ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Юлія Тимошенко: «Україна має шанс будувати своє життя з чистого аркуша»

  511   0 31.07.2017, 11:13 | Статьи, Политика
Юлія Тимошенко: «Україна має шанс будувати своє життя з чистого аркуша»

В інтерв'ю відомому журналістові Дмитру Гордону лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко розповіла, чому Петро Порошенко хоче спровадити її до в'язниці, чому президент боїться свого народу, яка національна мета України та як припинити війну на Донбасі.

- Сьогодні вас знову начебто збираються посадити до в'язниці за газові угоди з Росією...

- Хлопці злякалися. Нещодавно були масштабні вибори в об'єднаних територіальних громадах. У грудні, наприклад, в них взяли участь більше як півмільйона людей. І ми отримали 31%, з дуже значним відривом від інших політичних партій. Саме в цей час президент України Петро Порошенко дав команду своїм силовикам і судам знову посадити мене за ґрати. Я була в Харкові, і мені сказали, що напередодні туди приїжджав президент, таємно відвідав Качанівську колонію і запитав: чи все в них готово?

Якось, коли я спілкувалася у соцмережах, одна людина написала, що кожен український президент має три мрії: вкрасти в країни мільярд, побудувати своє «Межигір'я» і посадити Тимошенко. Я б хотіла, щоб Петро Олексійович просто подивився на досвід Януковича. Це абсолютно невдячна справа.

- Що насправді сталося з газовими контрактами з Росією?

- Знаєте, що мене боляче ранить? Те, що іноді навіть наші прихильники, бажаючи щось пояснити, кажуть: «Тоді було дуже холодно, Європі відключили газ, вона, як і Україна, замерзала. У Тимошенко не було іншого виходу, крім як підписати такий капосний контракт». Ось як треба було промити людям мізки, щоб навіть наші прихильники так думали! Та хоч би півсвіту замерзало, я б ніколи в житті не підписала поганий для України контракт.

- Тобто він хороший?

- Нормальний типовий на той момент контракт для усіх країн Євросоюзу і Європейського континенту, які споживали російський газ. І у Януковича не було нічого, щоб посадити мене за ґрати. Ні-чо-го.

Щоб чітко зрозуміти, хороший це був контракт чи поганий, візьміть платіжку 2009 року, подивіться в неї - ціна на газ становила $62 за тисячу кубометрів. А сьогодні у Петра Олексійовича - класний контракт. І ціна за тисячу кубометрів - $285. То кого потрібно посадити?

- Ви двічі були прем'єр-міністром України, кандидатом у президенти. В дитинстві ви мріяли стати політиком?

- Діти хочуть бути льотчиками, лікарями, але вони точно не мріють бути асенізаторами, тим більше політичними. Я мріяла, щоб мама проводила зі мною більше часу, тому що вона практично не бувала вдома і цілодобово, безперервно працювала, забезпечуючи нашу сім'ю. Я мріяла, щоб швидше закінчилися іспити, але точно не про політику.

Але важливо те, що зараз хвилює усе суспільство: в чому полягає наша національна мрія? І чи є вона взагалі? Я б сказала, що мрійників було досить, але я б воліла говорити про національну мету...

- ...про національну ідею...

- Саме про мету. Тому що це матеріалізація ідеї, втілення її у життя. Україна в ХХІ столітті має шанс і унікальне право будувати своє життя з чистого аркуша. Це величезне щастя: врахувати всі помилки, всі позитивні світові досягнення у побудові суспільства і створити країну з новітніми, прогресивними, сильними суспільними відносинами. З демонополізацією політикуму, зі справжньою інтеграцією громадянського суспільства в управління країною. Це масове співробітництво є нині глобальним трендом. Національна мета й ідея України полягає у тому, щоб в ХХІ столітті подарувати і собі, і світові такі суспільні відносини, які можуть стати основою реформації, перетворення усього світу в гармонійну систему співіснування.

 

- Я згадую Помаранчеву революцію. У 2005 році, на День Незалежності, Віктор Андрійович сказав, що ваш уряд найкращий за весь час існування суверенної України, але у вересні вас зняли. Що це було?

- Я тоді сказала, що готова прати білизну і мити підлогу в штабі Ющенка, аби лише побудувати сильну європейську країну. Я повністю присвятила себе цій справі. Зараз я уже знаю, що сталося потім, але якщо ви мене запитаєте, чи вчинила б я так само ще раз, то так, вчинила б. Тому що ми не знаємо, що буде завтра, післязавтра і ще через кілька днів. Роби, що повинен, - ​​і хай буде, що буде.

Але нашим мріям іноді не суджено стати реальністю. Для мене надії згасли, коли на інавгурацію мого президента Віктора Ющенка його сім'ю з Америки доправили літаком найбагатшого олігарха України - Фірташа. Ніби ніж у серці тричі провернули. Я рідко плачу, але я плакала, коли Віктор Андрійович, президент, про якого ми всі мріяли, вносив кандидатуру Януковича на посаду прем'єр-міністра в пост-помаранчевій країні.

Та я згадала, що добро має бути з кулаками, і подумала, що не можна опускати руки і дивитися на все це як на поразку. Тому почалася виснажлива боротьба.

Після Помаранчевої революції з небуття була повернута кланова система, якій дали нове життя і друге дихання. І вони розправили крила і зрозуміли, що народ, який стояв на Майдані, абсолютно не впливає на їхню долю. На неї впливає лише одна людина - новий президент України, який, клацнувши пальцем, може зробити їхні життя щасливими і прекрасними. І коли ми побачили книгу «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, коли дізналися, скільки грошей заплатили діячам «Нашої України» за фальсифікацію виборів у 2010 році, все остаточно стало зрозуміло.

