ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       

Україні потрібна парламентська форма правління канцлерського типу

  493   0 18.06.2018, 11:00 | Статьи, Политика
Україні потрібна парламентська форма правління канцлерського типу

Запрошені на Всеукраїнський форум «Новий курс України» експерти, представники громадського сектора, бізнесу, медіа, політичні діячі та міжнародні партнери обговорювали план виходу країни з кризи та перспективи її розвитку. Діалог провадився в межах трьох тематичних блоків: новий суспільний договір, новий економічний курс, екосистема життя людини. Дискусії були досить палкими, проте продуктивними. Свої пропозиції присутнім на форумі також представила ініціатор заходу - лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

«Ми не зможемо стати сильними та заможними, якщо не зруйнуємо  політичну монополію (як і всі інші), коли одна-дві людини самостійно все вирішують за цілу націю й згадують про громадян раз на п'ять років напередодні виборів. Насправді на всі процеси в країні має впливати громадянське суспільство.

Якщо ми справді хочемо перезавантажити нашу державу, то треба починати з осмислення й укладення нового суспільного договору. Українці мають на свій розсуд організовувати власне життя, адже, згідно з Конституцією, є єдиним джерелом влади в державі. Проте сьогодні «єдине джерело влади» перебуває в одному кабінеті на Банковій і в кількох інших владних кабінетах... Це потрібно змінювати! Тому прошу розглянути окремі пропозиції щодо того, як надати громадськості можливість впливати на політичне життя в державі», - зазначила Юлія Тимошенко.

Перша пропозиція - передбачити в новому суспільному договорі  створення всеукраїнських громадських асоціацій.

«У нас є багато інтелектуальних кіл, громадських організацій, академічних установ, які володіють знаннями та досвідом у своїх галузях, однак не можуть впливати на реальні процеси в країні. Так ось, пропонуємо створити всеукраїнські громадські асоціації та надати їм право законодавчої та кадрової ініціативи, нагляду за виконанням нормативних актів, які стосуються їхньої сфери діяльності. Також пропонуємо надати їм право «вето уваги»: якщо якийсь законопроект чи постанову профільна асоціація вважатиме недосконалими, то їх можна буде ветувати на десять днів. За цей строк документ мусять допрацювати перед повторним розглядом», - пояснила політик.

Друга пропозиція - створити Національну асамблею самоврядності, яка б на дві третини складалася з моральних авторитетів і на одну третину - з голів всеукраїнських громадських асоціацій.

«Перший склад можна буде визначити на референдумі. Це буде такий собі всеукраїнський арбітр. Створений орган зможе накладати вето на документи, затверджувати та розробляти стратегії національного розвитку, призначати керівників контролюючих органів, видавати нагороди. Матиме Нацасамблея і право законодавчої ініціативи», - зауважила Тимошенко.

Третя пропозиція - створити Національний стратегічний центр, який формуватиме Національна асамблея самоврядності з визнаних інтелектуалів.

«Вони займатимуться вивченням світових трендів, пропонуватимуть країні шляхи розвитку. При цьому, вважаю, члени цього центру повинні бути позбавлені права балотуватися на будь-яку представницьку посаду. Адже політиці там місця немає», - запропонувала лідер «Батьківщини».

Четверта пропозиція - зазначити в новому суспільному договорі, що громадяни України мають право законодавчої ініціативи. Реалізовуватися це право буде шляхом написання петицій, що є переходом до прямої демократії.

П'ята пропозиція - передбачити право проведення референдуму (як всеукраїнського, так і місцевого) за народною ініціативою.

«На жаль, після двох революцій ми абсолютно нічого не отримали. Тож має з'явитися інструмент, який реально реалізуватиме право на референдум за народною ініціативою, зокрема й щодо проведення позачергових  парламентських виборів», - сказала ініціатор форуму.

Шоста пропозиція - створити базовану на суспільному договорі Палату честі, яка допоможе зробити суди справді незалежними від влади.

«Більше не стоятиме питання люстрації суддів і відповідальності. Ми пропонуємо Палату честі сформувати з використанням бази даних усіх правників України й включити до неї тих, хто не брав участі як прокурор у судових процесах, не працював у судовій системі чи силових структурах. Це, по суті, люди, які представляють правове громадянське суспільство», - пояснила Тимошенко й додала, що людей до Палати честі потрібно набирати на певний строк, наприклад, на три місяці.

Як зазначила лідер «Батьківщини», Палата честі матиме такі повноваження: розгляд письмових скарг сторін судового процесу, відвід суддів, звільнення суддів із посади, притягнення до дисциплінарної відповідальності, надання згоди на арешт судді, ініціювання порушення кримінальної справи у ДБР за злочини проти правосуддя.

Насамкінець Юлія Тимошенко зазначила, що наразі суспільству потрібно визначити, яка форма правління для України є більш прийнятною. Сама ж вона вважає, що нам потрібна парламентська форма правління канцлерського типу. За її словами, аналіз досвіду тридцяти найуспішніших країн світу показав, що більшість із них саме парламентського типу правління, а от найбідніші країни - президентського.

 

Марія АНІНА 

Вечірні Вісті

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2018 (331)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области