ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
       

Операція «Корпорація»: чи укладуть шлюб БПП та «НФ»?

  68   0 10.07.2017, 12:35 | Статьи, Политика
Операція «Корпорація»: чи укладуть шлюб БПП та «НФ»?

Вже декілька місяців в політикумі говорять про можливе об'єднання двох провладних політичних сил - Блока Петра Порошенка та «Народного фронту» - в одну партію. Таку собі велику політичну корпорацію!

Останнім часом розмови посилились. Зокрема, нещодавно заступник голови фракції «НФ» Андрій Іванчук кокетливо натякнув, що переговори дійсно йдуть. Звісно, що для цієї партії злиття стало б рятувальним кругом. Адже рейтинг «фронтовиків», за даними абсолютно різних соціологічних досліджень, навіть нижче, аніж статистична похибка. Та чи потрібен такий політичний шлюб пропрезидентській партії?

Експерти розповіли «ВВ», наскільки злиття може бути реальним, чи допоможе це провладним силам на майбутніх виборах та чи буде новий проект міцним та життєздатним.

Питання політичного майбутнього

Кандидат філософських наук, політичний експерт ГО «Слово і діло» Валентин Гладких говорить, що незважаючи на те, будуть вибори черговими чи дочасними, провладні партії вже почали готуватися до них.

«Народний фронт» виник з нічого та дуже швидко перетворився на ніщо. Пригадайте, ця партія навіть на місцеві вибори не пішла. Й це було першою ластівкою, натяком, що проект закривається і що майбутнього у нього немає. Але ті люди, які інвестували  у «НФ», зараз шукають, з ким плисти далі. От їм і треба об'єднання, і Блок Петра Порошенка їх підбере. Вони багато кого підбирають: наприклад, колишніх «регіоналів». За кількістю екс-членів ПР пропрезидентська партія поступається хіба що самому «Опозиційному блоку», - пояснює експерт.

В той же час, за його словами, головне питання для БПП та «НФ» полягає в тому, як залишитися при владі. Їх дуже хвилює політичне майбутнє. От вони й думають над форматами.

«Насправді ж сусіди по так званій коаліції вже мали досвід об'єднання і злиття, тож це свідчить, що це саме електоральні проекти. Разом із тим абсолютно хибним було б вважати, що злиття може покращити їх електоральні можливості. Образно кажучи, якщо нуль плюсуємо до нуля, то й вийде нуль. Таке об'єднання має сенс лише з метою консолідації фінансового, кадрового та адміністративного ресурсу. БПП та «НФ» - провладні фракції зі своїми представниками в уряді, тобто мають вплив на адмінресурс. Зрозуміло, якщо кожен почне тягнути ковдру на себе, то ні до чого хорошого це не призведе», - аналізує ситуацію Гладких.

Нині, на думку політичного експерта, тема злиття розглядається на рівні консультацій та розмов. Адже як БПП, так і «НФ» фактично є конгломератом груп, які орієнтуються на різні центри впливу. Тому навіть всередині партій погляди часто не збігаються. Однак якщо об'єднання все ж відбудеться, то ні про яке партнерство говорити не можна. Адже «Народний фронт» просто увіллється в БПП, як колись це зробив «Удар».

Союз міцним не буде

Експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики Микола Спірідонов вважає, що необов'язково злиття може бути приурочене до виборів. Можливо, що БПП та «НФ» об'єднаються у одну фракцію якраз з метою непроведення дочасних виборів. За словами експерта, нині ходить також чутка, що в парламенті може виникнути так звана «ширка», коли до коаліції приєднається «Опоблок».

«Якщо говорити про майбутню виборчу кампанію, то об'єднання є абсолютно неефективним. Згадайте, наскільки різна риторика у них була під час перегонів 2014 року: «НФ» - партія війни, БПП - партія поміркованого миру. Також я мав нагоду ознайомитися із результатами закритих соціологічних опитувань, які показали, що рівень довіри до БПП становить нині від 5 до 7% (за умови жорсткого використання адмінресурсу 10% натягнуть). «НФ» має рейтинг 1%. І насправді разом ці дві партії можуть отримати навіть менше голосів на виборах, аніж окремо. Та для «НФ» тема об'єднання важлива, адже самостійно «фронтовики» не випливуть», - прогнозує політолог.

Однак якщо злиття відбудеться, то, на думку Миколи Спірідонова, такий союз навряд чи буде міцним, стабільним та життєздатним, адже й сама пропрезидентська політична сила не консолідована.

