ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Май 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Українці вибудовують Новий аграрний курс

  219   0 03.09.2018, 11:30 | Статьи, Политика
Українці вибудовують Новий аграрний курс

Вітчизняний агропромисловий комплекс недаремно називають локомотивом української економіки. Попри те, що АПК формує 14% валового внутрішнього продукту України, долю людей, які працюють на землі, вирішують політики й чиновники на Печерських пагорбах, котрі зазвичай навіть не знають про реальні проблеми фермерів. Вони ухвалюють рішення, які перешкоджають розвитку АПК, на користь дуже вузького сегмента великих агрохолдингів. І навіть попри це фермери продовжують забезпечувати продовольчу безпеку країни й наповнювати держбюджет. Але так не має бути. Задля справжнього розвитку фермерства й добробуту селянства команда «Батьківщини» на чолі із Юлією Тимошенко разом із фахівцями галузі розробили Новий аграрний курс України, який тепер обговорюється з фермерами та сільгоспвиробниками. Все це робиться заради того, щоб покроковий план дій, зафіксований в Новому курсі, зробив успішним та заможним аграрний комплекс, а також сильною та процвітаючою нашу країну.

 

Нагадаємо, наприкінці березня «Батьківщина» разом із ГО «Всеукраїнська аграрна рада» і «Аграрним союзом України» підписала меморандум щодо проведення реформ у сільському господарстві та забезпечення розвитку сільських територій. А минулого тижня Юлія Тимошенко разом із фахівцями відвідала південні регіони України, щоб почути від людей, які працюють на землі, їхні пропозиції щодо розвитку галузі.

Заступник голови партії «Батьківщина» Іван Кириленко під час міжрегіонального форуму, який відбувся в Миколаєві, зазначив, що Новий аграрний курс - це не модернізація чи перебудова країни.

«Це - побудова нової країни за зовсім іншими лекалами, в основі якої буде не стрижень монополії, а стрижень свободи, рівності та справедливості. Свобода кожної особистості на право жити, як вона може і хоче, свобода економічного вибору. Тому в основі основ не ВВП і не тонни надоїв, а людина - безцінний капітал, який ми сьогодні втрачаємо шаленими темпами», - підкреслив він.

За словами Івана Кириленка, одним із пріоритетів Аграрного курсу є розвиток сімейного фермерства, створення нових робочих місць та демонополізація всіх підприємств у сільгоспсекторі. Він включає в себе і такі напрямки, як впорядкування сільськогосподарських земель, повну їхню інвентаризацію та попередження будь-яких спроб рейдерства.

Депутат від «Батьківщини» також наголосив на необхідності повної детінізації всіх процесів в аграрному комплексі та зміни грошово-кредитної політики, спрямованої на підтримку та розвиток аграрного сектора - перехід на доступні кредити для кожного фермера у спеціально створеному державному фермерському банку із страхуванням ризиків, половину з яких на себе візьме держава.

«Ми приїхали до регіонів не нав'язувати свої думки й вимагати робити те чи інше, а задля того, щоб порадитися й послухати пропозиції щодо Нового аграрного курсу з людьми, які працюють на землі», - підкреслив Іван Кириленко.

І  фермерам та сільгоспвиробникам було що сказати. Так, голова громадської спілки «Аграрна самооборона Миколаївщини» Михайло Любченко констатував, що аграрії побоюються ухвалення та вступу в дію закону про продаж землі.

«Ми сумніваємося в тому, що зможемо конкурувати з великим капіталом, який прийде сюди з великими грошима», - зазначив він.

Також  звернув увагу на те, що фермерам завдали удару, коли скасували відшкодування ПДВ. Адже фактично в них відібрали 20% доходу, який вони витрачали на техніку й її  модернізацію тощо. Крім того, пан Любченко вважає за необхідне приділяти належну увагу держави та аграріїв на відновлення систем зрошування, завдяки якому врожайність зросте у декілька разів.

