ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Январь 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       

Валерій Дубіль: «Нова Конституція захистить людей, а владу змусить працювати»

  350   0 30.07.2018, 09:00 | Статьи, Политика
Валерій Дубіль: «Нова Конституція захистить людей, а владу змусить працювати»

Ось і завершився черговий політичний сезон. Провладна більшість у Верховній Раді випромінює позитив, адже, на їхню думку, під час останньої сесії  прийняли багато законів, які «покращують життя українців». Звичайні ж громадяни оптимізму обранців не поділяють - вони вже відчули переваги життя «по-новому» на собі. Про це, до речі, свідчать результати соцопитувань. Так, за даними дослідження групи «Рейтинг», 74% опитаних вважають, що справи в Україні йдуть у хибному напрямку.

Про те, що насправді стоїть за «реформами» від влади і як вони впроваджуються у життя, розповів народний депутат від фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

- Валерію Олександровичу, як ви оцінюєте результати роботи Верховної Ради на останній сесії?

- Складається враження, що Раду окупувала група людей, далеких від життя простих українців. Так, деякі прийняті закони, що стосуються аграрного сектора, нацбезпеки, податкової політики, справді позитивні. Але більшість законопроектів, які вносила й протягувала завдяки кнопкодавству провладна більшість, - або лобістські, або антинародні.

Найвагоміший серед них - проект закону про відновлення кредитування. Цей документ розширює права фінансових установ, водночас звужуючи права позичальників і поручителів. Якщо позичальник не має змоги повернути борг, його віддаватиме поручитель. У разі смерті поручителя його майно забере банк. Фінустанови зможуть змінювати відсоткову ставку впродовж усього строку дії кредитного договору.

Ще один «цікавий» законопроект, який влада намагалася протягнути, - №8225Д, який фактично дозволив би передати в концесію або в управління об'єкти державної власності, які мають стратегічне значення і не підлягають приватизації. Проти цієї ініціативи  на погоджувальній раді виступила Юлія Тимошенко, і завдяки її позиції законопроект до порядку денного навіть не включили.

Українців продовжують грабувати «по-новому» - по-тихому. Так і з ринком землі. Владі не потрібен чесний ринок. Вона прагне нажитися на чорноземах і простих українцях. З метою вкотре обманути людей протискувався законопроект №3738Д, згідно з яким іноземці отримали б право скуповувати українську землю. Але, на щастя, цього вдалося уникнути.

Але на всі ці політичні ігри, які влаштовує провладна більшість, пішло багато часу. Пригадую, як деякі депутати відмовлялися голосувати за важливі для українців закони, поки не проголосують за їхні. Не розглянули закони про новий податковий режим для малого та середнього бізнесу, про зниження тарифів на житлово-комунальні послуги, про податковий суверенітет та офшорні компанії...

- «Батьківщина» виступала проти відкриття ринку землі...

- Ми не проти відкриття ринку землі. Ми проти того, щоб відкривати його в умовах відсутності відповідного законодавства. Проведене «Всеукраїнською аграрною радою» опитування свідчить, що мінімум 50% агровиробників хочуть відтермінування зняття земельного мораторію мінімум до 2022 року.

Держава має думати не про те, як продати землю, а про те, як створити умови, щоб землю придбали саме селяни. А хто зараз із селян може це зробити, якщо в нас понад 80% населення живе за межею бідності? Та й скасовувати мораторій сьогодні дуже ризиковано, адже ті, хто орендує землі зараз, матимуть першочергове право її викупу. Ніхто з олігархів не переплачуватиме за те, що вважає і так своїм.

За наполяганням нашої фракції Рада зробила перший крок до запровадження законодавства, яке враховує інтереси нашого народу й убезпечує українські землі від масової «прихватизації» іноземцями та олігархами. Так, законопроект №7060 дозволяє сімейним фермерським господарствам після семи років оренди 5 га державної ріллі приватизувати 2 га безоплатно й 3 гектари з виплатою коштів у розстрочку на 20 років.

Тепер потрібно прийняти низку законів про підтримку фермерів - і замість 35 тисяч існуючих ми матимемо мільйони фермерських господарств. Питання в тому, чи підтримає так звана більшість ці ініціативи, а чи продовжить просувати вигідні тільки олігархам та іноземцям закони про обіг земель сільськогосподарського призначення.

- Ви, як колишній медпрацівник, опікуєтеся українською медициною. Що визначить її розвиток?

- Ситуація в галузі зараз така, що медична субвенція на 2018 рік покриває лише 67% потреби медичних установ у фінансах. Решту змушені дофінансовувати місцеві бюджети.

