ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

Колискова замість послання

  106   0 11.09.2017, 17:09 | Статьи, Политика
Колискова замість послання

Минулого тижня президент України Петро Порошенко виступив із щорічним посланням до Верховної Ради. Це була дуже цікава промова, яка вкотре довела, що в Україні існує два виміри реальності: в одному живе влада, а в іншому - народ. Щоб упевнитися в цьому, достатньо розібрати послання глави держави на цитати й проаналізувати їх.

«Ми з вами вибралися з глибокої і смертельно небезпечної прірви - це є очевидним нашим досягненням», - розпочав президент.

Якесь дивне досягнення, бо ми продовжуємо падати в цю прірву, причому значно швидше, ніж раніше.

«Запровадження безвізових поїздок - це головний підсумок нашої трирічної спільної реформаторської роботи, роботи всіх гілок влади і суспільства», - продовжував Порошенко.

Відкритий кордон - це чудово, та чи багато українців мають фінансову можливість для того, щоб скористатися безвізом? І хто відчув на собі позитивний результат 144 реформ, якими так вихваляється президент?  

«Три роки тому внаслідок війни в Україні різко впав рівень життя», - ще одна теза. 

Звісно, що дуже вигідно всі негаразди, помилки та прорахунки списувати на війну. Однак невже це Путін особисто піднімав тарифи на ЖКХ, для прикладу?

«Недовіра до державних інститутів - нових і старих, до політиків - владних і опозиційних переростає у глибокі зневіру, апатію і депресію. Щоб усунути цю небезпеку, ми повинні діяти швидко, дати друге дихання і боротьбі з корупцією, і економічним перетворенням...» - говорив Порошенко.

Але якщо вже є недовіра, то доцільно перезавантажити владу. Єдиний цивілізований і демократичний вихід із ситуації - дочасні вибори. Однак президент стійко повторює мантру про те, що раніше 2019 року - зась. 

«Наближення планових голосувань за президента та Верховну Раду робить ще більше нераціональною ідею дочасних виборів. Моя позиція незмінна: все має відбутися у визначені Конституцією терміни. Це необхідно для того, щоб забезпечити вільну, прозору, конкурентну та чесну кампанію, а я налаштований саме так. До неї треба готуватися уже сьогодні», - пояснює свою позицію глава держави.

Українське законодавство дозволяє проводити дочасні вибори, відповідні процедури прописані. То чого боятися? І навіщо два роки витрачати на передвиборчу кампанію? Обіцянками українців спокусити вже значно важче, ніж у 2014-му. Надто якщо більшість із них досі не виконана.

Також президент згадав про перезавантаження ЦВК. Та фракція його імені чомусь не поспішає піднімати цю тему. Аналогічна ситуація склалася із виборчим законодавством, яке коаліція присягалася змінити. І що стало на заваді?

«Десь за рік країна зануриться у виборчу кампанію. Навесні 2019-го - президентські вибори, восени того ж року - вибори парламентські. Це означає, що в нас залишився рік, аби активно попрацювати над реформами... Без завершення реформ є ризик втратити державність, і нас просто не стане», - віщує він.

Тим часом слово «реформи» вже стало в Україні лайливим. Це й не дивно, адже кожне подальше «покращення» тільки ускладнює життя простим людям.

«Опитування громадської думки показують, що більшість українців підтримують і вступ до Євросоюзу, і приєднання до НАТО. Я не виключаю, що ініціюю в належний час відповідний референдум, щоби продемонструвати волю українського народу», - зауважив глава держави.

Нагадаємо, що три роки тому партія «Батьківщина» ініціювала проведення такого референдуму, було зібрано три мільйони підписів. Та тоді Банкова проігнорувала цей почин. Натомість тепер президент і сам не проти провести плебісцит. У чому логіка?

