ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Роман Забзалюк: «Куди штовхає Україну синьо-білий синдикат Януковича?»

  435   0 07.02.2011, 11:52 | Новости, Политика

Останні події в країні свідчать про прагнення провладної команди перетворити Україну в оазис для прожерливої олігархії та її свити, яка представляє собою сурогат колишніх совкових комсомольско-капеесешних перевертнів та кримінальної братви. А також - в безправне та мовчазне пекло для населення.

Одного року цілком достатньо, щоб зрозуміти мотивацію дій цієї влади. Тим паче, що вона, їх мотивація, добряче вже стала відчутна в статках переважної більшості громадян нашої країни. Адже саме в цей період фактично згорнуто більшість соціальних програм, руйнується економічна та енергетична незалежність, втрачається остаточно довіра в цілому до влади з боку громадян, нівелюється роль органів місцевого самоврядування, нищиться паросток правового захисту людини перед ненаситним чиновником, спаплюжена законодавча і судова гілка влади, силові структури перетворюються в аналог «царской охранки». Це лише невеликий перелік результатів їх діяльності, яку сміливо можна охарактеризувати як руйнування демократії та суттєве зниження рівня життя більшості громадян.

Щоб не вважати мене упередженим, достатньо проаналізувати висновки відносно перебігу подій в Україні, які надали світові демократичні інституції, та поспілкуватись зі звичайними нашими громадянами, що на собі відчули «покращення життя вже сьогодні по донецьким понятіям».

Добре відома у світі та досить таки впливова організація Freedom House провела щорічний аналіз стану демократії «Свобода в світі», та на початку 2011 року опублікувала свої аналітичні висновки, згідно з якими Україна випала зі списку «вільних країн». Американський фонд Heritage Foundation і газета Wall Street Journal оприлюднили результати свого дослідження економічної свободи в світі, де Україна стрімко сповзла на 164-е місце з-поміж 175 держав. За результатами досліджень Doing Business-2011 разом з МФК та СБ, Україна визнана державою з незахищеними базовими економічними свободами і сповзла на 145 сходинку, а в питаннях оподаткування аж на 181 місце (зі 192 країн). Провідна Німецька газета Deutche Welle опублікувала дослідження щодо країн з критичною кількості громадян, які знаходяться за межею бідності, у якому фігурує і Україна, адже 12,5 млн. громадян, а це фактично кожний четвертий, перебуває на межі або за межею знедолення і зубожіння. Додайте до цього: вкрай різку нещодавню резолюцію ПАРЄ, щодо не виконання владою Януковича взятих на себе зобов`язань перед ЄС в питаннях демократизації суспільства та надання економічних свобод громадянам. Рішення Чехії відносно надання політичного притулку Богдану Данилишину. Різку заяву - попередження Єврокомісара з питань розширення зв`язків та інтеграції Штефана Фюле  щодо намагання нинішньої влади залякати,  закриміналізувати і знищити опозицію, в першу чергу її лідерів -- Юлію Тимошенко, Олександра Турчинова, Юрія Луценка та інших. А також - заяву Фюле відносно недопустимості порушення нинішньою владою в Україні основоположних демократичних принципів щодо наявності справедливої та незалежної від влади судової системи,  і стає все на свої місця. Важко звинуватити українську опозицію в тому, що вона якимось чином впливає на рішення провідних держав у світі та висновки міжнародної спільноти.

