ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

Валерій Дубіль: Вся правда про так звані реформи влади, або коли зійде сонце справедливості?

  426   0 02.03.2018, 17:01 | Статьи, Политика
Валерій Дубіль: Вся правда про так звані реформи влади, або коли зійде сонце справедливості?

Чотири роки тому, після Революції Гідності, українці обрали нову владу і очікували на дійсно краще життя. Зараз вони абсолютно розчаровані. Я постійно зустрічаюсь із людьми в селах та малих містах. Якщо коротко - жалкують, що на чистій хвилі Майдану обрали каламутного президента. Питають, які ж саме обіцянки виконано. Про спинити війну за два тижні я не кажу. Ви бачите самі. «Жити по-новому»? Здається, це було. Про добробут та розвиток України? Емоційні вислови переповідати не буду. Ті ж самі бурхливі емоції відображено в сухих цифрах соціологічних опитувань. Головне, земляки не розуміють, чому влада каже про виконання своїх обіцянок, а їхні родини стають усе біднішими. І чим насправді є реформи влади? Пропоную розібратись.

«Реформа» зарплат. Насправді - зліт цін та тарифів

Кожна поїздка Чернігівщиною - нові бентежні питання. Жінка, яка все життя працювала швачкою, міркує: от у нас трохи зросла мінімальна заробітна плата. А ціни злетіли в рази! Продавці аргументують це тим, що зросла мінімальна заробітна плата! Тоді навіщо підвищують зарплату? Щоб нам підвищили ціни? Якесь замкнуте коло...

Слухаю і одразу згадую про «144 реформи», про європейський напрямок, декларування зростання ВВП на 3%. Влада кричить, що на 19% підвищилась мінімалка, але мовчить, що ціни на продукти зростають набагато швидше. Фактично зарплати людей вистачає лише на продукти та комуналку. Нічого спільного з європейським рівнем життя тут немає, бо там люди витрачають на їжу 8-15% родинного бюджету. У нас - половину і більше. На комуналку європейці витрачають щонайбільше 20% заробітку, українці - 40% і більше. Про таку «розкіш» як подорожі наші люди й думати забули.

Згідно з даними Євростату Україна разом із Молдовою - найбідніші країни в Європі. Зате стоїть у рейтингу неподалік від бідних африканських країн, на зразок Центрально-Африканської республіки. Хіба за це ми чотири роки тому стояли на Майдані?

Окремо щодо комуналки. 1 січня 2018 року уряд «привітав» українців із Новим роком зростанням ціни на електроенергію для підприємств та організацій, державних та бюджетних установ. Вона «злетіла» більш ніж на 8%! А це вже потягнуло за собою підвищення цін буквально на все й відобразилося у платіжках за водопостачання та водовідведення. Всі послуги і товари, що залежать від електрики, дорожчають! За підрахунками експертів, це витягне з кишень українців ще понад 10 млрд грн!

До того ж планується нове підвищення тарифів на газ. У фінплані НАК «Нафтогаз України» на цей рік уже передбачена можливість зростання ціни на газ на 62%!

Уже половина населення не може сплачувати ті драконівські ціни на послуги ЖКГ, які встановила і планує підвищити влада. Борги у людей скажені! Виживають за рахунок субсидій - ще одного способу перекачувати бюджетні кошти до кишень олігархів.

Пам'ятаєте, у 2016 році «Батьківщина» подала до суду на уряд і НКРЕКП (це таке місце, де нібито контролюють рівень тарифів, а насправді підвищують) з вимогою скасувати драконівські ціни? Справу розглядають досі - аби не визнати правди. Затягують під абсолютно надуманими приводами. Два роки!

Пенсійна реформа: насправді - гроші пенсіонерів віддали адміністрації президента та силовикам

Останніми днями стало відомо, що Україна увійшла в останню десятку країн рейтингу «Найкращі країни для комфортної пенсії». Відповідний рейтинг було складено американським виданням US News і бізнес-школою Wharton і BAV Group. Україна посіла 72 місце з 80 країн, представлених у списку. Сусідами України в рейтингу є Ангола (71 місце) й Алжир (73 місце).

