ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Апрель 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
           

Страх перед виборами

  566   0 29.01.2018, 11:01 | Новости, Политика
Страх перед виборами

1 червня 2014 року сплив термін повноважень 12 з 15 членів Центральної виборчої комісії, а з лютого 2017 року ще й у тринадцятого члена комісії закінчилися повноваження. Втім, усе це не завадило простроченій ЦВК провести 2014 року парламентські, а наступного - місцеві вибори. До того ж не треба забувати, що в Україні відбулося п'ять хвиль виборів у ОТГ! Однак президента, здається, взагалі не турбувало це питання. Адже глава держави зовсім не поспішав запускати процес перезавантаження Центрвиборчкому.

Центральна виборча колізія

Насправді президент Петро Порошенко зробив таку спробу, але аж 7 червня 2016 року, тобто із запізненням на два роки. Тоді він вніс подання на звільнення 12 членів ЦВК й подав кандидатури 11 потенційних працівників комісії. Про дванадцятого, певно, забув.

Утім, час для перезавантаження був обраний не зовсім вдалий, бо ж документ з'явився практично перед літніми канікулами. Та ми знаємо, що коли владі важливо провести певне голосування, то голоси (депутатські картки) обов'язково будуть знайдені. Тут же справа загальмувалась. По-перше, глава держави врахував інтереси не усіх парламентських фракцій. По-друге, не зовсім зрозумілою була інтрига із дванадцятим кандидатом (найвірогідніше, що торги продовжувались). І по-третє (і в цій ситуації для влади найголовніше): подейкують, що саме тоді дві найбільші фракції - Блок Петра Порошенка та «Народний фронт» - ніяк не могли домовитися стосовно закону про спецконфіскацію. Відповідно, обмін не відбувся. Тож із легким серцем президент зміг відпустити ситуацію ще на деякий час.

Захід ледь не щомісяця нагадував владі про те, що треба терміново міняти ЦВК. Утім, мало кому вірилось, що за рік до виборів (президентських та парламентських) станеться перезавантаження. І от абсолютно несподівано президент Петро Порошенко минулого тижня знову зробив подання. Спочатку одразу на тринадцятьох кандидатів, а потім для чогось додав прізвище чотирнадцятого. Здається, з математикою на Банковій справи погані.

На дев'яносто відсотків прізвища в новому поданні ті самі, які були озвучені ще 2016 року. Нині бачимо лише кілька нових імен. Тож для чого було взагалі розводити тяганину? До того ж знову не були враховані інтереси усіх парламентських фракцій, зокрема «Батьківщини» (більшість кандидатів належить БПП та «НФ»). Хоча стаття 6 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» говорить: «У поданні президента України про призначення на посаду членів комісії враховуються пропозиції депутатських фракцій і груп, утворених у поточному скликанні Верховної Ради України».

У пункті 75 Кодексу належної практики у виборчих справах Венеціанської комісії також зазначено, що «політичні партії у Центральній виборчій комісії мають бути представлені на основі рівності, причому поняття «рівність» може тлумачитися або строго, або пропорційно, тобто з урахуванням або без урахування результатів, отриманих цими партіями на попередніх виборах».

Та є ще одне цікаве питання. Якщо подання все ж таки винесуть на розгляд, то яким чином його будуть голосувати? Згідно закону «Про регламент Верховної Ради» голосування за склад ЦВК має проводитися окремо по кожній кандидатурі! Тобто має бути тринадцять окремих подань. А парламентарям, судячи із усього, пропонують проголосувати усе пакетом, ще й із зайвим прізвищем.

Тут немає нічого дивного: отримати тринадцять разів по 226 голосів занадто складно в нинішніх умовах, а домовитися на один раз можливо. Але пакетне голосування буквально підриває легітимність майбутнього складу ЦВК в очах суспільства та Заходу.

Однак те, що президент не врахував пропозиції усіх парламентських фракцій - це сигнал набагато тривожніший, адже наводить на дуже погані думки. Чи є випадковим, що лідер електоральних симпатій партія «Батьківщина» може залишитись без свого представника в Центрвиборчкомі? Випадковостей в українській політиці не буває.

Спроба сфальшувати вибори?

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко звернулася до президента Петра Порошенка з вимогою включити кандидата від фракції Андрія Євстігнєєва у подання на новий склад Центральної виборчої комісії. Про це політик заявила на прес-конференції. Тимошенко зауважила, що ЦВК має бути сформована чесно, з урахуванням кандидатур від усіх парламентських фракцій, так, як це передбачено законом.

«Від того, як буде сформовано комісію, хто і як рахуватиме голоси на президентських та парламентських виборах, залежить, чи відбудеться в Україні повне перезавантаження влади. Президент три з половиною роки тримав прострочену ЦВК, і ось прийшов момент, коли він все ж таки вніс подання на призначення нових членів комісії...

Партія «Батьківщина» подала кандидатуру Андрія Євстігнєєва. Це молода, інтелектуальна людина, кандидат наук, викладач Київського університету імені Тараса Шевченка. У нього бездоганна репутація, він має досвід співпраці з міжнародними організаціями та може посилити роботу ЦВК на предмет чесної роботи... Та, на жаль, президент не пройшов випробування демократією: він не включив у своє подання кандидата від «Батьківщини», порушивши при цьому закон. Наша політична партія нині перша за рівнем довіри українців. Це довели, зокрема, вибори в ОТГ.

Про що говорить це все? Це говорить про те, що президент не збирається чесно проводити вибори. А бодай один представник від «Батьківщини» не дав би можливості сфальшувати результати волевиявлення. Навіть за Януковича від нашої політичної сили в ЦВК було два представники, а при Порошенкові - жодного. І саме тому я звертаюсь до президента Петра Порошенка, щоб негайно виправити це порушення закону. Звертаюся до голови Верховної Ради Андрія Парубія, щоб він повернув президентові подання й прийняв тільки таке, в якому будуть враховані інтереси всіх фракцій», - говорить Тимошенко.

Окрім того, політик звернулася до депутатів усіх фракцій у ВР: «Якщо ви не є спільниками підготовки фальшування наступних виборів, виступіть проти того, що президент вніс новий склад ЦВК, де домінує його більшість та немає кандидата від «Батьківщини».

Микола БИКОВ 

"Вечерние Вести" 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Апрель 2019 (715)
Март 2019 (1069)
Февраль 2019 (946)
Январь 2019 (1032)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области