ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Июнь 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     

Михайло ЦИМБАЛЮК: «Люди до нас йдуть, бо довіряють нам»

  442   0 05.12.2017, 11:05 | Статьи, Политика
Михайло ЦИМБАЛЮК: «Люди до нас йдуть, бо довіряють нам»

Сила партії - в її людях, які мають власну історію, позиції й бачення розбудови країни. Успішність партії - в поєднанні досвіду із молодістю. За таким принципом працює команда «Батьківщини» на Львівщині, яку очолює екс-голова Тернопільської та Львівської ОДА, генерал-лейтенант міліції, заслужений юрист України Михайло Цимбалюк.

- Михайле Михайловичу, в інтерв'ю одному з каналів ви сказали, що попри багаторічний адміністративний досвід ви ще донедавна не були членом жодної партії. Чому ви вирішили приєднатися до команди Юлії Тимошенко?

- Чому саме «Батьківщина»? Тому що це єдина політична сила в Україні, яка має багаторічну історію та реальну структуру в кожному населеному пункті. Партія має потужну команду, яка продемонструвала свою професійність, перебуваючи при владі, і яка зараз готова взяти відповідальність за зміни в державі. Тому я вдячний Юлії Тимошенко за те, що вона запросила мене до неї. Для мене це велика честь та одночасно відповідальність.

- Ви вже два роки очолюєте Львівську обласну організацію ВО «Батьківщина», яка за цей час стала більш міцною та дієвою, що доводять результати останніх виборів до ОТГ. Завдяки чому вам це вдалося?

- Насамперед, на мою думку, завдяки поєднанню досвіду та молодості. Ми запросили повернутися в лави нашої партії тих людей, які були в осередку з часів його заснування на Львівщині та потім пішли. Також нам вдалося залучити й молодь, якій імпонують наша програма та ідеї.

Сила партії - в її людях, які мають життєвий досвід, позиції й бачення, як розбудовувати країну в майбутньому. Адже кожна політична сила для того, щоб реалізувати свою програму, повинна прийти до влади. І ті люди, які сьогодні пройдуть випробовування роботою в опозиції, стануть успішними державними управлінцями. Бо жодного разу в історії незалежної України працювати в опозиції не було так складно, як зараз.

- Те, що в команді Львівської «Батьківщини» працює молодь, є певним феноменом, адже юнаки та дівчата із засторогою ставляться до будь-яких партій.

- Просто молоді потрібно довіряти, чекати від них пропозицій, доручати їм ту чи іншу ділянку роботи та створювати умови, щоб юнаки й дівчата брали на себе відповідальність. Ми це робимо і нам це вдається.

Наприклад, в селищі Магерів Жовківського району головою ОТГ став наш молодий партієць, якому немає ще й 30 років. А переможець попередніх виборів в Пустомитівському районі, якому було всього 24 роки, після завершення каденції голови очолив молодіжне відділення «Батьківщини» Львівської області.

Тобто ми довіряємо молоді та даємо можливості для росту - керівники «молодіжок» в подальшому стають успішними керівниками районних партійних організацій.

- За вашого керівництва обласною «Батьківщиною» було відновлено роботу всіх громадських приймалень у районах та містах. Чи часто звертаються туди мешканці Львівщини?

- Справді, нам вдалося відновити роботу громадських приймалень, і це результат спільних зусиль нашої молоді та партійців із досвідом роботи з людьми. Цього року до наших приймалень зі своїми проблемами звернулося декілька тисяч громадян. Те, що люди до нас йдуть, означає, що вони нам довіряють. Звичайно, не все ми можемо вирішити самотужки. Але кожну людину вислухали, кожній дали пораду. Щодо юридичних питань допомагали наші юристи-волонтери. По деяких питаннях ми зверталися до органів влади, стимулюючи їх виконати свої прямі обов'язки.

В кожній громадській приймальні працюють наші депутати районних, міських рад. Таким чином до роботи з громадянами ми залучаємо свій депутатський корпус, і це, звичайно, дає результат.

- Що ще, окрім відновлення роботи громадських приймалень, ви можете занести до свого активу?

 - Ми робимо багато хороших справ, які не афішуємо. Всі дитячі будинки, школи-інтернати максимально беремо під опіку. В нас функціонує «батальйон відважних жінок», який регулярно, не менше двох разів на місяць, відправляє на фронт допомогу. Наші жінки ліплять вареники й готують консервацію, шиють матраци, подушки, постільну білизну, рукавиці.

Також в нас є «батальйон Святого серця» під головуванням нашого активіста і партійця Юрія Дмитришина, який налічує шість автомобілів стоматології. Ці автомобілі виїжджають в зону АТО, де лікують як військовослужбовців, так і мирне населення.

