ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Февраль 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
     

Юлія Тимошенко: «Потрібно сформувати нову модель влади, яка зробить Україну успішною»

  449   0 25.06.2018, 15:00 | Статьи, Политика
Юлія Тимошенко: «Потрібно сформувати нову модель влади, яка зробить Україну успішною»

Лідер «Батьківщини» під час відеоконференції у «Фейсбуці», яка відбулась 20 червня 2018 року, заявила про те, що балотуватиметься на посаду президента, щоб зруйнувати монополію влади і шляхом ухвалення нового суспільного договору на референдумі перезаснувати країну.

За словами Юлії Тимошенко, це потрібно «не для того, щоб погратися в існуючий авторитаризм та монополію влади», а для того, щоб зробити можливим всенародний референдум, на якому буде ухвалений новий суспільний договір - нова Конституція України.

«Для мене президентська посада, президентські вибори - це не гра, а реальна зміна, на яку чекає країна. Якщо так станеться і я зможу виграти президентські вибори, то відразу можна провести референдум і прийняти на ньому нову Конституцію як новий суспільний договір між українцями. Треба демонополізувати владу, зробити її, з одного боку, сильнішою щодо втілення стратегій, а з іншого - правильно збалансованою, підконтрольною суспільству. Це має бути влада, яка збере весь інтелект нації у один кулак і проведе Україну на найвищі щаблі світової конкуренції», - наголосила лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко також пояснила, що йде на цей крок свідомо і «можливо, стане останнім президентом» для того, щоб сформувати на базі суспільного договору зовсім нову модель влади, яка зробить Україну успішною.

«Якщо цей план стане реальністю, ви зможете всенародно обирати канцлера, разом з більшістю в парламент. Ви зможете мати сильні громадянські інститути, які прямо впливатимуть на владу. Ви матимете свою владу для того, щоб застосувати її в необхідні періоди життя країни. Це буде зовсім інша епоха розвитку країни», - розповіла Юлія Володимирівна.

Лідер «Батьківщини» упевнена, що якщо Україну не реформувати, не перезаснувати систему життя, жодного сенсу у виборах немає.

«Якщо відбудеться суттєва фундаментальна зміна нашого життя - тоді в цих виборах є зміст», - наголосила Юлія Тимошенко.


І Крим, і Донбас мають повернутися

Під час відеоконференції, як і під час проведення Форуму «Новий курс України», лідер «Батьківщини» виступала перш за все не як політик, а як державний діяч, який переймається не своїм статусом, а долею держави. Відповідаючи на запитання інтернет-користувачів, Юлія Тимошенко не оминула найважливіші теми, які непокоять переважну більшість українців, справжніх патріотів України. І одна з найболючіших тем - це повернення територій Криму та Донбасу під український прапор. Юлія Тимошенко наголосила, що «...жоден українець і я, як українка, не заспокоїмося, доки не будуть повернуті Україні Крим і Донбас».

За словами лідера «Батьківщини», шлях до повернення своїх територій полягає у проведенні переговорного процесу на базі Будапештського меморандуму: «Потрібно проводити не фейковий, не той, який затягнув війну практично на чотири роки, а справжній переговорний процес на базі Будапештського меморандуму, на рівні лідерів націй».

Юлія Тимошенко також переконана у необхідності посилення тиску і санкцій на країну-агресора - Росію та створення сильної армії, яка захистить Україну.

«Треба мати сильну армію, щоб ніхто навіть не подумав зазіхнути на територію України», - сказала політик і нагадала, що під час свого прем'єрства докладала всіх зусиль для створення професійної армії, але тодішній президент назвав це утопією, і «мене заветували».

Коментуючи питання щодо розвитку Донбасу після перемоги над Росією, лідер «Батьківщини» зазначила: «Це наше завдання і саме зараз, ще до президентських виборів, треба розпочати переговори про створення міжнародного фонду відродження і розвитку Донбасу. Я переконана, і Крим ми повернемо. Усі, хто давав Україні гарантії недоторканності наших кордонів у Будапештському меморандумі, мають разом з нами підняти демократичний світ, щоб створити фонди відродження і розвитку окупованих територій».

Окрім того, заявила Юлія Тимошенко, чинний президент, який запевняв, що за два тижні закінчить війну, не має права брати участь у виборчій кампанії, поки не виконає зобов'язання.

«Це його обов'язок сьогодні. Втрата десятків тисяч людей свідчить про те, що слова про відновлення миру були порожніми обіцянками. А потім на крові почали заробляти. За це треба буде відповідати!» - наголосила вона.