Згідно з українським законодавством у міру інфляції пенсії мають постійно індексуватися, тобто збільшуватись. За правління нинішнього президента цього не зробили жодного разу! Мінімальна пенсія у разі виконання Закону сьогодні мала б сягнути понад 2500 гривень. А середня - близько 4000.

Натомість влада вигадала цікаву схему - так звану «пенсійну реформу». Нібито разове підвищення відбулося. Хоча у більшості пенсіонерів пенсії зросли на 100-200 гривень. Але тепер пенсії прив'язані до страхового стажу. Пенсійна реформа - це економія бюджету за рахунок літніх людей і підвищення пенсійного віку «в одному флаконі». Мінімальний рівень страхового стажу збільшився від 15 до 25 років, а протягом 10 наступних років сягне 35 років. Отже, наші діти зможуть отримувати пенсію в ліпшому разі в 65 років. Середня ж тривалість життя в нашій країні - 68!

Влада зекономила на пенсійному фонді понад 2 млрд грн порівняно з минулим роком! Куди ж ці гроші пішли? Може, на розвиток економіки, медицину, освіту?

Висновки робіть самі, я лише наведу цифри. Витрати на діяльність гаранта і його адміністрації - більше мільярда (1,064) грн! На апарат ВРУ - 1 млрд 730 млн, на секретаріат Кабміну - майже 1 млрд грн, на апарат Мінфіну - 15 млрд 108 млн грн. Утримання прокурорів у 2018 році українцям обійдеться у 7 млрд 169 млн грн, СБУ - майже 8 млрд 152 млн грн, а системи МВС - майже 66 млрд грн.

Якщо перерахувати на персональні заробітки, то цифри виглядають ще «бадьоріше». Наприклад, згідно з декларацією, міністр соціальної (увага!) політики Андрій Рева за свої «труди» на користь українців заробив за 2017 рік 709 тис. гривень, близько 60 тис. на місяць.

А тепер порівняйте, скільки сьогодні отримує пенсіонер. Пенсії номінально зросли на 20%, у дійсності станом на лютий мінімальна пенсія становить 1373 гривні. Нам обіцяють постійне зростання протягом року, тож у грудні вона «скочить» аж... до 1497 грн. Якими будуть на той час ціни, ви самі здогадуєтесь.

Влада визначила курс країни. І це - зовсім не гідний рівень життя для тих, хто створював і створює національний добробут. Головне, щоб вельможні «остров'яни» - ті, хто відпочиває і сплачує податки на островах, в офшорах, могли й далі вести розкішний спосіб життя. Влада годується з податків українців, проте розпоряджається бюджетом, як власним гаманцем.

Насправді в людей уривається терпець. Згідно з останніми соцдослідженнями, найбільшими проблемами мешканці Чернігівської області вважають низький рівень зарплати або пенсії (52%), підвищення тарифів на комунальні послуги та цін на основні товари (50% і 51%). А запит на заможність сягає майже 70%.

Пропозиції «Батьківщини» відомі. Україна може подолати дефіцит Пенсійного фонду і підвищити загальний рівень життя людей завдяки деофшоризації економіки. Треба прибрати у багатіїв можливість сплачувати копійчини за кордоном, змусити платити реальні податки в державний бюджет! Уже в перший рік це дозволить збільшити доходи країни на 67 мільярдів гривень. І ми знаємо, як це зробити. Але ті самі багатії блокують внесення відповідних законопроектів «Батьківщини» до сесійної зали Верховної Ради!

Окрім того, необхідно потурбуватися про сільське населення. Люди не можуть підтвердити жоден робочий день до 1972 року, бо тоді не було трудових книжок, навіть паспортів! Є частина тих, хто не може підтвердити свою роботу після 1990 року. Саме тому наша фракція пропонує проіндексувати вдвічі пенсію для всіх, хто заробив стаж на селі, і нещодавно ми зареєстрували законопроект, який це дозволить зробити.

