ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Октябрь 2020    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Чергова перемога у битві за землю

  419   0 26.12.2017, 10:03 | Статьи, Политика
Чергова перемога у битві за землю

Мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення продовжено на рік. Але влада, яка декілька років цілеспрямовано працює не над вдосконаленням земельних відносин, а над черговими схемами, готується до запровадження ринку землі. Проте турбується вона про інтереси не селян, а олігархічних кланів та міжнародних корпорацій.

Нагадаю, у понеділок 4 грудня групою депутатів на чолі з Юлією Тимошенко було зареєстровано законопроект, яким передбачалося продовжити заборону на відчуження земель сільськогосподарського призначення та запобігти їх прихованому продажу під час дії мораторію (законопроект №7350-3). У цей же день на погоджувальній раді було поставлено вимогу перед керівництвом парламенту про внесення питання продовження мораторію в сесійну залу. Також було зроблено спільну заяву з громадськими організаціями, АФЗУ, Союзом кооперативів, профспілками та Комітетом захисту рідної землі про початок проведення Всеукраїнської акції з вимогою продовження мораторію. Якби Юлія Тимошенко не примусила (майже «силовими» методами) парламент винести законопроект на голосування, мабуть, нічого б не вийшло. Зрозумівши, що мораторій таки будуть голосувати, в Раді зареєстрували одразу 9 законопроектів по земельному питанню - від зняття мораторію та продажу землі до взагалі повної її націоналізації. Це так - коротка замальовка!

Депутати погодили продовження мораторію. Однак проголосували «за» лише 236 парламентарів. Напевне, наступного року і такої кількості не буде!

То чому ж так вперто ігнорують необхідність продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення?

Вже кілька років влада цілеспрямовано працює не над вдосконаленням земельних відносин, а над черговими схемами: як же обійти мораторій, чи хоча б завчасно підготуватись до початку продажу чорноземів. Однією з таких схем є підписання попередніх договорів купівлі-продажу наділів. Це робиться для того, аби застовпити для себе перевагу при купівлі сільськогосподарської землі тоді, коли мораторій буде знято. І такі угоди стали сьогодні масовим явищем. Я розцінюю ці дії як підготовку до запровадження ринку землі. На жаль, наша влада турбується не за селян, а за олігархічні клани та міжнародні корпорації.

За кілька останніх років Держгеокадастр через процедуру безоплатної приватизації роздав сотні тисяч гектарів державних земель - з розрахунку до двох гектарів на одну людину для ведення особистого селянського господарства. А вже за рік більша частина таких наділів була просто продана. І купили ці землі всього декілька сотень громадян. Тобто звичайних людей просто використали для того, щоб оформити на них землю, а потім перепродали ці землі одним і тим самим аграрним баронам.

Запропонований нами законопроект забороняє продавати та змінювати цільове призначення земельних ділянок, наданих для особистого селянського господарства. Це ґрунтовний документ, який захищає національні інтереси України, продовольчу безпеку і права власників земельних ділянок сільськогосподарського призначення та земельних паїв у сучасних умовах. Також документ дає можливість створювати передумови для розв'язання ключових організаційних, економічних та фінансових питань для запровадження в Україні повноцінного ринку земель сільгосппризначення та запобігання прихованому продажу чорноземів у період дії мораторію. Ми пропонували продовжити мораторій на п'ять років і за цей час вдосконалити законодавчу базу. Адже до сьогодні в країні не проведена навіть інвентаризація всіх земель, а державний земельний кадастр наповнений лише на 70%. Це затягується тому, що після інвентаризації стане зрозуміло, кому ж роздавали сільськогосподарську землю, а також можна буде побачити вільні наділи просто на карті в Інтернеті. Тож неможливим стане тіньове розкрадання чорноземів. Цим законопроектом ми зобов'язуємо держструктури до 1 січня 2023 року провести інвентаризацію всіх сільськогосподарських земель та внести їх до державного земельного кадастру!