 

Наша держава повинна бути унітарною

Також лідер «Батьківщини» запевнила всіх, що Україна зможе подолати всі перепони та випробування тільки як унітарна держава. Юлія Тимошенко бачить обов'язковим і неодмінним звільнення та повернення анексованих та окупованих територій, а також не допускає навіть думки про будь-яку схему федералізації.

«Я хочу чітко сказати, що я і вся команда, яку я очолюю, виключно за унітарну форму організації України. Федералізація в нашій країні недопустима, тому що існують дуже сильні відцентрові сили, які сьогодні розривають нашу країну, які сьогодні на сході і на заході намагаються чинити провокації, розхитуючи єдність України. Тому забудьте про слово «федералізація». Я ніколи цього не допущу, якщо буде можливість разом із вами по-новому будувати Україну. Федералізації не буде ніколи. Унітарна країна!» - наголосила політик.

Вона нагадала, що під час Форуму «Новий курс України», який відбувся в Києві 15 червня, розповідала про канцлерську форму правління «як про найсильнішу у світі, бо канцлер, на відміну від президента, завжди опирається на більшість у парламенті і це дає силу, яка може ефективно та колегіально ухвалювати рішення».

Водночас Юлія Тимошенко зауважила, що була дуже здивована, що частина опонентів почали звинувачувати її у намірах федералізації, мовляв, канцлерська форма правління - це федералізація.

Лідер «Батьківщини» також зазначила, що вона запропонувала спільний інтелектуальний діалог, у якому надала тільки пропозиції, у якому вона може виступити «тільки модератором рівних серед рівних без намірів нав'язувати якісь думки і концепції. І

«Замість того, щоб думати про масштабні речі, як побудувати наше життя в Україні для кожного українця, мої опоненти чіпляються до окремих слів та фраз. Якщо комусь не подобається слово «канцлер» на чолі парламентської форми правління, то використовуйте слово прем'єр-міністр, гетьман тощо. Не у слові справа, а в сильній системі управління країною», - заявила Юлія Тимошенко.

За її словами, між державою і українським суспільством має бути укладений новий суспільний договір - нова Конституція, щоб громадяни нарешті отримали реальні можливості для управління державою.

16 новацій «Нового курсу України»

Під час проведення відеоконференції лідер «Батьківщини» ще раз закликала всіх небайдужих інтелектуалів, фахівців, діячів різних напрямків долучатись до обговорення і вироблення принципово нового суспільного договору, щоб «спільними зусиллями здійснити зміни, а головне - змінити країну на краще».

Юлія Тимошенко відмітила, що запропоновані під час форуму 16 пропозицій до нового суспільного договору усунуть корупцію, безлад, двовладдя та інші вади в чинній Конституції.

«Як відомо, саме вади нинішнього Основного Закону призвели до того, що країна розбалансована, економічно слабка, і ми зараз маємо низький рівень життя людей», - наголосила політик.

Серед новацій «Нового курсу України» парламентська форма правління канцлерівського типу, всенародне обрання парламентської більшості та канцлера, нова система виборів до парламенту у два тури, законодавчо закріплені контролюючі функції опозиції, створення нової контролюючої гілки, незалежної від влади, - Національної асамблеї самоврядності влади, надання громадянам права законодавчої ініціативи тощо.

Юлія Тимошенко впевнена, що алгоритм колективної роботи над новим суспільним договором має бути наступним: фахівці з різних сфер діяльності мають на спеціальній платформі запропонувати своє бачення, далі цей проект аналізують експерти, а також спеціальний орган - конституанта, яка і готує остаточну версію нової Конституції, що виноситься на ухвалення всенародним референдумом.

«Ми пропонуємо створити платформу, яка об'єднає суспільних діячів, конституціоналістів, правозахисників, людей із креативним мисленням. Така платформа створить синергію інтелектуальної думки, що дозволить виробити суспільну концепцію, а потім і проект Конституції», - зазначила Юлія Тимошенко.

«Це буде найкраща Конституція, яку можна буде створити у XXI столітті», - підсумувала лідер «Батьківщини».

 Іван НАКОНЕЧНИЙ

"Вечірні Вісті" 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Февраль 2021 (569)
Январь 2021 (784)
Декабрь 2020 (743)
Ноябрь 2020 (750)
Октябрь 2020 (766)
Сентябрь 2020 (712)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области