Факт, що обурення громадян діями Януковича та його команди, якщо її так можна назвати, не має межі. До речі, в першу чергу обурюються люди старшого покоління, серед яких чимало активних екс-прихильників регіоналів. Адже саме цій категорії громадян пан Янукович і Партія регіонів обіцяла нірвану та те, що «влада почує кожного - в новій країні». Неможливо не погодитись зі справедливим обуренням людей: ціни на продукти, товари, послуги, роботи зросли у багато разів, а заробітні плати і пенсії не тільки не підвищуються, але ще й затримуються по декілька місяців і більше. Без об`єктивних економічних обґрунтувань росте ціна на споживання населенням газу та електроенергії. Різко стрибнули ціни на бензин, скоро їздити на авто буде вважатись за розкіш. Місцеві бюджеті фактично пусті, левину частку забирає центр, щоб потім кидати в ручному режимі на місця крохи, причому, отримуючи відкати навіть на таких жалюгідних розподілах. На розгляді у Верховній Раді  знаходиться величезна низка чергових «реформаторських» шедеврів Партії регіонів, що сьогодні взяла під контроль усі гілки влади в державі, у тому числі і парламент. Це і просування так званої пенсійної реформи, що несе в собі у такому вигляді відверту дискримінацію з боку держави до пенсіонерів, це і Трудовий кодекс, що повертає часи феодалізму, і Житлово-комунальний, що дає право ненажерливим чиновникам викидувати людей з квартир. А спроба запровадити для студентів оплату за проживання у гуртожитках -- це взагалі неймовірно при тому, що для середньої української сім`ї вартість надання вищої освіти дітям і без того сьогодні виражається у неймовірних сумах. А обрізання більш, ніж вполовину фінансування вітчизняної медицини, науки, освіти, пільги для певних категорій громадян та згортання програми «Діти війни»!.. А повне замороження вкладів ошуканих вкладників колишнього Ощадбанку СРСР!.. Як це все можна назвати, як не соціальні репресії? Нещодавно «гарант» пригрозив, що підготував зі своїми «фахівцями» ще 21 реформу. З огляду на суспільний резонанс від попередніх «реформ», думаю, на нові експерименти та новації у кримінальної олігархії, яка, власне кажучи, і представляє нинішню владу,  часу вже не вистачить...                        

Щось у них особисто не спостерігається економія, адже не секрет, що сьогодні владна верхівка процвітає. Їх статки в родинних бізнесах зростають не по днях, а по годинах. Достатньо лише подивитись (хоча б журнал «Український тиждень» №2 (167)), рейтингові показники за 2010 рік бізнес-імперій Ахметова, Фірташа, Коломойського, Пінчука, Ярославського, Хорошковського, Азарова, Васильєва та ще низки палких регіоналів, щоб зрозуміти яку країну і для кого вони будують. Причому сукупність статків цієї «еліти» в 2010 році склала практично розмір бюджету України. Недарма вітчизняні ЗМІ так влучно підмітили: Адміністрація та Кабінет Олігархів України. А як зрозуміти заклики про економію, коли на 2011 рік суттєво збільшені видатки на утримання центральних органів влади? Зокрема, як приклад: на ДУСю (Державне управління справами), що забезпечує діяльність гаранта, + на 36% (1 млрд. 344 млн. грн.); ГПУ + на 83% (2 млрд. 201 млн. грн.); СБУ + на 21% (2 млрд. 915 грн.); МВС + на 15% (13 млрд.564 млн.грн.); Національне агентство з питань Євро-12 + в 162 рази (6,5 млрд. грн.); Вища Рада юстиції + на 67%; Вищий господарський суд + 42%; Вищий адмінсуд + 27,7%... і такий перелік «економії» по-їхньому доволі великий.

Більш того, значна частина цих колосальних коштів піде на утримання керівництва центральних апаратів та закупівлю матеріально-технічних ресурсів. Ну, а як у нас розподіляє, і за якими цінами закуповує уряд Януковича-Азарова, громадянам вже добре відомо. Хоча б з матеріалів, які були оприлюднені у 2008 році головою ДКРУ М. Сивульським (від автора: нині, нажаль, покійним), де йшлося про розкрадання понад 70 млрд. грн. бюджетних коштів у 2007 році і які (матеріали) чомусь зникли в тенетах Генпрокуратури (від автора: до речі ГПУ, шість-сім років поспіль вже підконтрольна нинішнім керманичам регіоналів). Аналогічно зі свіжих скандалів, інформація про які чудом змогла з`явитись у пресі: гвинтокрил для гаранта - 17 млн. євро; ремонт літаків керівництва держави - ще мільйончик; майданчик для посадки його величності -- ще пару мільйонів, щоб потім, як і «Межигір`я», отримати у власність за безцінь; «Каділак» для МВС вартістю майже у півтора мільйони грн.; звісно, «конче потрібні» для ДАІ пристрої TruCam вартістю в 100 000 грн., що заплановані МВС для масової закупки у цьому році (від автора: європейська вартість аналогів складає лише 18 000 грн.); НСК «Олімпійській», вартість реконструкції якого «несподівано» зросла з 2,5 до 4,4 млрд. грн. державних грошенят; 150 млн. грн. бюджетних коштів на реконструкцію льодового стадіону «Авнгард» силами ВАТ «Група Розвиток» (від автора: і, звісно, зовсім випадково головою ради директорів «Групи Розвиток» виявився О. Азаров, син нинішнього Прем`єра). Таких прикладів сотні. А додайте до цього, що тільки вартість будівельних матеріалів для будівництва «будиночка лісника» на території «Межигір`я», власником якого являється його величність «ум, честь и совість» регіоналів, дорівнює майже десяти мільйонів доларів, а за 2010 рік на офшорні рахунки на Кіпрі з країни виведено понад 23 млрд. доларів! Тож, яка економія у нинішньої влади і за рахунок кого - цілком очевидно.

