ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Май 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Нова Конституція усуне вади нинішньої системи влади

  238   0 03.09.2018, 10:00 | Статьи, Политика
Нова Конституція усуне вади нинішньої системи влади

Нині упроваджується схема, за якою найбагатші українські підприємства мають бути «приватизовані» без сплати грошей - тобто передані в таку собі концесію. Це стосується, зокрема, українських портів та Одеського припортового заводу. І вже в найближчі тижні в парламенті можуть розглянути законопроект, який дозволить реалізувати жахливу схему. Про це заявила лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час зустрічі з вітчизняними портовиками в Одесі.

«Вже в розмові із працівниками портів починаєш розуміти весь масштаб державної корупції, яка була б неможливою без підтримки діючої влади. Зараз упроваджується зловісна схема, за якою найбагатші підприємства (а їх немало - починаючи з «Укргазвидобування» й закінчуючи Одеським припортовим заводом  та одеськими портами) мають бути передані в концесію. Тобто їх хочуть не запропонувати інвесторам, а за безцінь віддати шахраям, які прибутки виводитимуть в офшори. Ці люди нічого не тямлять у галузі, втім, рвуться керувати і, звісно, отримувати прибуток. Водночас соціальна сфера, зокрема захист працівників, їх не цікавить. До речі, до парламентських канікул нам вдалося відбити «Укртрансгаз», який так само хотіли передати в концесію. Але розслаблятися рано. Найближчим часом з усіх сил будуть протягувати законопроект про спрощення передачі в концесію ключових стратегічних об'єктів державної власності. Цей документ, який, зрозуміло, не враховуватиме інтереси держави, громад, працівників, буде поставлений на голосування впродовж перших сесійних тижнів», - розповіла Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» зазначила, що до Одеси вона приїхала, щоб почути безпосередньо від профспілкових діячів та робітників про стан справ на підприємствах, спільно накреслити стратегію захисту країни від цього законодавчого рейдерства.

«Разом із профспілками, які представляють порти, і працівниками Одеського припортового заводу ми складемо план першочергових дій заради захисту державної інфраструктури. Хоча цей план наша команда почне реалізовувати в опозиції, ми знаємо, на які больові точки влади треба натиснути. Також цей покроковий план стане частиною Нового економічного курсу України. І вже одразу після президентських виборів ми знатимемо, в який спосіб швидко відновити потужність українських портів, щоб вони працювали на користь державі, громадам і колективам», - пояснила політик.

Юлія Тимошенко, зокрема, зауважила, що загалом Новий економічний курс України передбачає докорінну зміну роботи Нацбанку, податкової системи, політики кредитування, а також зняття бюрократичних перепон на шляху розвитку економіки.

«Сьогодні ми маємо сировинну економіку з дуже слабкою, можна сказати, нікчемною грошово-кредитною політикою. Та ми мусимо будувати економіку інноваційного типу, щоб якось вписатися в індустріальну революцію. Ми зобов'язані стати на рейки економіки знань: не сировина має бути головною прибутковою статтею, а інтелектуальні рішення, які докорінно змінять систему виробництва, та й усі економічні засади нашого життя. Тобто ставка має бути зроблена на інтелект», - запевнила партійний лідер.

На переконання Юлії Тимошенко, Україна сьогодні не вписується в найсучасніший тренд. Увесь світ говорить про штучний інтелект, біотехнології, робототехніку, а ми говоримо про корупційні схеми. Треба змінювати вектор розвитку держави, адже часу в нас дуже мало, вважає вона.

Також лідер «Батьківщини» розповіла, що нині здійснює поїздки країною з єдиним завданням - обговорити з інтелектуалами, що представляють різні українські регіони, новий Суспільний договір та проект нової Конституції, які допоможуть переформатувати систему управління державою. Політик впевнена, якщо ж ми не змінимо Основний закон, то довіку гратимемо в лотерею під назвою «В очікуванні доброго царя».

«Нині система управління в державі неконтрольована - ніхто ні за що не відповідає. Саме тому нам потрібен новий Суспільний договір, який би чітко визначив принципи й правила життя суспільства.