Своєю чергою головний інженер ТОВ «Укрфлора» Ігор Павлюк звернув увагу на тепличні господарства, які наразі зупинили свій розвиток через відсутність державної підтримки, скасування відшкодування ПДВ, контрольований та неконтрольований ввіз продукції.

Але найболючішою проблемою, про яку розповідали на форумі, залишається тема аграрного рейдерства.

За словами лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко, це ганебне явище є терором проти фермерів. «Усі знають, що силові структури, місцева влада, їхні бандформування та їхні тіньові «підприємці» - одна велика машина, яка забирає те, що їй не належить», - підкреслила вона, зазначивши, що час покласти край знущанню над людьми, які працюють на землі. І реалізація Нового аграрного курсу в цьому допоможе.

Політик наголосила, що українські селяни без землі - це люди, які не матимуть майбутнього. Тому треба правильно закріпити чорноземи за тими, хто їх обробляє і на них живе.

Юлія Тимошенко зазначила, що сьогодні її команда докладає всіх зусиль, щоб не дозволити зробити землю товаром, зокрема через те, що вітчизняні чорноземи на тіньовому ринку вже прибрали до рук кілька родин, і тепер намагаються це узаконити. Вони також не дозволять аграріям викупити за розумною ціною землю, на якій ті працюють. Адже якщо землю виставлятимуть на аукціони, ціна буде такою, що аграрії не зможуть конкурувати.

Тому знімати мораторій на продаж земель сільгосппризначення можна тільки за умов стабільності економіки й банківської системи та відсутності зовнішнього управління. І пріоритетне право викупу наділу за адекватною фіксованою ціною буде за фермером та сільгоспвиробником. Державі потрібно подбати й про те, щоб аграрії мали змогу купити землю в кредит на 15-20 років за ставкою в 3-5%. Крім того, взявши за приклад досвід Франції, лідер «Батьківщини» вважає за необхідне, щоб орендовані землі могли б передаватися в спадщину.

Також політик вважає за необхідне провести зміни в податковій політиці, мінімізувавши кількість обов'язкових відрахувань. Окремих зусиль потрібно докласти на те, щоб в аграріїв було виробництво завершеного циклу - від вирощування продукції до її кінцевої переробки.

Вона навела приклад миколаївського підприємця, який виробляє із власної сировини кінцеву продукцію, яка реалізується не тільки в Україні, а вже опановує іноземні ринки.  Більше того, на відходах виробництва він побудував систему енергозабезпечення підприємства, повністю відмовившись від газу і на 30% - від електроенергії.

«Якщо в Україні аграрні підприємства не торгуватимуть сировиною, а матимуть переробку - це стовідсоткова рентабельність. Такі підприємства можуть окупитися за кілька років. Це і є частина українського економічного дива. Якби наші безцінні 42 млн гектарів сільгоспземлі ефективно використовувалися, то жодні запозичення у МВФ нам не потрібні були б. Адже тільки в сфері АПК ВВП був би вдвічі, а то й втричі більшим», - сказала Юлія Тимошенко.

Задля цього лідер «Батьківщини» обіцяє зробити все необхідне: зняти імпортні мита, податки на ввезення сучасних технологій для переробки сільгосппродукції й АПК взагалі. Також вона наполягає на перегляді квот, які нам дає Європа на продаж продуктів харчування.

«Враховуючи те, що аграрій не має доступу до розміщення своїх товарів на полицях супермаркетів, нам потрібно думати й про розвинену мережу магазинів, де реалізовуватиметься фермерська продукція. Держава повинна зробити все, щоб така мережа з'явилася», - підсумувала Юлія Тимошенко.

Олекса ГОНСЬКИЙ

Вечірні Вісті

 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Май 2021 (366)
Апрель 2021 (682)
Март 2021 (715)
Февраль 2021 (653)
Январь 2021 (784)
Декабрь 2020 (743)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области