Також ми беремо під опіку родини воїнів АТО, наскільки це можливо.

А нещодавно в Трускавці за ініціативою наших партійців та за допомогою небайдужих громадян виготовили й встановили пам'ятник святому греко-католицької церкви Йосипу Сліпому.

Також активно працює наша депутатська група у Львівській облраді, яка відстоює інтереси громади у сферах екології, освіти, науки тощо. Так, ми ініціюємо мораторій на промислову вирубку лісів Карпат принаймні на 20 років.

Також в нас є програма збереження й відновлення гірських річок, розвитку гірських місцевостей, курортних зон, збереження родючості ґрунтів. Маємо свою програму й по недопущенню закриття ФАПів, лікарень та ПТУ, утримання яких поклали на місцеві бюджети.

- «Батьківщина» є лідером чотирьох раундів виборів до ОТГ. Чи відчували партійці на Львівщині адміністративний тиск?

- Звичайно, влада встромляла нам палки в колеса. Голови райдержадміністрацій, обласних адміністрацій їздили в об'єднані громади й агітували за конкретних кандидатів. Наших кандидатів лякали закриттям бізнесу, намагалися звільнювати з роботи. Тобто були порушення, які не роблять честі владі.

Зараз «батьківщинівцям», які очолили громади, також дуже нелегко працювати. Адже йде певне блокування їхньої діяльності. Впевнений, що ми все поборемо. І на наступних виборах, які відбудуться 24 грудня, також дамо достойний результат.

Наше завдання - реально працювати на розвиток громади. «Батьківщина» - єдина партія, яка має представництво у кожній об'єднаній територіальній громаді Львівщини. Тому ми зробимо все, щоб не дати зруйнувати село, ФАПи, школи, лікарні, дошкільні заклади, зберегти Будинки культури.

- Влада радо звітує про успішну реалізацію реформ, зокрема про децентралізацію. Але коли доводиться боротися за кожний садок чи ФАП, чи можна казати про успішність цих змін?

- Як свідчить історичний досвід, в державі одночасно можуть бути реалізовані максимум 4-5 реформ. В нас тішаться одночасним проведенням 144-х, хоча жодна реформа наразі не завершена успішно.

Децентралізація проходить дуже складно, за скривленою моделлю. З одного боку, влада дає повноваження громадам, з іншого - забирає ресурс і водночас скидає відповідальність на їхні плечі. Принцип об'єднання до колгоспів у радянський період призводив до розвитку центральної садиби й вимиранню інших сіл. Таке може статися і зараз, адже об'єднання було псевдодобровільним.

- Не можна сказати, що реформа поліції йшла так гладко, як хотілося б. Що б ви запропонували, аби правоохоронні органи насправді якісно змінилися?

- Насамперед, створити нормальні первинні ланки, до яких звертаються люди, - райвідділи поліції. Потрібно заснувати школу дільничних інспекторів, щоб кожен знав людей свого округу, а люди знали свого дільничного, до якого вони звертатимуться за потреби. Також необхідно посилити карний розшук. Звичайно, треба проводити реформу слідчих підрозділів, бо нині слідчі міських управлінь мають навантаження в 200-300 кримінальних проваджень. Це жах.

Тобто потрібно робити ґрунтовну, а не візуальну реформу. Коли поліцейських готують за три місяця, переодягають у нову форму та відправляють захищати себе та інших, це неправильно, бо такого співробітника фактично посилають на смерть. За американською чи європейською системою підготовка поліцейського має тривати принаймні дев'ять місяців.

- Як, на ваш погляд, треба боротися з нелегальним обігом зброї? Бо ми розуміємо, що навіть якщо розклеять листівки з проханням її здати, це не буде дієвим механізмом.

- Сьогодні автомат Калашникова можна спокійно купити за 100 доларів. Тому незаконний обіг зброї дійсно є великою проблемою.

Насамперед потрібно ввести більш жорсткий контроль зброї, яка сьогодні є на руках військовослужбовців у зоні АТО та на складах. Правоохоронним органам потрібно вивчати канали постачання нелегальної зброї. Це велика оперативна робота із залученням агентури, яка, до речі, знищена. Можна також викуповувати зброю в населення. Вилучення нелегальної зброї - це робота не одного дня, але нею потрібно займатися. На жаль, сьогодні влада цього не робить.

Бесіду вів Олекса ГОНСЬКИЙ

Вечірні Вісті

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Июнь 2021 (355)
Май 2021 (806)
Апрель 2021 (682)
Март 2021 (715)
Февраль 2021 (653)
Январь 2021 (784)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области