І вже на його основі створюватиметься нова Конституція, яка усуне вади нинішньої владної системи, посилить місцеве самоврядування, надасть і фахівцям, і простим людям можливість формувати порядок денний життя країни. Завершити роботу з розробки Суспільного договору та народної Конституції потрібно до президентських виборів. А вже після народного волевиявлення новий президент має винести проект Основного закону на всеукраїнський референдум. Нова Конституція допоможе перезаснувати нашу республіку та закладе міцний фундамент принципово іншої країни», - констатує Тимошенко.

За словами політика, останніх 27 років українці експериментують, витягуючи з міченої колоди то одного, то іншого царя-президента. Всі попередні експерименти закінчувалися невдало. Відтак цю лотерею треба припинити й зробити справжнє перезавантаження. По-перше, на думку Тимошенко, Україна має стати парламентською республікою канцлерського типу.

«Понад 30 найуспішніших країн у світі мають саме парламентську форму правління. Винятки становлять США та Південна Корея, втім і в них парламентський вплив дуже сильний. Тож варто перейняти успішний досвід.

Ще один із важливих моментів - контроль за владою та різноманітними державними інституціями. Для цього проект нової Конституції передбачає створення Національної асамблеї самоврядності, яка була б незалежною від політики й призначала керівників ГПУ, ДБР, ЦВК, різних контролюючих органів. Який зараз вигляд має система контролю? НАЗК начебто має боротися із корупцією у владі... А хто формує НАЗК? Уряд. ГПУ повинна розслідувати злочини, вчинені високопосадовцями. Та чи можливо це, якщо генпрокурор - кум президента? Саме для цього й потрібна Національна асамблея самоврядності, яка б представляла громадськість, а не політиків», - пояснила лідер «Батьківщини».

Надважливе завдання нової Конституції - зробити суд справедливим. Судова система має бути виведена з-під політичного впливу. Саме громади повинні обирати мирових суддів та суддів першої інстанції. До того ж треба створити Палату честі, яка займеться очищенням системи та буде притягати до відповідальності недоброчесних суддів. У разі порушення закону вона зможе ініціювати відкриття кримінальних проваджень.

Разом із тим Юлія Тимошенко звернула увагу на те, що нині від управління державою повністю відсторонені професіонали.

«У нас біля керма люди, які не мають зеленого поняття, як працює та чи та галузь, зокрема транспортна. А професіоналів навіть на поріг міністерств не пускають. Так от, нова Конституція передбачає створення Всеукраїнських асоціацій за різними профілями, які матимуть низку прав і повноважень: наприклад, подавати відповідні законодавчі ініціативи, мати право вето уваги в разі, якщо через парламент протягують неприпустимий, на думку фахівців, законопроект. Також асоціації зможуть ветувати кандидатури керівників, які, як вони вважають, є випадковими в їхній галузі. Так ми зберемо потужну всеукраїнську команду. І пріоритетом у країні буде інтелект, а не корупційні схеми», - підкреслила Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» для прикладу зауважила, що проблемами портового господарства й контролем за їх розв'язанням, відповідно до проекту нової Конституції, займатиметься профільна Асоціація портовиків.

Контекст

Портовики виклали своє бачення реформування галузі

Кожного року Одеська обласна «Батьківщина» підбиває підсумки роботи, складає відповідні рейтинги, які виявляють найпрацьовитіший район області.

Саме на такий захід завітала Юлія Тимошенко - аби привітати та нагородити не тільки членів партії, а й завзяту та креативну молодь із Одеської обласної «Батьківщини молодої».

Також під час зустрічі обговорювався план дій щодо захисту підприємств державної інфраструктури. 

За словами керівника партійної організації  Одещини Олега Радковського, зустріч із портовиками засвідчила: проблеми, що існують у галузі, цілком можна розв'язати.

«Портовики разом із лідером партії «Батьківщина» Юлією Тимошенко обговорили проблемні питання та накреслили шляхи виходу з ситуації, що склалася в портах Одеської області. Крім того, керівники профспілкових організацій портів виклали своє бачення реформування галузі, яке Юлія Володимирівна пообіцяла обов'язково врахувати під час розробки програми розвитку України і Нового курсу», - зазначив Олег Радковський.

Микола БИКОВ 

"Вечірні Вісті" 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Май 2021 (186)
Апрель 2021 (682)
Март 2021 (715)
Февраль 2021 (653)
Январь 2021 (784)
Декабрь 2020 (743)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области