ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Январь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

«Об'єднаними громадами досі хочуть керувати з Печерських пагорбів»

  62   0 19.09.2017, 11:00 | Статьи, Политика
«Об'єднаними громадами досі хочуть керувати з Печерських пагорбів»

«Батьківщина» отримала перше місце за результатами двох етапів виборів до рад об'єднаних територіальних громад (ОТГ). Партія стає лідером народної довіри невипадково. Адже українці чудово розуміють, що представники політсили, яку очолює Юлія Тимошенко, докладуть усіх зусиль, аби не допустити розпродажу земель сільгосппризначення, скорочення освітніх, медичних та культурних закладів населених пунктів у рамках децентралізації. 29 жовтня відбудеться третій етап виборів до рад ОТГ. «ВВ» поспілкувалися із народним депутатом від ВО «Батьківщина» Сергієм ЄВТУШКОМ про реалізацію реформи децентралізації, її переваги та недоліки та про можливості місцевих депутатів впливати на процеси в своїх населених пунктах. 

- Сергію Миколайовичу, чи вдало, на ваш погляд, реалізується реформа децентралізації?

- Ми розуміємо, що в Україні назріла необхідність реформи децентралізації, як і кардинальних змін в освітній та медичній галузях. На жаль, ми не бачимо реальної передачі повноважень і фінансових ресурсів на місця. Бо в нас досі хочуть керувати населеними пунктами з Печерських пагорбів, не бажаючи розуміти, що в чинних межах повноважень та ресурсів дуже складно організувати належний рівень існування ОТГ.

Наприклад, нині податки і збори, зібрані в громаді, спрямовують до держказни, а звідти у вигляді субвенцій повертають знову на місця, але в менших обсягах. І потім на центральному рівні буквально під лупою розглядають, на які потреби використовуються ці гроші. На моє переконання, громади мають отримувати всі кошти від податків та зборів, їм потрібно надати більше повноважень, щоб саме на місцях вирішувалася більшість питань. Бо мешканці сіл не ходять на прийом до прем'єр-міністра, вони звертаються до голови місцевої ради. Але, напевне, центральна влада сьогодні не готова до такого рішення.

- Чи вистачає об'єднаним громадам субвенцій з огляду на те, що ті ж зарплати вчителям та медикам мають фінансуватися із місцевих бюджетів?

- На жаль, ні. У моєму окрузі в Сарненському районі Рівненської області медична галузь, зокрема, недофінансована на 22 млн гривень. А ці гроші мають спрямовуватися на заробітні плати медичних працівників. Субвенції дуже незначні, тим часом закон покладає на місцеві бюджети і формування зарплат, і оплату енергоресурсів. Таких грошей у громадах немає.

Загалом в об'єднаних територіальних громадах сьогодні первинна ланка надання медичних послуг діє на 30%, хоча за реальної децентралізації послуги мали б надаватися ФАПами (фельдшерсько-акушерськими пунктами) на рівні 70%.

Зараз осіння пора, люди ходять по гриби. Проте у ФАПах та районних лікарнях України немає ані вакцини від укусів змій, ані проти сказу - а від них залежить життя людини! Тому повноцінна реформа з децентралізації влади мала б передбачати ресурси для відновлення первинної ланки медицини, здатної надавати якісні послуги.

- Чому, усвідомлюючи всі хиби децентралізації, представники «Батьківщини» беруть участь у виборах до місцевих рад ОТГ?

- «Батьківщина» вирішила брати участь у виборах до об'єднаних територіальних громад (ОТГ), аби взяти на себе відповідальність за регіональну політику та мати можливість впливати на процеси на місцях. Так, сьогодні самі громади часто неефективно використовують кошти. Наприклад, у Сарнах закупили вуличний пилосос за кілька мільйонів гривень, який аж ніяк не можна назвати нагальною потребою для міста. Є приклади, коли в населених пунктах брукують тротуари, якими за день скористається щонайбільше десяток людей, не ремонтуючи їх на велелюдних вулицях із тисячним потоком пішоходів. Мені здається, що «Батьківщина» зможе активно впливати на реалізацію таких проектів, віддаючи перевагу тим, які насправді є необхідними для громади.

- На першому та другому етапах виборів до місцевих рад об'єднаних громад кандидати від «Батьківщини», попри шалений тиск, здобули найбільшу підтримку. Чи не стають їм нині на заваді?

- Влада намагається виграти ці вибори. Мені не відомі випадки, коли б знімали кандидатури наших представників. Але в мене є сигнали, що керівники районних державних адміністрацій мають завдання з Банкової адміністративним шляхом вплинути на результати виборів. Непереливки буде очільникові, якщо в його районі не виграє партія влади - маю на увазі БПП «Солідарність».

- Багаті села охоче створювали ОТГ з такими самими заможними сусідами. Та чи не вийшло так, що населені пункти з обмеженими ресурсними можливостями певною мірою опинилися на узбіччі цього процесу?

- Все так і відбувається. Такі населені пункти не в змозі самостійно себе прогодувати, і вже сьогодні потрібно замислитися, як їх рятувати. Бо віддалені від району села з незначним ресурсом перетворяться на депресивні й будуть приречені на вимирання. У них є шанс притулитися за залишковим принципом, однак така «співдружність» теж неефективна. Можливо, вже наступного року держава примусово згуртує ці громади. Хоча це теж не зовсім правильно. Бо закон передбачає саме добровільне об'єднання.

- Якщо не відбудеться остаточного об'єднання, люди залишатимуть рідні села?

- Звісно. А тим часом людину, яка народилася та виросла в селі, потрібно заохотити не їхати шукати кращої долі в містах чи за кордоном. У цьому мав би допомогти розвиток сімейного фермерства. Держава мусить посприяти аграріям через надання безвідсоткових кредитів, техніки в лізинг, зниження податкового тиску. Отримуючи державну допомогу, фермер зможе обробляти свою землю, вирощувати на ній органічні продукти і реалізовувати їх, зокрема на експорт.

- Але ж влада обіцяє підтримку фермерів і навіть ухвалює відповідні програми?

- Це тільки декларації. Насправді президент у своєму посланні до ВР окреслив намір відкрити ринок землі і віддати її латифундистам. Що буде з селянином, коли купка людей, які володіють величезними ресурсами, скуплять усі поля?

В Україні землі сільгосппризначення становлять 70% від загального обсягу. Такі площі потрібно упорядковувати, вирощену на них продукцію - переробляти і продавати. А збувати землю - абсолютно ненормальний підхід до багатства, даного нам Богом.

Україна має усе, щоб стати заможною та квітучою країною. За умови мудрого управління та стратегічного планування на реанімацію економіки знадобилося б 4-5 років. Для цього насамперед потрібно негайно перезавантажити парламент, який себе дискредитував. Бо нинішній склад Верховної Ради не діє в інтересах народу України. В надскладній для держави ситуації знаходяться голоси на лобістські закони, які дають право розкрадати та знищувати її.

Та ми розуміємо, що нинішні керівники країни не допустять проведення дострокових виборів, аби остаточно не втратити своїх повноважень. Бо вже нині, за даними багатьох соціологічних досліджень, вони розгубили довіру українців, відповідно, влада вислизає у них з рук. Але парламент, якому не довіряє народ України, перестав бути легітимним. 

Бесіду вела Антоніна МІРОШНИЧЕНКО

Вечірні Вісті

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2019 (512)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области