Для довідки. Відрахування від доходів до соціальних фондів складає: 19% -- мешканець ЄС; 27% -- житель США; і -- увага! - 43,34% відраховує громадянин України. Додайте до цього величину податків у підприємницькому середовищі, що у сукупністю з прямими та опосередкованими податками і здирництвом з боку контролюючих органів складають понад 111%!..

Виникає питання, а як жити в таких умовах простим громадянам? Не жити, а виживати і тільки. А міф влади Януковича і його олігархів про нібито попередні бюджети проїдання залишається міфом. Адже люди пам`ятають добре, що за часів прем`єрства Тимошенко, бюджет країни наповнювався своєчасно, зарплати, пенсії та стипендії виплачувались в строк, виконувались цільові програми по допомозі з боку держави вузам, школам, бібліотекам, лікарням, незахищеним верствам населення та багато іншого, а головне -- не розграбовувались та не прихватизовувались вітчизняні підприємства та цілі галузі народного господарства. Зверніть увагу, замість обіцяного статусу держслужбовця учителям нинішня влада подарувала освіті 0,003% видатків бюджету, а видавництво українських книг зменшило на 40%. Заява Тимошенко, що держава зобов`язана проводити не стільки реприватизацію, скільки повернути законно у власність вкрадені за хабарі у держави понад три тисячі стратегічних підприємств, це і є ключове, те, за що так люто ненавидить її кримінальна олігархія, що нині захопила владу в країні.

На всі обвинувачення щодо проблеми зі свободою слова, влада відповідає: наводьте факти, і з цинічною усмішкою добавляє: ідіть до суду. Сьогодні наші ЗМІ повернуті до умов роботи при режимі Кучми. Особливо коли Кучма «закручував гайки» після справи Георгія Гонгадзе. Методи ті ж самі: тиск на журналіста, спроби його звільнення, тиск на незалежні видання економічними важелями, дешевими викрутасами наїзду з боку силових структур, і, безперечно, заздалегідь прогнозованими рішеннями «самих незалежних та справедливих» у світі вітчизняних судів. Разом з тим, статистика - річ вперта, і фактів репресивних дій по відношенню до журналістів та редакторів, на жаль, хоч відбавляй. Чимало з них стає відомими і міжнародній спільноті. Тим паче, що методи влади старі, а от свідомість нашої журналістики вже зовсім інша, яку не так легко вже тепер залякати навіть кийками та шоломами «охранки».

