ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Август 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       

Тимошенко — перша, Порошенко — четвертий

  1148   0 26.03.2018, 11:00 | Статьи, Политика
Тимошенко — перша, Порошенко — четвертий

За рік в Україні мають відбутися чергові президентські вибори, а через півтора року - парламентські. Та політичні пристрасті зашкалюють уже нині. Хто стане наступним главою держави? Яка політична сила зможе взяти більшість у Верховній Раді дев'ятого скликання? Про це ми, звісно, дізнаємося згодом. Утім час від часу різноманітні соціологічні служби презентують рейтинги електоральних симпатій, які й показують, за кого українці готові проголосувати.

Вже кілька років поспіль залишається стійкою тенденція, згідно з якою лідером президентського рейтингу є голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Друге місце традиційно займав чинний президент Петро Порошенко.

У рейтингу партійних уподобань першість тримала «Батьківщина», а Блок Петра Порошенка «Солідарність», як правило, був другим. Та нині все змінилося. Рейтинги політичної сили Тимошенко та її персональний стрімко злетіли. А от президент зі своєю партією втрачає довіру українців.

Саме про це свідчать результати всеукраїнського опитування громадської думки, яке 5-21 лютого 2018 року провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС). Методом особистого інтерв'ю опитано 2043 респонденти, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим). У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Перше місце президентського рейтингу традиційно займає лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко: за неї готові проголосувати 24,6% опитуваних, які визначилися зі своїм вибором.

Далі йдуть:

- Олег Ляшко - 15,5%,

- Анатолій Гриценко - 12,5%,

- Петро Порошенко - 9,8%,

- Юрій Бойко - 9,7%,

- Вадим Рабінович - 9,5%,

- Андрій Садовий - 4,9%,

- Володимир Гройсман - 4,2%,

- Олег Тягнибок - 3,8%,

- Арсеній Яценюк - 0,6%,

- інші кандидати - 4,9%.

Варто зазначити, що рейтинг Юлії Тимошенко стрімко зростає: у вересні 2017-го за неї віддали б голоси 17,8% респондентів, у грудні -20,5%, у лютому нинішнього року - вже 24,6%.

А от чинний президент Петро Порошенко з другого місця «пересів» на четверте. У вересні 2017 року Порошенко мав 18,3%, у грудні - 16,9%, нині - 9,8%. Тобто за кілька місяців рейтинг впав фактично вдвічі. При цьому майбутнього кандидата наздоганяють Юрій Бойко та Вадим Рабінович.

Та перейдемо до партійного рейтингу електоральних симпатій. Тут знову-таки перше місце вже котре посідає партія ВО «Батьківщина». Якби вибори відбулися в середині лютого, то за цю політичну силу проголосували б 22,5% респондентів, які визначилися.

На другому місці - Радикальна партія з 13,7%. На третій сходинці - «Опозиційний блок» з 12,4%. Далі йдуть партії «За життя» - 10,3%, «Громадянська позиція» - 9,4%, «Блок Петра Порошенка» - 6,6%, «Самопоміч» - 6%, ВО «Свобода» - 5,8%.

Інші політсили не долають прохідного бар'єру: УКРОП - 3,1%, «Рух нових сил» - 2,4%, Аграрна партія - 1,7%, «Народний фронт» - 1,5%, Соціалістична партія - 1,2%, інші - 3,4%.

Нині можемо спостерігати за дуже стрімким злетом «Батьківщини». У вересні 2017-го ця політична сила мала 16,3%, у грудні - 17,2%, а вже у лютому нинішнього року - 22,5%.

Разом із тим існує дуже великий відрив між першим та другим місцями, чого раніше соціологи не фіксували.

Водночас пропрезидентська партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» втрачає свої позиції. Якщо у вересні минулого року за БПП готові були проголосувати 12,2% респондентів, у грудні - 13,4%, то нині рейтинг довіри складає усього 6,6%. Тобто менше ніж за півроку спостерігаємо падіння рівня довіри вдвічі. Зазвичай у різноманітних рейтингах БПП посідала друге місце. Нині ж ця політсила лише шоста.

Якщо партія імені президента й надалі так стрімко втрачатиме відсотки, то іншого шляху, аніж об'єднатися із «Народним фронтом», у неї не буде. Адже на виборах до Верховної Ради 2019 року БПП взагалі може не подолати прохідний бар'єр.

Також респондентів запитали: хто, на їхню думку, стане наступним президентом України. Тож 9,4% впевнені, що на чолі держави стане саме Юлія Тимошенко. 8,2% назвали Петра Порошенка, 2,7% - Олега Ляшка, 2,4% - Вадима Рабіновича, 2,3% - Юрія Бойка, 1,9% - Анатолія Гриценка, 1,7% - Володимира Гройсмана, 0,8% - Андрія Садового, 0,8% - Олега Тягнибока, 0,3% - Арсенія Яценюка, інші варіанти загалом назвали 0,8%.

