ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Июнь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

Українська «Матриця»: перезавантаження чи революція?

  75   0 23.10.2017, 13:40 | Статьи, Политика
Українська «Матриця»: перезавантаження чи революція?

Напередодні чергової річниці початку Революції Гідності усе частіше пригадуються обіцянки, які давала українцям постмайданна влада. Кілька років тому, коли режим Януковича впав, ми тішилися як діти. Тоді усі сподівалися, що наше життя змінюватиметься на краще. Як з'ясувалося, на гірше. Дуже швидко стало зрозуміло, що все пішло не так.

Згадайте, як 15 березня 2014-го на вулиці Банковій біля Адміністрації президента було демонтовано металічну огорожу.  А вже 18 червня того ж року паркан знову з'явився. І це через одинадцять днів після інавгурації новообраного президента Петра Порошенка. Символічно!

Так нова влада одразу відгородилася від простого народу, побоюючись його. І подальших доказів того було безліч. Пригадайте тільки, як у травні цього року президент з робочим візитом приїздив до Одеси. Тоді на підступі до локацій, де мав з'явитися глава держави, виставили кількаметрові огорожі, що більше нагадували клітки. Це дуже показово. Певне, такий страх базується на простій істині, що історія має здатність повторюватися...

За три роки кожен простий українець зміг зазнати «життя по-новому». Незабаром випробуємо на собі й ті зміни, які провладні парламентарі та урядовці чомусь називають реформами в пенсійній, медичній та судовій галузях.

До речі, згідно з результатами опитування, проведеного Центром «Соціальний моніторинг», Українським інститутом соціальних досліджень ім. О. Яременка й Інститутом аналізу та прогнозування, нині Верховній Раді України не довіряє 85,2% українців. Доволі низький рівень довіри і до інших державних інститутів. У будь-якій демократичній країні мало б відбутися перезавантаження влади: дочасні парламентські вибори, а потім формування нового Кабінету міністрів. Адже коаліція первинна, вона є матір'ю уряду.

Навіть формальні підстави для цього існують: понад рік в країні немає легітимної більшості, яка має складатися, за чинним законодавством і коаліційною угодою, лише з парламентських фракцій! Утім, представників провладних політичних сил це не бентежить. Такими формальностями не переймається і президент, який, згідно з Конституцією, має право розпускати парламент і оголошувати дочасні парламентські вибори.

Українці - дуже терплячий народ. Та скільки їм доведеться чекати на позитивні зміни? Час від часу політологи прогнозують, що от-от станеться соціальний вибух. Чи готові громадяни до дійсно всенародних протестів? Експерти розповіли «ВВ», якою є вірогідність нового Майдану та що наразі може врятувати ситуацію.

Чи буде землетрус?

Політолог, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов вважає, що спроба Михеїла Саакашвілі очолити народний протест виявилася непереконливою.

«Річ у тім, що вимоги нинішнього протесту є виключно політичними. Зняття депутатської недоторканності, зміна виборчого законодавства, створення антикорупційного суду - усі ці речі більше зрозумілі експертам. Прості українці натомість є експертами зі зростання цін, безробіття, зниження доходів...  Саме ці важливі питання не піднімалися. Тож поки що маємо фальстарт, такий собі підземний поштовх. А справжній всенародний Майдан - це землетрус», - говорить політолог.

За словами Вадима Карасьова, говорити про масові протести ще зарано. Втім, наслідки тих самих «реформ», зокрема медичної та пенсійної, можуть стати причиною серйозного землетрусу.

«Пригадайте, Майдан 2013 року починався із підземних коливань: податковий Майдан 2010 року, Врадієвка, загалом різні локальні протести... Тож Євромайдан просто визрів.

Ще одне: нині найголовніша вимога має стосуватися проведення дострокових парламентських виборів! Це могло б стати гарною об'єднуючою ідеєю», - завершує експерт.

Перевибори - єдиний шлях

Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін звертає увагу на те, що рівень протестних настроїв насправді дуже високий.

«За результатами різноманітних соціологічних досліджень, понад 70% українців вважають, що держава рухається у неправильному напрямку. Протестні настрої зростають: торік в Україні відбулося більше як шість тисяч локальних протестів. Люди вже не готові сприймати балаканину політиків, зокрема спікерів влади. З іншого боку, неприйняття поки що не виливається у масові протести. Чому? Нині ми маємо трохи інші умови, ніж у 2013 році. А ще багато хто розчарований «результатами» революції. У декого є банальний страх, що буде тільки гірше. Усі ці речі поки блокують можливість соціального вибуху. Стримує також війна на сході країни. Однак негатив накопичуватиметься. Не треба забувати про прийняті парламентом зміни, які називають реформами... Саме це й може спричинити масштабні протести», - пояснює експерт.

За словами Олексія Якубіна, влада це добре розуміє. Тому найболючіші зміни відтерміновує, а натомість намагається хоч трохи підсолодити пілюлю. Повною мірою результати «реформ» українці відчують після чергових виборів у 2019 році! Ось тоді можливий справжній шок. Та справу вже буде зроблено...

«Але все одно влада боїться. Вона усвідомлює, що її дії спрямовані не на благо українців. Саме тому з'являються паркани, ми бачимо шалені кордони спецпризначенців, нацгвардійців, поліцейських... Влада змушена опиратися на силовий блок. Подивіться лишень, як із року в рік зростають видатки на силовиків (не маю на увазі оборону). Отож, проводячи антисоціальну політику, влада будує поліцейську державу. Нинішні очільники країни розглядають держбюджет як власний. Чим менше грошей буде виділятися на соціальні програми, тим більше залишатиметься на користь їхніх інтересів. Взагалі-то це називається приватизація держави», - констатує політолог.

На думку Олексія Якубіна, єдиний вихід із нинішньої ситуації - перезавантаження влади.

«Люди не довіряють народним депутатам, то про які «реформи» може йтися? Дострокові парламентські вибори - єдиний шлях, який зможе повернути легітимність прийняття рішень у парламенті. Та можновладці дуже бояться цього сценарію і намагаються заморозити ситуацію заради самозбереження. Адже вони розуміють, що програють у разі проведення дочасних виборів.

До речі, зауважте, як злагоджено разом із провладними фракціями голосують «радикали», навіть щодо питань, які їх політична сила принципово не мала б підтримувати. Гадаю, вони отримали гарантії того, що ніякого дострокового волевиявлення не буде».

Марія АНІНА

Вечірні Вісті 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Июнь 2019 (641)
Май 2019 (1058)
Апрель 2019 (1008)
Март 2019 (1069)
Февраль 2019 (946)
Январь 2019 (1032)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области