«Закликаю внести і узгодити нарешті зміни до Конституції, які скасовують депутатську недоторканність», - звернувся глава держави до парламенту. Втім, Порошенко запропонував народним обранцям ухвалити це рішення, але ввести його в дію лише з 1 січня 2020 року для депутатів уже нової Верховної Ради. Мовляв, так буде ефективніше, і нинішнім слугам народу легше проковтнути гірку пілюлю...

Виникає одне просте питання: за ким є більшість у парламенті? Провладні фракції БПП та «Народний фронт», які вже понад рік розповідають, що коаліція жива (хоча на двох у них 219 мандатів замість необхідних 226), не спромоглися ініціювати винесення цього питання на розгляд. То хто винен? І чому треба знімати недоторканність з 1 січня 2020 року? Це потрібно робити негайно! Причому позбавити імунітету і парламентарів, і президента! Бо ж усі в країні мають бути рівними перед законом!

«Невідкладним є питання створення спеціального антикорупційного судового органу», - говорить Порошенко.

Відповідний законопроект був внесений групою «єврооптимістів» до Верховної Ради ще 1 лютого цього року. Однак кілька місяців тому документ зняли з реєстрації, адже, за словами спікера Андрія Парубія, суб'єктом подання законопроектів, що стосуються судової реформи, має бути президент. Та глава держави не поспішає, хоч і закликає!

 «...Курс гривні після карколомного падіння у 2014-2015 роках тримається відносно незмінним уже протягом майже двох років», - хизувався глава держави. Та згадайте його передвиборчу обіцянку, що курс долара повернеться до економічно обґрунтованого рівня, тобто становитиме не вище 10 грн за «зелений»...

«Я не збираюся витискати з Верховної Ради земельну реформу, не робитиму цього. Але прошу ухвалити, - принаймні в умі та в серці, - політичне рішення на її користь», - продовжував Порошенко. 

Як це? Ці слова розтлумачують експерти: багато хто з них прогнозує, що знімати мораторій на продаж сільськогосподарської землі буде не парламент, а Конституційний Суд. Цей шлях начебто простіший.

«В Естонії у приватні руки віддали все: порт, телекомунікації, авіацію і навіть залізницю. У Польщі з-поміж 8,5 тисяч державних підприємств у руках держави залишилося 41. До речі, і землю у них не скупили іноземці. Попри те, що мешканці цих країн можуть легко купувати чи продавати сільськогосподарські угіддя. Українці нині цього права позбавлені. Мільйони людей формально володіють землею, але за них вирішили, що вони не здатні нею розпоряджатися, і запровадили абсолютно неконституційний мораторій. Чому ми тоді дозволяємо людям продавати квартири? Їх теж хтось може скупити», - пояснював Порошенко.  

Кому як не президенту усвідомлювати, що земля - це стратегічний ресурс, який не відбудуєш, наче будинок! Знявши мораторій у нинішній ситуації, ми просто втратимо землю. Та й недоречно поки що порівнювати Україну з Естонією чи Польщею. Зарано.

Розповідав глава держави і про боротьбу з корупцією, про Мінські домовленості, антиросійські санкції, конституційну реформу, вступ до ЄС, закон про реінтеграцію Донбасу та миротворців, декомунізацію, єдину помісну церкву, успіхи українського кінематографу... Взагалі про те, як гарно жити в Україні і як багато влада зробила за останні три роки. Тільки здається, що прості люди живуть у якійсь зовсім іншій Україні! Ось єдине відчуття, яке навіяла промова президента.

Загалом виступ Порошенка в парламенті тривав 1 годину 40 хвилин. Цього часу задосить, щоб запропонувати реальні кроки для виведення країни з кризи. Втім, нічого нового ми не почули. Промова була хоч і показовою, проте пустопорожньою і беззмістовною. Та зрозуміло одне: президент уже розпочав свою передвиборчу кампанію.

Певне, він сподівається приспати народ красивими промовами-колисанками. Однак від 2014 року країна і українці багато в чому змінилися. У цьому можна переконатися, ознайомившись із першим-ліпшим рейтингом політичних уподобань.

Микола БИКОВ 

Вечірні Вісті

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (684)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области