Ми також пропонуємо реальну податкову реформу, яка дозволить відновити малий та середній бізнес, розвинути сімейне фермерство, що збільшить надходження і до бюджету, і до Пенсійного фонду. Врешті-решт потрібно почати поступовий перехід від солідарної до персоніфікованої пенсійної системи. Це все можна зробити, але влада суцільно блокує наші ініціативи, бо дбає не про народ, а про власне збагачення!

Медична реформа: насправді - введено платне лікування

За даними останніх соціологічних досліджень, близько 20% наших земляків переймаються неможливістю отримати якісне медичне обслуговування.

Куди б я не приїжджав, перше запитання людей: а чи стане колись медицина дійсно безкоштовною та доступною? Мушу відповідати: ні, за цієї влади не стане. Люди чули щось гучне про медичну реформу, а на власні очі бачать, як їхній ФАП закривається, ліки дорожчають, і їм нема куди податись по допомогу. Тож і питають, на що та реформа направлена?

Подивимось, що відбувається насправді.

Тепер кожен лікар-терапевт (первинна ланка медицини) отримуватиме гроші за кількість пацієнтів. За ці гроші він має сплачувати оренду і комунальні послуги приміщення, утримувати медперсонал, транспорт, закуповувати необхідні медикаменти та обладнання. Сільська медицина загине - лікар просто не набере достатньої кількості пацієнтів, щоб забезпечити собі робоче місце.

Що ж до приміщень, то їх мають утримувати або самі лікарі за свій кошт, або місцеві громади. Та не кожен лікар і не кожна громада зможе це зробити! Тому влада поставила собі за мету лікарні закрити. Вона це називає красивим словом - «оптимізація».

Саме таку «оптимізацію» влада вже провела в Любечі. На початку січня там закрили останнє відділення - паліативне. Тепер у триповерховій будівлі функціонуватиме тільки перший поверх - там працюватиме амбулаторія. Це буде єдине місце, де мешканці громади зможуть отримати медичну допомогу.

Щоб отримати інші медпослуги, люди мають їхати за 35 км до Ріпок у переповненому автобусі. Медперсоналу паліативного відділення, до речі, запропонували тут роботу. Із «підвищеною» заробітною платою у 3,4 тис. грн вони мають витрачати щодня на проїзд 72 грн. Або переїхати, залишити домівки, рідну землю. Саме так влада виганяє людей із менш населених територій - забирає у них всі умови для життя.

До слова, саме паліативну допомогу МОЗ гарантував як безкоштовну. Це допомога найтяжчим або невиліковним хворим. Та на прикладі Любецької лікарні можна зрозуміти: ця обіцянка - фейк та облуда. Щодо решти видів спеціалізованої допомоги, вона просто стане офіційно платною, з непосильними для громадян тарифами.

Попередні розрахунки вартості медпослуг зробили для чотирьох інститутів НАМНУ. Всі були ошелешені.

Ми з експертами рахували - навіть весь бюджет медицини, який є зараз, не зможе взяти на себе видатки за таку дороговартісну вторинну допомогу. Отже, хто платитиме? Пацієнти. Дивіться. Операція з шунтування аорти - 130 тис. грн, мінімальна заробітна плата (за вирахуванням податків) - 2997 грн. Порахуйте, скільки місяців пацієнт не буде їсти, сплачувати скажені рахунки за комунальні послуги, не одягати себе та дітей, щоб розрахуватися за медпослугу! Або так, або помирай?!

Наша фракція подала величезну кількість правок до головного законопроекту медреформи - № 6327, - проте вони не були підтримані. Ми пропонували спочатку ввести страхову медицину (це забезпечить фінансове підґрунтя), ретельно розрахувати бюджет, запровадити пілотний проект, а не втягувати всю країну в екстремальну подорож із назвою «медреформа». Виявити всі недоліки. І вже потім впроваджувати її в інших областях. Та владі, здається, не вигідно, щоб українці мали доступ до якісної медицини.

