порошенко.

Втім, на свої ж запитання глава держави так і не дав відповіді. Та й жодних прогнозів не зробив. Він по колу розповідав про армію-мову-томос-церкву-безвіз. Це ж його улюблені теми! Але ж, справді, для чого  це все, якщо у глави держави немає стратегічного бачення майбутнього (окрім курсу на ЄС та НАТО) і якщо він не в змозі тверезо оцінити нинішній стан країни?    

Промова не мала чіткої структури, і виступ Порошенка буквально заколисував. А ще ми утверджувалися в розумінні, що українці та президент живуть у різних вимірах.

До речі, анонсуючи виступ президента, один із депутатів від фракції БПП сказав, що глава держави має намір викласти щось несподіване. Однак нічого нового...

«Власний досвід навчив мене, як важливо дуже обережно й відповідально ставитися до тих обіцянок, які даєш людям. Понад чотири роки тому я заявив, що АТО триватиме години, а не місяці. Я шкодую, що породив завищені очікування. Тому кілька тижнів тому я перепросив за те, що подав надію, яка не збулася. Звісно, попросив за це вибачення, але хотів би, щоби ця історія стала уроком не лише для мене, а й для всіх українських політиків», - говорив президент. 

Чи не лукавить Порошенко? Чому він перепрошує лише за одну невиконану обіцянку? А за «долар по десять гривень»? А «за тисячу гривень на день «атовцям»? Можна  пригадувати обіцянки гаранта дуже довго. Та чи пам'ятає він їх сам? Бачити скалку в чужому оці, а в своєму і колоди не помічати?

Ось ще одна цікава «порада» від Порошенка: «Не треба виводити (капітал. - Прим. авт.) - вкладайте в Україну, бо він стимулює вкладати у виробництво». Серйозно? То, може, з себе потрібно починати? А що? Гарний приклад був би.

Що ми ще почули? Що «завтра Україна видає 10-мільйонний біометричний паспорт». Оце так! За даними Державної міграційної служби, за рік дії безвізу (до червня 2018 року) було оформлено п'ять мільйонів біометричних закордонних паспортів. Тож виходить, що за три з половиною місяці українці замовили ще п'ять мільйонів документів? Цікаво.

Також ми дізналися, що «інвестори помітили  результати антикорупційної стратегії». Разом із тим гарант сказав: «Ми створили антикорупційну інфраструктуру. В деякі нові органи вклали чималі фінансові ресурси, але поки що коефіцієнт їхньої корисної дії мене, як президента, не задовольняє. Суспільство розчароване динамікою антикорупційної боротьби, і претензії людей абсолютно виправдані».

То в нас «перемога» чи «зрада»? Де логіка?

Не забув президент і підпустити шпильку своїм суперникам. Зокрема, лідерові президентського рейтингу Юлії Тимошенко. Йшлося про перехід до парламентської республіки канцлерського типу. Гарант зазначив, що «перед виборами такі маневри не відповідають європейській  політичній культурі, яка вчить нас грати за правилами, а не з правилами». А чому ж тоді правила переписуються, коли це потрібно комусь на Банковій? Всі добре пам'ятають, як закон виправляли під майбутнього генпрокурора Юрія Луценка!

Та глава держави на це не зважає, говорячи, ніби модель, яку запропонувала Юлія Тимошенко, є недемократичною.

«Тільки, якщо вчитатися у зміст, а не в заголовок, там у канцлера повноважень більше, ніж у кайзера, а в рейхстагу, по суті, однопартійна система. Режим одноосібної влади ні до чого доброго Україну не привів. Це урок, який треба запам'ятати абсолютно всім», - зауважив він.

Такі «шпильки» не роблять честі президенту, який мав би говорити про стратегічні речі, а не вдаватися до політичних ревнощів у зв'язку з тим, що Тимошенко значно випереджає його в рейтингу.

Окрім того, глава держави перевернув з ніг на голову пропозицію лідера «Батьківщини». А якщо згадати, що на Банковій нещодавно також розглядали можливість переходу до парламентської республіки, виникає цілком обґрунтована підозра у використанні подвійних стандартів.

Далі гарант зазначив: «Примара авторитаризму - не єдиний виклик, пов'язаний із прийдешніми виборами. Актуальною є і загроза реваншу».

Як цей меседж розуміти? «Якщо не я, то рука Кремля?»

Ну і знову по колу про армію-мову-томос-церкву-безвіз... І, пам'ятаймо, що це не гасла... Авжеж.

Загалом враження від послання президента гнітючі. Це точно не промова президента! Це спіч кандидата, який намагається осідлати патріотичного коника. Зокрема через зміни до Конституції.

Нині президент говорить про незмінність євроатлантичного шляху України. Чудово! Але чотири роки тому Порошенко не захотів підтримати ініціативу «Батьківщини» провести всеукраїнський референдум щодо вступу України до НАТО. Чи не для того, щоб під вибори «приватизувати» цю тему?

Яна ДЖУНГАРОВА 

"Вечерние Вести" 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Март 2019 (813)
Февраль 2019 (946)
Январь 2019 (1032)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области