- Мені говорили, що коли ви вже під час другого терміну на посаді прем'єр-міністра дзвонили президентові Ющенку, він міг не підняти слухавки. Це так?

- На жаль, так. Мій телефон прем'єр-міністра був відключений. Тому що в РНБО був створений другий, паралельний уряд, і всі рішення приймалися уже в зовсім іншому колі та з іншими людьми. До речі, всі міністри, крім двох, були людьми Віктора Андрійовича. Всі значущі постанови, здатні реально змінити ситуацію в країні, цей другий «уряд» просто ветував. Це була глибока опозиція до влади, яку уособлює прем'єр-міністр України.

- Генерал Москаль сказав мені, що нібито саме Ющенко просив Януковича посадити вас за ґрати.

- Навіть якщо це й правда, я не хочу в це вірити. Я розумію, чому Янукович це зробив. Він твердо знав, що Віктор Андрійович став на його бік. Тому що за три дні до другого туру виборів 2010 року було змінено закон про вибори президента, причому голосами фракції президента України Ющенка. Було повернуто всі схеми фальсифікацій, які існували до Помаранчевої революції: «каруселі», голосування за відривними талонами і вдома. Я вважаю, що відсотків 30 голосів за Януковича були просто дописані та вкинуті. Але історія не має зворотного ходу, ми не можемо зараз виправити ті помилки. Однак висновки повинні робити повсякчас.

- Обидві революції - і Помаранчева, і Гідності - програні. Чому?

- Перша причина - великі гроші. Друга - промивка свідомості людей. Ми, українці, не можемо вкотре бути абсолютно неуважними до маніпуляцій нашою свідомістю. Ми не маємо права знову слухати «противсіхів» або тези, що в політиці всі однакові. Якщо це так, то чому одних садять у крісло міністра економіки, як Петра Порошенка в останньому уряді Януковича перед Революцією Гідності, а інших - до в'язниці?!

Є ще технологія, яка називається «нові обличчя», коли клани дістають кота з мішка і показують його суспільству. А люди голосують, не знаючи, що це за істота перед ними. Як, наприклад, Вовк, який колись керував Липецькою фабрикою президента, а нині став «новим обличчям» і очолює Національну комісію регулювання електроенергетики. Тарифи тепер зросли вдесятеро, тому що це бізнес Петра Порошенка.

- Ви вже простили Віктору Андрійовичу чи ні?

- Колись Махатма Ганді сказав, що ознака сили - здатність прощати. Але Віктора Андрійовича повинна пробачити українська нація. За те, що наробив Янукович після того, як Ющенко власними руками реанімував його і поставив на чолі держави. Тепер у нас війна і розруха. Згідно зі світовими рейтингами, ми на третьому місці за рівнем нещастя і зубожіння народу і на першому - за рівнем корупції з-поміж усіх європейських країн. Ось результати подвійних стандартів і абсолютно безвідповідального ставлення до своєї місії у цьому світі.

- Про Віктора Януковича ви згадуєте сьогодні?

- Згадую, бо Петро Порошенко мені дуже його нагадує. Ми боролися за інтелектуальну, європейську, демократичну владу, яка розмовляє англійською мовою, а тепер, я бачу, працюють ті самі «чорні» схеми, але інтелектуально, вишукано, більш глибоко, і обслуговуються англійською. То краще нехай українською говорять, але будуть іншими людьми...

- Петро Олексійович Порошенко як президент часто зустрічається з вами як з лідером фракції?

- Ми дуже давно не бачилися, комунікацій немає жодних. Тому що вже давно стало ясно й очевидно, що робить президент у нашій країні. Ніяк не можу забути, як Порошенко приїхав до Одеси, і площу, де він виступав, обнесли парканом! Аквалангістів опускають до акул у металевих сітках - так і президент спускається до народу через решітки й паркани. Це вирок. Я, безумовно, бажаю, щоб президент втілив у життя те, що обіцяв. Але мені здається, що все-таки він залишився главою корпорації «Рошен». Для нього заробити гроші значно важливіше, ніж дивитися чесно в очі своїх громадян.

- В Україні як ніде задіяна політична зрада. Багатьом ви дали путівку у велику політику. Чим ви можете пояснити публічну агресію проти вас того ж Ляшка та інших ваших вихованців?

- Людині завжди потрібно давати шанс. Кордон між добром і злом пролягає не між державами, народами, політичними силами, і навіть не між людьми, а по серцю і душі кожної людини. Я живу за цим принципом і вірю у нього. Коли ми збирали команду (а наші ідеї чіткі, розумні й, на мій погляд, абсолютно світлі), ми дали людям шанс бути разом з нами. Ми дали їм право змінитися, працювати чесно і морально. Але влада, гроші, амбіції іноді творять чорну справу.

- Як зупинити війну на Донбасі?

- Не заробляти мільярди на війні! І не використовувати її для збереження своєї влади. Поки ця прогнила верхівка не піде в небуття - війна не закінчиться. Вони годуються на війні!

Три роки в нас була АТО, і раптом заговорили, що все-таки - це війна, що потрібно запроваджувати воєнний стан на окупованих і прилеглих територіях. А чому раніше цього не робили? Тому що вони знають: у президента рівень абсолютної довіри - 3%, у парламенту - 1%, в уряду - 2%. І вони розуміють, що до осені крісла під ними захитаються так, що, швидше за все, і голови впадуть. Зараз вони хочуть використовувати військовий стан, щоб взагалі не проводити вибори в Україні.

Але в нас уже були президенти, які шукали технології, складали пасьянси, щоб залишитися довічно на цій посаді. Я думаю, що ні час, ні народ, ні світ не дадуть їм так паплюжити Україну.

Повну текстову версію інтерв'ю «112 каналу» читайте на сайті gordonua.com

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2018 (456)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области