І наостанок. Навіть на псевдореформу потрібно приблизно 180 млрд гривень, а в проекті бюджету на цей рік закладено лише 64 млрд гривень! Що таке реформа у фінансовому вимірі? Це забезпечення оновленої медичної галузі. Але влада не думає, звідки взяти гроші, щоб забезпечити галузь. Тому, щоб показати діяльність, за наявного бюджету недофінансування вводить нову форму оплати праці медпрацівникам і утримання медзакладів. Як наслідок - дві третини працівників закладів системи охорони здоров'я будуть звільнені.

Судова реформа: насправді - осучаснення корупції

46% українців називають корупцію головною проблемою для України - це результати опитування, оприлюдненого 28 листопада аналітичним центром США International Republic Institute (IRI). Тобто фактично кожен другий українець стикається з хабарем, і зазвичай потрібно дати, а не взяти. Давайте подивимось правді в очі: в Україні проходить тільки показова боротьба з корупцією, коли під наглядом телевізійних камер закривають «незручних» для влади людей.

Судова реформа мала це вирішити. Принаймні влада говорила: ми зробимо суди відкритими. Що отримали насправді?

«Диктаторські закони» Януковича - дитяча забавка порівняно з тим, що зробив із судами Порошенко. Під назвою «реформа» влада ухвалила такий закон, який позбавив простих людей навіть теоретичної можливості звернутися до суду. Влада збільшила судовий збір майже вдвічі, за будь-які довідки або документи люди змушені платити. Потрібно ще витратитись на адвоката, бо тільки він має право захищати людину в суді. А якщо ваш позов на суму, меншу за 160 тисяч гривень, його суддя може розглянути одноосібно, без залучення позивача й відповідача! До того ж суддя може таємно зустрітися з вашим опонентом. Фактично будь-який ЖЕК тепер зможе за борги відсудити вашу квартиру без вашого відома!

Судові слухання в результаті ухваленої «реформи» тепер відбуваються в закритому режимі, і судді вже видаляють із зали всіх, хто захоче зафіксувати судовий процес. І в мене, якщо чесно, складається таке враження, що цю реформу робили на замовлення, щоб люди ніколи не дізналися правди і не змогли відстояти своє право в суді! Через поправку нардепа від Радикальної партії Андрія Лозового про суттєве скорочення термінів досудового розгляду більшість справ по злочинах Майдану можуть закрити, тому що сплив термін їхнього розслідування!

Фракція «Батьківщина» внесла понад 400 правок, які були направлені на те, щоб привести у відповідність до демократичних норм закони, запропоновані президентом та урядом! Та влада нас не почула, адже її мета - сформувати таку судову систему, яка вирішуватиме всі питання для самих можновладців.

Окрім уже ухваленої судової реформи, відкритим залишається питання про створення Антикорупційного суду. Українці втратили довіру до українських судів, які в більшості випадків не можуть нормально судити хабарників із інших судів, чиновників високого рангу. І тут президент також подав свій законопроект, щоб змусити і цей суд залежати від одного тільки гаранта. Але тут він зіткнувся з опором не тільки внутрішньої опозиції, тобто «Батьківщини», але й із рішучими вимогами світових організацій, співробітництва з якими домагається Україна, - МВФ та ЄС. Тому шанс ухвалити нормальний закон є. Ми проголосували у першому читанні за законопроект про антикорупційний суд, щоб самим взяти участь у доопрацюванні згідно з вимогами Венеційської комісії, зробити його дійсно незалежним та фаховим.

Освітня реформа: насправді - заробітні плати підвищили, надбавки - забрали

Торік Верховна Рада голосувала за освітню реформу. Наша фракція відстояла встановлення мінімальної оплати праці для вчителів на рівні не менше трьох мінімальних заробітних плат. Начебто все добре, вчителі отримуватимуть більше. Та ні - й тут влада знайшла як зекономити.

