ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
       

Маски скинуті. Адмінресурс увімкнений

  712   0 20.11.2017, 11:01 | Статьи, Политика
Маски скинуті. Адмінресурс увімкнений

Президент Петро Порошенко в екстреному режимі, всього за два дні після голосування парламентом, підписав закон №7126, згідно з яким скасовується конкурсний відбір голів місцевих державних адміністрацій та керівників центральних органів виконавчої влади. Насправді прийняття цього документу - дуже далекоглядний хід в не дуже вишуканій політичній грі. Такий крок поклав край реформі системи державного управління.

Наприкінці 2015 року був ухвалений закон «Про державну службу», який дуже обмежував адміністративний ресурс та тиск на державних службовців. Тепер, прийнявши поправки до нього у вигляді законодавчого акту №7126, влада зможе продовжити вибудовувати свою вертикаль.

А зараз по суті: раніше керівника центрального органу виконавчої влади призначав та звільняв Кабмін за пропозицією Комісії з питань вищого корпусу державної служби. Тобто відбувався конкурс. Згідно з тією ж процедурою, призначалися два заступники. Відтепер керівника ставить на посаду й усуває Кабмін за поданням прем'єра. Та й усе! Заступників сам посадовець презентує міністрові-куратору, а той уже подає їх главі уряду. Знов усе!

Раніше голови місцевих державних адміністрацій призначалися і звільнялися президентом за поданням Кабміну. Пропозиції щодо кандидатів знову таки вносила Комісія за результатами конкурсного відбору. Тепер таких очільників і їх заступників  садовить у крісла Кабмін. І також без жодного конкурсу.

На думку авторів нового законопроекту, порядок призначення дворічної давності суперечив нормам Конституції. Ось тому й треба було внести зміни. То, може, варто розглянути всі суперечливі закони на предмет того, чи відповідають вони Основному Закону? Та повернімося до змін...

Звісно, що механізм конкурсних комісій значно ускладнював життя владі. Отож, за їхньою логікою, труднощі треба було усунути. Втім,  скасування цієї процедури аж ніяк не є головною метою ухвалення закону «про ручних губернаторів».

Найголовніша зміна полягає у тому, що нині закон про «Державну службу» більше не стосується голів місцевих державних адміністрацій. Тож їх виключили з держслужбовців категорії «А». А це означає, що відтепер керівники обласних та районних адміністрацій можуть бути водночас членами політичних партій чи навіть обіймати керівні посаді в партіях, тоді як раніше це суворо заборонялося. І тут стає справді цікаво.

До прикладу, Віталій Кличко - столичний мер і голова Київської міської адміністрації - у травні 2016 року склав із себе повноваження голови партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», оскільки напередодні набув чинності закон «Про державну службу». За півтора роки заміни Кличку так і не знайшлося, хоча в очільники пропрезидентської партії сватали то одного, то іншого політика. Тепер Віталій Кличко зможе поновити свій партійний квиток і знову очолити БПП.

Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін розповідає про справжні причини такого прудкого ухвалення і підписання закону №7126.

«Чому влада настільки екстрено перейнялася цими законодавчими змінами? Хотіли скасувати конкурсний відбір? З огляду на вже проведені такі конкури, можна стверджувати, що все одно перемагали кандидати, які були вигідні Банковій. Але навіть така процедура, за умови не зовсім прозорої роботи комісій, завдавала владі дискомфорт і зайві клопоти. Бо треба було створювати ефект змагальності - й такі інші замороки... І все ж це не головне.  

Реальних причин є кілька. Найперша - домовленості з Віталієм Кличком та групою УДАР. Влада хоче співпрацювати з підконтрольною київському міському голові групою у фракції БПП, а сам Кличко повинен мати важелі впливу. Отже, тепер він знову зможе стати головою пропрезидентської політичної сили. Про наявність домовленостей свідчить те, що УДАР останнім часом став лояльнішим у голосуваннях, ініційованих Банковою.

Друга причина - дочасні або чергові парламентські чи президентські вибори. Віднині всі голови місцевих адміністрацій зможуть провадити політичну діяльність. Їм більше не доведеться ховатися, підтримуючи певного кандидата чи політсилу. Ставши членами партій, керівники не порушуватимуть закон. Тож вони мають право очолювати  виборчі штаби й фактично відповідатимуть за результат виборів», - зауважує експерт.

Також, за словами Олексія Якубіна, не варто забувати про те, що нині в Україні відбуваються вибори до ОТГ (найближчим часом - у понад 100 громадах). Тож законодавча зміна і тут буде напрочуд корисною. Політолог констатував, що ідея максимально деполітизувати держслужбу зійшла нанівець, а влада нарешті скинула маску.

До речі, цікаво пригадати, що говорив президент Петро Порошенко 31 грудня 2015 року, коли підписав закон «Про державну службу».

«Реформа державної служби значною мірою визначає успіх інших реформ, результати яких напряму залежать від  якості управлінських рішень державних органів... Ця реформа має забезпечити нову якість державної служби відповідно до кращої європейської практики, встановити правові та організаційні засади цієї служби як професійної, політично неупередженої діяльності на благо держави й суспільства... » - переконував тоді глава держави. Невже президент про це просто забув?

Анна ШЕПТУНОВА

"Вечірні Вісті"

 

 

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2018 (425)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области