ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Июнь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     

Тест на патріотизм проти виборчих технологій

  201   0 10.09.2018, 11:00 | Новости, Политика
Тест на патріотизм проти виборчих технологій

Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала всіх кандидатів у президенти та лідерів фракцій підписати Меморандум щодо незмінності європейського та євроатлантичного вибору, протидії російській агресії та відновлення територіальної цілісності України. Таку пропозицію політик  зробила на старті нового політичного сезону та перед початком офіційної виборчої президентської кампанії.

Чіткі орієнтири та жодних спекуляцій

Неважко здогадатись, що виборча кампанія буде дуже напруженою та надскладною. Саме тому Юлія Тимошенко й запропонувала  перед стартом перегонів усім політикам, які мають намір балотуватися на пост глави держави, та лідерам парламентських фракцій чітко визначити свої позиції. Це нищівний удар по чорних політтехнологах, які, звісно ж, намагатимуться грати на темах нашого зовнішньополітичного курсу, звинувачуючи неугодних владі кандидатів у орієнтації на країну-агресора. Поява такого Меморандуму просто  не дозволить займатися спекуляціями.

«Ми пропонуємо, щоб усі лідери фракцій, всі кандидати у президенти підписали цей Меморандум. Де чітко визначено незмінність курсу на європейську інтеграцію, інтеграцію в НАТО, визначено, що Крим і Донбас - це українські території, які мають бути повернуті. Де чітко визначено, що війна - це війна, а не АТО, чітко визначені інші питання, пов'язані з національною стратегією України. Я перша його підпишу і звернуся до кожного... 2019-й - це рік парламентських і президентських виборів. Ми пам'ятаємо 2010 рік, коли через фальсифікації та обман до влади прорвалися антиукраїнські сили і змінили курс країни. Це завершилося Революцією Гідності, втратою території, війною і загибеллю людей», - наголосила Юлія Тимошенко.

Тепер до конкретики. У Меморандумі запропоновано  українським політикам, які змагатимуться на президентських, а також парламентських виборах, узяти перед українським народом зобов'язання:

Перше. Зберегти незмінність зовнішньополітичного курсу України на членство в ЄС та НАТО.

Друге. Спільними зусиллями домогтися повного та безумовного відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

Третє. Дотримуватися режиму українських та міжнародних санкцій проти Російської Федерації до повного звільнення анексованих і окупованих українських територій.

Четверте. Домагатися всіма силами повернення додому в Україну усіх без винятку в'язнів сумління, полонених та заручників, які незаконно утримуються Кремлем та терористами на сході України.

В документі категорично засуджено російську військову агресію та зазначено, що перелічені пріоритети є непохитними та недоторканними для усіх політиків, які підпишуть Меморандум. Тож не може бути ані спекуляцій, ані ревізії поглядів як під час передвиборчої кампанії, так і після неї. Насправді це дуже вірний крок. Й навіть більше... Фактично це тест на патріотизм українського політикуму.

Пуста політична риторика

В той же час президент Петро Порошенко подає до Верховної Ради вже дуже давно анонсований проект змін до Конституції України, який передбачає курс на НАТО та ЄС. До речі, комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони швидесенько розглянув законопроект та рекомендував його до розгляду в парламенті. Чи давно ми бачили таку оперативність? Деякі надважливі документи, які напряму стосуються життя українців, роками припадають пилюкою у комітетах, а потім просто не виносяться на голосування...

Те, що Україна тримає курс на Європейський союз та Північноатлантичний альянс, - непохитна істина. Можливо, нехай би вона і була зафіксована в Конституції, щоб усі про неї пам'ятали. Найперше сам президент, який за свою політичну кар'єру кардинально міняв свої погляди. Але все набагато складніше...

Так, пропонується внести зміни до статей 85, 102, 116. А також в преамбулу Основного закону. Їхній зміст абсолютно простий і декларативний - підтвердити європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу. Втім, доповнення до статті 102 виглядає дуже цікаво: «Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та в Організації північноатлантичного договору».

Цікаво й навіть вірно. Однак  виникає одразу три питання. Перше: чи не намагається чинний глава держави просто приватизувати цю надто важливу зовнішньополітичну тему? Друге: невже існуюча Конституція виконується? Третє: чи може Порошенко дійсно бодай щось гарантувати у будь-якій сфері політики чи життя? Згадайте-но скільки обіцянок давав президент... А скільки із них виконано? Не безвізом же єдиним!

До речі, під час урочистого заходу з нагоди початку начального року в ліцеї «Наукова зміна» в Києві Порошенко знову взявся за старе й пообіцяв школярам, що вони точно будуть жити в Європейському союзі. Судячи з темпів еміграції, так воно й буде!

До чого насправді призведуть ці зміни у Конституції? Ні до чого. Коли законопроект буде проголосований в парламенті, його направлять до Конституційного суду, а вже потім на наступній сесії Верховна Рада має схвалити його конституційною більшістю... Це не надто швидко, та й президентська кампанія мине... Але найважливіше те, що навіть остаточне голосування аж ніяк не пришвидшить наше приєднання до ЄС та НАТО. Чи захоче велика європейська родина та Альянс прийняти країну, яка потерпає від топ-корупції, яка геть не дотягує до світових стандартів? Ні. Ми повинні працювати над собою!

Тож для чого зміни, які пропонує Порошенко? Здається, політтехнологи президента занадто зациклились на зовнішній політиці. Так, більшість українців дійсно виступають за вступ до Європейського союзу та Північноатлантичного альянсу, це підтверджують результати абсолютно всіх соціологічних досліджень, проведених за останні кілька років. Втім, українців більше цікавлять відповіді на конкретні питання, які стосуються їхнього життя. Вони хочуть розуміти, чи найближчим часом запанує в Україні мир, чи зможуть вони гідно жити й мати можливість навчатися, лікуватися, платити за комунальні послуги... Цього політтехнологи Порошенка, здається, не розуміють. Тож цю ініціативу інакше як виборчу технологію і розглядати не можна.

Згадайте, в 2014 році Юлія Тимошенко ініціювала проведення всеукраїнського референдуму з приводу вступу України до НАТО. Тоді партія «Батьківщина» зібрала понад три мільйони голосів. Та влада не дала ходу цій справі. Кілька років президент мовчав, а потім й сам почав говорити про необхідність такого плебісциту. Однак так і не наважився на цей рішучий крок. Дивно? Ні. Адже використовувати цю дуже важливу тему набагато цікавіше під вибори.

Насправді ж дуже хочеться, щоб політики дійсно домовилися про правила на березі й тоді вже рушили на перегони. А ще більше хочеться, щоб ніхто не використовував пусту політичну риторику. Вибори мають бути чесними.

Микола БИКОВ 

"Вечірні Вісті"

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Июнь 2019 (604)
Май 2019 (1058)
Апрель 2019 (1008)
Март 2019 (1069)
Февраль 2019 (946)
Январь 2019 (1032)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области