У держбюджеті, який проголосували в першому читанні, на освітню субвенцію влада заклала 61,26 млрд грн. Ми в «Батьківщині» знали, що цих грошей категорично не вистачить, і пропонували збільшити цю цифру на 18,21 млрд грн. Та правку не підтримали - додали тільки трохи менше півмільярда гривень.

Перші результати таких аморальних дій випливли на початку січня. У минулому році вчителі Чернігова отримували 20% надбавки за престижність праці, згідно із 373 постановою КМУ. На початку 2018 року Кабмін вносить зміни до постанови з дуже гарною метою - підвищити граничний відсоток надбавки «за престижність праці» з 20 до 30% і встановити мінімальний - не менше 5%. Раніше граничний був 20%, а мінімального не було. Начебто люди мають отримувати більше, аж ні! Влада просто не виділила достатньо грошей, щоб люди отримували максимальну надбавку - їх ледь вистачає для виплати мінімальної, у 5%! Тобто заробітні плати, за які боролася «Батьківщина», зросли, а надбавки, навпаки, прибрали.

Та й це ще не все. Під час розгляду законопроекту освітньої реформи влада хотіла створити на базі навчальних закладів такі собі спільні підприємства із приватними компаніями, які б могли потім претендувати на землю гуртожитків і будинків освітніх закладів.

Окрім того, згідно з концепцією влади, діти в сусіднє село до школи мали б добиратися пішки! До речі, неодноразово чув, що через погані дороги на Чернігівщині так і відбувається - шкільний автобус просто не доїжджає до школи, і малеча по морозу топає 3-4 кілометри! Мабуть, влада хотіла це просто узаконити, бо легше змиритися з тим, що є, аніж знайти можливість насправді щось «покращити».

Як і медична, освітня реформа мала скоротити кількість сільських шкіл, зменшити кількість вчителів і викладачів. Медичне обслуговування й харчування із закладів середньої освіти взагалі б зникло! Наші депутати і наш лідер Юлія Тимошенко буквально «вигризали» кожну правку, щоб не допустити всіх цих ганебних норм, і нам це вдалося! Та влада, здається, завжди знайде шпарину, щоб зекономити на своїх роботодавцях - українцях. Це, як на мене, взагалі абсурд, адже саме українці годують владу через податки.

Земельна реформа: насправді - землю намагаються розпродати за безцінь

Днями народ України отримав невелику перемогу. Конституційний суд відмовився відкривати провадження за поданням 55 народних депутатів. Вони домогалися, щоб суд визнав незаконним продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі. Судді ухвалили єдино правильне рішення, незважаючи на тиск. Як заявила голова нашої партії Юлія Тимошенко, «це перемога України над корупцією та свавіллям, які нині правлять бал». Вона, до речі, нагадала, що стаття 13 Конституції України чітко зазначає, що земля та її надра належать українському народу. Наша держава має 1/10 світових запасів найбільш цінних родючих земель - 42 мільйони гектарів багатих чорноземів. На них живуть 14 мільйонів селян, яких земельною псевдореформою хочуть викреслити з життя.

За останніми даними соцдосліджень, 77% українців виступають проти продажу сільськогосподарських земель. Ми всі пам'ятаємо, як минулого року, завдяки підтримці мільйонів українців, нашій фракції вдалось продовжити мораторій на продаж землі ще на рік. Влітку 2017 ми провели масштабний збір підписів по всій країні. Тільки на Чернігівщині проти продажу землі виступили сотні тисяч наших земляків! Але українцям неправомірно заборонили проводити референдум.

Наша політична сила, «Батьківщина», має розроблену комплексну програму аграрного розвитку, яка відводить основну роль фермерським господарствам. Наші пропозиції - не лише пільгове оподаткування, але й пільгове кредитування, створення селянського фермерського банку, де фермери зможуть отримувати державні кошти щонайбільше під 2% річних.