«В БПП є як мінімум декілька груп впливу. Зокрема, «Удар» Віталія Кличка. Після Революції Гідності його буквально примусили попрощатися із президентськими амбіціями та податися на мерські вибори. Тож починаючи із середини 2014 року між Кличком та Порошенком стосунки досить натягнуті», - пояснює політолог.

Чи можуть розмови про об'єднання все ж таки бути передвісником дочасних парламентських виборів? За словами Миколи Спірідонова, нині на Банковій є два сценарії, за одним із яких, дійсно, вибори до Верховної Ради можуть відбутися в першій половині 2018 року.

«У діючого президента начебто є певні успіхи, які, втім, не все суспільство сприймає. Мова йде про лібералізацію візового режиму, асоціацію з ЄС... Так що наступного року провести волевиявлення було б простіше, аніж в 2019-му. Тоді буде боляче. Зокрема, треба буде віддавати декілька мільярдів МВФ... Так що варто було б поспішити.

З іншого боку, соціологічні заміри показують не найкращі перспективи. Тож є другий план: гальмувати проведення виборів, навіть чергових. Для цього, наприклад, можуть використати гібридний закон про деокупацію ОРДЛО, який передбачатиме «мікс» АТО та воєнного стану. І в цьому документі якраз для підстраховки може бути зазначена можливість відміняти вибори. Правда, незрозуміло, якщо такий план буде задіяний, то як довго влада зможе тримати питання свого перезавантаження на паузі», - розмірковує Микола Спірідонов.

Страховка від програшу

Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін зауважує, що переговори розпочалися тому, що останнім часом зблизилися нинішній та колишній прем'єри - Володимир Гройсман та Арсеній Яценюк. Саме останній активізує тему злиття політичних сил в одну велику партію-фракцію (за прикладом «Нашої України - Народної Самооборони»).

«Розмови про об'єднання йдуть також в контексті майбутнього переформатування коаліції. Так, восени очікується представлення нової коаліційної угоди, а також переформатування уряду. От у Яценюка в цьому випадку й виникла ідея... З одного боку, Блоку Петра Порошенка «НФ» потрібен як собаці п'ята нога. Адже «Народний фронт» - політичний труп. З іншого, у «фронтовиків» залишились ресурси, в тому числі кадрові, в яких зацікавлена пропрезидентська політсила», - впевнений політолог.

Поміж тим Олексій Якубін нагадує, що тема об'єднання вже виникала під час місцевих виборів. Тоді партія «НФ» не пішла на вибори, проте виторгувала у БПП третину місць у списках. Зараз подібний процес може відбуватися на більш високому рівні. Та в цьому випадку є багато «але».

«В самому «Народному фронті» не всі хочуть злиття. Зокрема, група Парубія проти, адже її, в принципі, не дуже хочуть бачити в списках майбутнього політпроекту. В них немає глобальних ресурсів, до того ж в плані іміджу вони не дуже цікаві. Та й БПП намагається затягнути процес. У Парубія, на мій погляд, вважають так: давайте спочатку вирішимо питання з коаліцією, переформатуванням уряду, призначеннями на ключові посади (Фонд держмайна, Рахункова палата, ДФС), а вже потім будемо про щось говорити.

Також в БПП побоюються повторити долю «Нашої України», яка пішла на об'єднання, а потім взагалі зійшла з політичної арени. До того ж багато хто вважає, що «НФ» потягне БПП на дно. Тому команда президента хоче затягнути переговорний процес до 2019 року, а там вже вирішувати...

Та й в самій пропрезидентській партії не все так райдужно. Для прикладу, «Удар» (а це майже сорок чоловік) веде себе як повзуча опозиція всередині. Віталій Кличко, певно, думає про своє самостійне плавання. Не виключаю, що в нього залишились президентські амбіції», - каже експерт.

Та, за словами Олексія Якубіна, у «НФ» частина людей вважає, що треба вирішувати все зараз, побоюючись, що БПП їх може в результаті кинути. «Фронтовики» прекрасно розуміють, що їм треба шукати нову платформу, адже самостійно вони не пройдуть до наступного складу парламенту.

«Президент досить часто говорить про те, що дочасних виборів не буде. І це якраз може свідчити про протилежне. Тому «НФ» хочуть якнайскорішого об'єднання, щоб застрахувати себе на всякий випадок», - констатує політолог.

Анна СПІВАК

"Вечірні Вісті" 

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2018 (694)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области