Такий дефіцит виник «завдяки» розпіареній медичній псевдореформі. Тоді як нереформовані заклади страждають, у реформованих фінансування збільшилося в 2-2,5 раза. А МОЗ висвітлює лише другу картину, закриваючи очі на першу.

Натомість міжнародні експерти про це заявляють вголос. У листі до Верховної Ради один із найвідоміших фахівців у дитячій онкогематології доктор Мартін Фрідріхс пише, що висловлена послами держав G7 і членами делегації ЄС підтримка медреформи, яку проводить Супрун, передчасна. Самі цілі МОЗ неправильні. Метою має бути не економія бюджетних коштів чи боротьба з корупцією, а створення системи профілактики захворювань і оптимального лікування пацієнтів, тобто забезпечення максимальної доступності медпослуг для всіх категорій населення.

Ситуацію потрібно негайно рятувати, адже система тримається на соломинці. Наша політична сила розробила законопроект про обов'язкове медичне страхування, який мінімізує негативні наслідки від «реформи» МОЗ. Внески за працюючого має платити роботодавець, за непрацюючого - держава. Маю надію, що вже восени ми зможемо його прийняти. Інакше вже наступного року система охорони здоров'я розвалиться остаточно.

Із позитивного: ми прийняли один «вузькопрофільний» документ, який змінить життя тисяч людей на краще. Йдеться про закон № 2386а-1 щодо трансплантації, здатний врятувати понад 2000 осіб щороку. Лихо може трапитися з кожним, але ми зробили усе можливе, щоб важкохворі отримали шанс на життя. Раніше люди, яким була потрібна пересадка органів, мусили збирати гроші чи лікуватися за державний кошт (якого завжди бракувало!) за кордоном, бо не було виписано юридичної процедури отримання згоди від донора чи його законного представника та порядку її відкликання. Тепер кожен українець зможе стати донором. При цьому закон попереджує зловживання в цій сфері, забезпечуючи конфіденційність інформації і про донора, і про реципієнта. Він не змінює вже існуючий в українському законодавстві принцип «чітко висловленої згоди» («презумпція незгоди») про посмертне донорство (людина за життя дає згоду на вилучення анатомічних матеріалів письмово).

Але для того, щоб цей законопроект запрацював, МОЗ має розробити ще підзаконну базу. А всі ми знаємо, як «швидко» й «чітко» працює команда Супрун. Доти українці змушені будуть лікуватися за кордоном. І оскільки в.о. міністра підписала недофінансований бюджет, гроші на програму лікування українців за кордоном закінчилися. Передбачаючи це, ще взимку я подавав законопроект №8035 щодо збільшення фінансування програми лікування за кордоном, який і досі не проголосований...

Через таку ганебну політику українці вже не вірять цій владі. Люди з маленьких містечок і сіл говорять, що вже втратили надію на те, що колись заживуть по-людськи.

- Що потрібно зробити, щоб відновити довіру українців до влади?

- Питання не в довірі, а в самій владі. В тому, які вона перед собою ставить цілі: зробити життя українців кращим чи, навпаки, на них нажитися. І, на жаль, усе свідчить про друге. Влада, яку народ фактично винайняв на роботу, нехтує своїми службовими обов'язками. І нашій фракції доводиться щодня відстоювати гарантоване законодавством право простих людей на гідне життя.

Чинна Конституція створювалася за зачиненими дверима, нашвидкуруч, і потім кожен президент підлаштовував її під себе. От і виходить, що на практиці у простих людей є лише обов'язки, а у влади - безпрецедентні права.

Єдиний вихід із цієї ситуації - спільно напрацювати новий суспільний договір. Контролюючі органи мають бути чітко відмежованими від політиків,  уряду й парламенту.

Протягом місяця відбувалися обговорення положень нової Конституції за модерування Юлії Тимошенко. До цих обговорень залучили понад 80 науковців, експертів і представників громадянського суспільства. Надалі планується організація подібних заходів у всіх регіонах України. За словами лідера «Батьківщини», за дев'ять  місяців унаслідок суспільної дискусії має народитися проект гармонійного суспільного договору, в якому представники влади ані коми змінити не зможуть. І я впевнений, що тільки за умови постійного діалогу ми зможемо відродити нашу Україну і зробити її однією з найзаможніших країн Європи.

Розмовляла Ірена МАК

"Вечірні Вісті"

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2021 (465)
Декабрь 2020 (743)
Ноябрь 2020 (750)
Октябрь 2020 (766)
Сентябрь 2020 (712)
Август 2020 (588)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области