ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Август 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       

Передчуття осені-2017

  173   0 05.09.2017, 10:33 | Статьи, Политика
Передчуття осені-2017

Політична ситуація осені характеризується як черговий оберт політичної кризи на тлі зневіри, безнадії та соціальної депресії громадян.

Гострота кризи зумовлена тим, що, з одного боку, збільшується недовіра громадян до влади (найбільше до президента та уряду, але також і парламенту), а з іншого - посилюється пропагандистський тиск через підпорядковані владі телеканали, яким вдається контролювати порядок денний та розгортати широкомасштабну маніпуляцію суспільною думкою, зокрема, влаштовуючи цілі антиукраїнські кампанії та навіть окремі інформаційно-пропагандистські спецоперації, які потім широко висвітлюються у Росії.
Отже, восени ми матимемо справу з кумулятивним ефектом невдоволення громадян післяреволюційними діями влади на тлі владної брехні та маніпуляцій. Цей кумулятивний ефект посилюється тією обставиною, що схема влади - відстрочити вирішення питань, допоки напруження в суспільстві зменшиться і можна буде непомітно протягти непопулярні рішення - вже не спрацьовує. Тому є дуже висока імовірність, що черговий оберт політичної кризи спровокує якийсь із незавершених політичних сюжетів. Менша, але теж висока імовірність, що кризу спровокує якийсь із нових політичних сюжетів.

 

Незавершені політичні сюжети
Незавершені політичні сюжети - це сюжети, які тривали протягом минулих політичних сезонів, але не могли бути завершені через політичне протистояння у суспільстві та в парламенті.
До незавершених сюжетів у законодавчій площині відносяться:
- проведення конституційної реформи;
- прийняття нового виборчого закону;
- прийняття закону про імпічмент президента та про зняття депутатської недоторканності.
До незавершених сюжетів у правовій площині відносяться:
- розслідування антикорупційними органами корупційної діяльності чиновників, яке б закінчилося бодай однією гучною справою з реальними правовими наслідками;
- спроба притягнути до відповідальності значну кількість народних депутатів, підозрюваних у різних злочинах;
- спроба перевірити електронні декларації чиновників та притягнути до відповідальності хоч когось із них.
До незавершених сюжетів у військовій площині відносяться:
- отримання летального озброєння від США;
- створення повітряного та морського щита для України.
До незавершених сюжетів у реформуванні відносяться:
- спроби земельної, пенсійної та медичної реформ (уряд - парламент);
- реформа в енергетичній сфері, яка б скасувала субсидії і запровадила реальні комунальні тарифи;
- військова реформа (реформа в армії та на флоті).
До конфліктних чи протестних сюжетів відносяться:
- валютна афера (валютний кидок);
- банківська афера (перерозподіл банків між олігархами та знищення дрібних банків вкупі з аферою довкола «Приватбанку»);
- офшори президента та інших політиків, їх незавершене розслідування та штучне блокування теми в ЗМІ;
- тарифна афера, яка останнім часом поповнилася новими напрямами здирництва через вигадані борги для тих, хто чесно платить, запровадження нових виплат (на кшталт абонентської плати) тощо.
Ці незавершені сюжети не мають шансів бути завершеними за нинішнього президента, уряду та парламенту, бо недовіра до всіх органів влади продовжує зростати. Відтак влада неспроможна робити жодних позитивних та перспективних кроків. Така влада спроможна лише посилювати корупцію та водночас прикриватися інформаційно-силовими процесами.

Нові політичні сюжети, які можуть спричинити протести
Президент Порошенко націлився на новий політичний термін перебування у владі. Цьому заважає його низький рівень довіри в українців, його погане реноме на Заході, зокрема в США, конфлікти з іншими українськими політичними силами.
Отже, щонайперше президентові доведеться заручитися підтримкою Заходу, щоб взагалі вести мову про другий термін. Буде зроблено спробу покращити зіпсовані стосунки українського президента з США, і не тільки з Трампом, а й із американським істеблішментом (на той випадок, якщо Трампу зроблять імпічмент).
Окремий напрям проблем України - погіршення стосунків із країнами Євросоюзу, зокрема Польщею, Францією та Італією. Санкції щодо Росії будуть все більше критикуватися у Європі. Тут потрібно пам'ятати, що найефективнішими є тимчасові санкції. Якщо санкції стають більш-менш тривалими, до них пристосовуються та навчаються їх обходити. Тому зняття санкцій з Росії - це лише питання часу.
Відтак можна говорити не просто про охолодження відносин України з Заходом, а про поступову західну ізоляцію української влади в політичному плані та водночас про продовження млявої економічної підтримки з боку Заходу. Попри це, в Україні показуватимуть, як і в минулому політичному сезоні, що у відносинах із Заходом у нас все гаразд.
Президентські вибори в Росії зумовлюють посилення активності Росії щодо України. Путіну потрібні нові свідчення хаосу в Україні та нові символічні форми наступу на Україну.
Чергове загострення війни з Росією дасть президентові більше аргументів і штовхне його до посилення диктатури в політиці та цензури в ЗМІ.
Тобто міжнародний контекст осені - політична ізоляція України від Заходу та загострення війни з Росією. Це посилює запит на авторитаризм та диктатуру в Україні.
Політтехнології команди президента будуть спрямовані на те, аби перевести увагу суспільства від дій Порошенка на дії регіональних громад, місцевих влад. Вочевидь буде зроблена спроба звинуватити місцеву владу у всіх негараздах в країні.
Основні дії команди президента будуть спрямовані вже не просто на акумулювання ресурсів для майбутніх виборів, а на їх легалізацію, створення, по суті, передвиборчого штабу з небаченою концентрацією цих ресурсів.
Нас чекає конфліктний сюжет довкола імперії Ахметова («Ротердам+» та інші справи). Водночас буде спроба показати, що президент нібито над сутичкою. Водночас, щоб захистити Ахметова, він буде змушений надати більше свободи регіональним баронам.
Це означає, що олігархічний консенсус потребує свого оновлення, тому вочевидь має відбутися (якщо вже не відбулося) зібрання олігархів, де це все має бути обговорено.
Буде продовжена політтехнологія минулого політичного сезону - посилення ставки президента на етнонаціоналізм та русофобію.

На тлі русофобії підвищуватиметься рейтинг всіляких опоблоків та інших представників колишньої Партії Регіонів.
У парламенті триватиме структурування. Замість нинішньої структури: партія влади, проросійська опозиція, проукраїнська опозиція та фейкова опозиція, - відбудеться чіткіше структурування на прибічників та противників другого етапу революції.
Уряд як чинник політики є таким слабким, що ним можна знехтувати. Фактично на місці уряду ми маємо порожнечу.
Тепле літо скінчилося. Ласкаво прошу до холодної осені!

Сергій ДАЦЮК,
«Українська правда»
(Матеріал друкується зі скороченнями)

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Август 2019 (307)
Июль 2019 (1051)
Июнь 2019 (1026)
Май 2019 (1058)
Апрель 2019 (1008)
Март 2019 (1069)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области