Стосовно судів. Вітчизняна Феміда є ліберальною тільки до «заможних і поважних персон», а пересічний українець, який до цієї верстви не належить, у тому числі і той, який працює журналістом, не може розраховувати на гуманність та справедливість юстиції. Де-факто в нашій країні діють три системи правосуддя: для верхівки, для тих хто спроможний щось покласти на терези Феміди, і для простого народу. В результаті чергових старань нової-старої влади в країні запроваджений статус недоторканості для касти особливо наближених до тіла «гаранта» та осіб, спроможних скупити будівлю суду разом з її персоналом. А простих громадян, яких переважна більшість, примушують жити фактично у феодальній державі з вельми архаїчними уявленнями про юстицію (справедливість). Незграбні спроби влади хоч якимось чином заретушувати ці реалії просто сміхотворні. Не беру до уваги безсоромно палкі промови спікерів регіоналів про те, що «нірвана» настала і нарешті люд отримав так довгоочікувану свободу та сильну владу, а через п`ятдесят років у нас взагалі буде шведський соціалізм. Показовим прикладом лукавства є помпа, з якою влада демонструвала свій «тріумф демократії», коли в стінах ручного парламенту приймався Закон «Про доступ до публічної інформації». Здавалось би, що ви хочете, панове? Це ж продукт опозиційного БЮТу. Так-то воно так. Однак, ще не вщухли фанфари, як уряд Януковича-Азарова, тихенько вкинув до парламенту такий собі закончик «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порушення законодавства про захист персональних даних». У якому фактично, зводиться нанівець доступ до публічної інформації, адже посилюється кримінальна відповідальність за з`ясування, накопичення, архівацію і використання громадянами чужих біографічних даних без згоди самого громадянина. Таким чином, якщо ми говоримо, наприклад, про журналістські розслідування, то виходить, що якщо, скажімо, місцевий депутат хапнув чималий шмат землі буцімто під вирощування садів протягом 49 років, яких і в проекті немає, а взяв він її на дармовщину і незаконно з метою подальшого перепродажу, то ці дані не можуть бути використані публічно бо це -- частина його біографії?

Історія довела, що авторитарні режими не бувають гуманними до свого народу. Він,  режим, інколи лише тимчасово може попускати звірину мертву хватку. І робить це лише заради того, щоб прибрати свободу слова, верховенство права, самодостатні прошарки населення, опозиційних лідерів, а вже потім знову взятись за простих громадян. Умисно заплутана державна система фіскально-карального контролю за підприємницьким середовищем, примушування правоохоронних структур виступати в ролі політичної жандармерії, вихолощування нашого бюджету та ресурсів, спроба, всупереч Конституції, змоделювати систему «одна партія - сильна влада» на кшталт комуністичного режиму (і не тільки), неминуче призведуть до краху цього синьо-білого синдикату. Інша справа, що Україна втрачає час і ініціативу інтеграції до європейських стандартів, як єдиний спосіб встановлення в Україні нормального та стабільного рівня життя для більшості громадян. Крикунам від регіоналів, які нині ще інколи намагаються хоч якось натягнути овечі шкури  перед спільнотою, варто второпати, особливо на місцях: це ілюзія, що нібито Європейський союз лише обмежується гучними заявами, попередженнями, відкладанням підписання угод, зволіканнями в наданні чергових фінансових кредитів тощо. Представникам синьо-білого синдікату варто поцікавитись гірким досвідом своїх колег в окремих країнах колишнього..., як воно, коли персонально відмовляють у в`їзді до провідних країн світу? А верхівка нинішньої влади набагато більше персонально залежна від благ, які надають зокрема європейські держави. Левова частина їхнього бізнесу базується на торгівлі з ЄС; лікуються вони виключно там; їхні діти навчаються в європейських університетах. Більша частина з них придбала собі в Європі і не тільки теплі гніздечка, відкрила рахунки в Швейцарії та на Кіпрі. При найменшій нагоді вони відправляються на шопінги в Париж і Мілан. Та й на регіональних рівнях їх підручні рвуться на відпочинок не на Соловки та Колиму, а до ненависних імперіалістів: в Італію, Францію, Грецію, Німеччину, Хорватію... Ото ж для них заборона на в`їзд - це особиста драма. А якщо переглянути розвиток подій в Румунії, Киргизії, Тунісі, Єгипті і провести відповідну аналогію, то перспектива для верхівки синьо-білих вимальовується вельми не веселкова. Тим паче, що все частіше наші опозиційні демократичні та національно-патріотичні громадські і політичні організації звертаються з заявами та листами до Євросоюзу зі скаргами, в яких наводять конкретні факти, прізвища та посади тих осіб, що брутально, в стилі Шарикових і Швондерів, намагаються впроваджувати феодальне гасло нинішньої влади: «той правий, у кого влада та гроші».    

Разом з тим, цілком зрозуміло, що рівно настільки веде себе нахабно кримінальна олігархія у владі, наскільки дозволяє сам народ. А період «Повстань Україно!», події кінця 2004 року та нещодавні протестні акції довели, що довго терпіти він, народ, не збирається.

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (684)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области