Сільськогосподарська земля, як у багатьох розвинутих країнах, має залишатися в державній власності. Але так, щоб за бажанням власники паїв могли продати їх за ринковою ціною громаді чи державі.

Схема ж влади проста та недолуга - не маючи законодавства, відкрити ринок землі, розпродати її за ціною одного мобільного телефона за гектар, збагатити власні кишені.

Вдумайтеся, вартість української сільськогосподарської землі оцінюється експертами у 3,5 трлн євро! Це дорівнює сумарному ВВП нашої держави за 40 років і це - єдине, що може зробити нашу країну і наших громадян заможними.

Днями Верховна Рада, на превеликий жаль, не підтримала законопроект нашої фракції № 7363-2 щодо стимулювання створення сімейних фермерських господарств та розвитку сільськогосподарських кооперативів, децентралізації повноважень та припинення корупційних зловживань у сфері земельних відносин. Зараз ми як політична сила вимагаємо негайно створити у Верховній Раді міжфракційну робочу групу, щоб спільними зусиллями швидко доопрацювати та ухвалити весь пакет законопроектів щодо підтримки аграрного сектора України і зокрема сімейного фермерства!

Українська земля здатна прогодувати понад 300 мільйонів осіб, що в 7 разів більше всього населення України. Це - робота, заробіток для селян, адже наші землі здатні прогодувати півсвіту! Це - те єдине, що може витягнути нашу країну з боргової ями, яку створила чинна влада. І ми віримо: українці зможуть свої 40 тисяч фермерських господарств перетворити на 2,6 млн, як у сусідній Польщі. Єдине, що потрібно, - змінити курс країни на розбудову аграрної галузі! І це буде зроблено, як тільки до влади прийдуть справжні професіонали, віддані своїй Батьківщині і своєму народу!

Результат - песимізм та зневіра

Результат дій нашої влади, усіх 144 псевдореформ очевидний - люди їдуть за кордон, і безвіз - це для них квиток в один кінець. За даними Держкомстату, кожна 10-та людина в Україні безробітна! Наша заробітна плата - одна з найнижчих у світі. А в суспільстві панує песимізм та зневіра.

Половина опитаних під час останнього соцдослідження жителів Чернігівщини вважають, що життя їхніх родин не зміниться в наступні п'ять років. 35% вважають себе бідними та малозабезпеченими. Можливістю різноманітно проводити дозвілля не задоволені 44%, станом доріг - 60%, можливістю захистити свої інтереси в суді не задоволені 57%, можливістю вести підприємницьку діяльність - 61%, боротьбою з хабарництвом на місцевому рівні  - 63%, екологією - 64%, безпечністю життя - 68%, підтримкою молоді не задоволені 69% Найбільше незадоволення опитані висловили у сферах розвитку промисловості та сільського господарства, медицини, соціального захисту населення. Також більшість опитаних підтвердили, що їм важко знайти роботу та добре заробляти в регіоні. Рівень незадоволення сягає більше 70%!

Держава не створила жодних умов для заохочення молоді залишатися на своїй батьківщині, тому ми втрачаємо квіт нації. Час для порятунку країни ще є - для цього необхідно, щоб до влади в Україні прийшли професіонали, справжні патріоти своєї землі, які піклуватимуться не про власні закордонні офшори, а про кожного громадянина нашої рідної України.

Переконаний - темрява найгустіша перед світанком. Зараз треба відповідально поставитись до кожних виборів, які відбуватимуться найближчим часом, не лише національних - президентських та парламентських виборів 2019 року, але й тих, що відбуваються постійно, стосуються кожного міста та містечка, села та селища, кожної громади. Всі ці вибори - стратегічні плацдарми: або їх обійме народ, або олігархи. Не віддаймо їх за гречку! Ставка дуже висока. Йдеться про майбутнє України. Про нашу загальну мрію. Про добробут держави та кожного громадянина.

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2021 (549)
Август 2021 (745)
Июль 2021 (601)
Июнь 2021 (724)
Май 2021 (806)
Апрель 2021 (682)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области