 

ДУМКИ ЕКСПЕРТІВ

«Громадяни не бачать нікого іншого, окрім лідера «Батьківщини», здатного покласти край кланово-олігархічній системі в економіці»

Костянтин МАТВІЄНКО,
політичний експерт, голова корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика»:

«Тривають дискусії довкола оприлюднених Київським міжнародним інститутом соціології підсумків дослідження електоральних настроїв співвітчизників. Одним із головних предметів коментарів та суперечок є причина стрімкого зростання рівня підтримки Юлії Тимошенко. Наводяться різноманітні версії такого її результату - від цілком приземлено-прагматичних до мало не конспірологічних.

А, може, все є очевидним? Громадяни не бачать нікого іншого, окрім Юлії Тимошенко, здатного покласти край кланово-олігархічній системі в економіці, що вже поставила на межу злиднів більшість домогосподарств країни через комунальні тарифи, ціни та хабарі. Бо вона робить цю роботу усе своє свідоме політичне життя. Досить згадати лише організовану нею чесну «переприватизацію» «Криворіжсталі» чи її боротьбу за унеможливлення продажу за безцінь родючої землі, а сьогодні ще і газотранспортної системи країни.

Чим більше задіюється технологія «нових облич» в українській публічній політиці, тим очевиднішою є їхня політична та управлінська нездарність. Логічно, що суспільство пригадує час, коли уряд очолювала Юлія Тимошенко. Тоді без зайвого галасу розвивався внутрішній споживчий ринок, монополії знали своє місце - не сміли диктувати державі та місцевим громадам комунальні і транспортні тарифи, ціни на електроенергію тощо. Саме з досвідом, працездатністю та сміливістю Юлії Тимошенко люди пов'язують надії на повернення до нормального життя - до добробуту, порядку і миру. Тому її бачать майбутнім президентом».

(Коментар зі сторінки у «Фейсбуці»)

 

«Істотно збільшився відрив між першим та другим місцями»

Олег СААКЯН,
голова Єдиного координаційного центру «Донбас»:

«Це опитування не просто цікаве, а сенсаційне. Подивіться, як несподівано розташувалися кандидати та партії у першій п'ятірці. Втім, перше місце Юлії Тимошенко абсолютно прогнозоване, адже саме таку тенденцію ми спостерігаємо вже не перший рік. Цікаве інше: дуже сильно збільшився відрив між першим та другим місцями. Якщо раніше різниця була усього кілька відсотків, то нині вона дуже вагома.

Чому Тимошенко? Теми, які вона піднімає, мають відгук у суспільстві. Я маю на увазі мораторій на продаж сільськогосподарської землі, тарифні питання, її однозначну позицію щодо ГТС...

Влада ж, навпаки, припустилася низки помилок. Та основна причина падіння рейтингу БПП та Порошенка - невідповідність між словами та діями. Нині ми побачили низький персональний рейтинг Петра Порошенка. Це опитування показує, що він не пройшов би до другого туру. Тож йому треба буде домовлятися зі своїми «союзниками», щоб вони не висували свої кандидатури. Та насправді ми вже понад рік спостерігаємо перманентні переговори між БПП та «НФ» відносно їхніх планів походу на президентські та парламентські вибори. І тут вони залежні один від одного.

Це вже тренд такий, коли влада не намагається піднімати свій рейтинг, а робить все для того, щоб рейтинг опонентів знизити. Згадайте кампанію по дискредитації Андрія Садового. Проти Юлії Тимошенко було спрямовано кілька дискредитаційних хвиль...

Нинішній склад команди з вулиці Банкової мало чим в якісному плані відрізняється від усіх попередніх. Саме тому усе буде тільки посилюватися. Й бруду ставатиме все більше».

 

«Цифри - річ відносна, а ось тенденції важко приховати»

Вадим КАРАСЬОВ,
політолог, директор Інституту глобальних стратегій:

«Останні рейтинги КМІС: зростання підтримки опозиційних сил і зниження довіри до влади.

Цифри - річ відносна, а ось тенденції важко приховати. Тимошенко і «Батьківщина» впевнено зміцнюють свої позиції. Не відстають й радикали на чолі з Ляшко. Але Ляшко не сходить з екранів, а Тимошенко тримається в тіні.

У чому ж причина? Імовірніше, на Тимошенко працює її минулий бекграунд. Незважаючи на критику окремих її рішень, для багатьох вона залишається сильним лідером. Тимошенко вважають сильним і досвідченим політиком, який може з успіхом впоратися з керуванням країною.

За результатами іншого опитування групи «Рейтинг», українці називають війну на сході найбільшою проблемою України (75%). Тобто головне завдання для майбутнього президента - закінчити війну. Мабуть, підтримка ЮВТ також пов'язана з тим, що люди вірять: вона зможе досягти миру. Принаймні, так це виглядає на тлі нинішньої влади».

(Коментар зі сторінки у «Фейсбуці»)

Підготувала Марія АНІНА

"Вечірні Вісті" 

 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Август 2021 (13)
Июль 2021 (601)
Июнь 2021 (724)
Май 2021 (806)
Апрель 2021 (682)
Март 2021 (715)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области