 Сьогодні «Батьківщина» подає законопроекти, які дають одноосібним господарствам можливість стати сільгосптоваровиробниками, об'єднатись через кооперацію і отримати гідну ціну на вироблені продукти. Але всі наші проекти не ставлять на розгляд Верховної Ради!

І ще одне запитання, яке часто ставлять мені на зустрічах: чому мораторій продовжують лише на один рік? Ну, по-перше, прихильники негайного відкриття ринку землі не втрачають надії все ж таки взяти участь у дерибані українських чорноземів. А заборона на продаж наділів ще на 5 років - для них це дуже довго. По-друге, на розгляд розширеного засідання аграрного комітету, яке відбулося 5 грудня, було винесено 9 законопроектів. Кожен із них був розглянутий та обговорений. На жаль, навіть у нашому комітеті є багато прихильників запровадження ринку землі. Тому за результатами обговорення комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу та в цілому проект закону про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель ( № 7350 від 30.11.2017). Цей законопроект передбачав продовження мораторію лише на один рік. За нього і проголосували 236 депутатів в сесійній залі. Думаєте, на цьому все і скінчилось? Ні!

Наступного дня після голосування за мораторій групою депутатів на чолі з одним із представників профільного комітету, якому ЗМІ приписують родинні зв'язки з відомим аграрним олігархом, було внесено проект постанови про скасування щойно ухваленого рішення Верховної Ради України від 7 грудня 2017 року про внесення змін до Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель (№7350-П). І знову дебати та голосування в парламенті. Щоправда, лише 66 депутатів підтримали цю постанову.

Не втомлююсь повторювати: маємо створювати в Україні сімейне фермерство. Потрібно дотації максимально спрямувати до сімейного фермера, який займається переробкою або виготовленням органічної продукції, продукції з доданою вартістю, садівництвом, овочівництвом, ягідництвом, заготівельно-збутовими послугами тощо. Потрібно надавати йому дешеві кредити і спонукати людей переїздити до села, підтримувати їх устаткуванням. Будь-якому маленькому фермеру сьогодні потрібні мотоблоки, холодильне обладнання, доїльні апарати тощо.

Все це дасть поштовх ще й промисловому виробництву. І таким чином за два-три роки ми зможемо створити прошарок середнього класу. Нехай це буде два-три сімейних фермери на село. Але ж на 39 тисяч сіл у нас буде вже 120 тисяч сімейних фермерських господарств (а це щонайменше 500 тисяч людей!). І вони ще найматимуть сезонних робітників!

Не можна відкривати ринок землі або проводити ліберальні реформи в країні, де майже 70% людей отримують субсидії, а 25% - мають грошей стільки, щоб лише виживати, без можливості відкладати хоч якісь кошти . Для кого тоді цей ринок відкривати? Хто буде покупцем українських земель? Хто продавець, мені зрозуміло. Але покажіть мені покупця! За приблизною оцінкою, 200 гектарів коштуватимуть близько 10 млн грн. Покажіть мені в Києві людину на будь-якій посаді, яка може запросто викласти 10 млн, щоб купити землю. А на селі таких людей багато?

Україна сьогодні є найбільшим невикористаним потенційним ресурсом у світі, найбільшим ласим шматочком, тому боротьба є жорстокою, цинічною і потребує єдності української нації! Сьогодні тільки сліпий не розуміє - у запуску ринку землі зацікавлені грошовиті олігархи, транснаціональні корпорації та міжнародні інституції. А лобіюють це питання у Верховній Раді підпорядковані ним депутати.

 

Вадим ІВЧЕНКО,

народний депутат України (фракція «Батьківщина»)

Вечірні Вісті

 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Октябрь 2020 (545)
Сентябрь 2020 (712)
Август 2020 (588)
Июль 2020 (1007)
Июнь 2020 (995)
Май 2020 (1233)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области