ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Февраль 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
       

Вагомий крок до перемоги:українці боронять свою землю

  117   0 10.07.2017, 10:30 | Статьи, Политика
Вагомий крок до перемоги:українці боронять свою землю

МВФ вилучив із меморандуму про надання Україні кредитів пункт про відкриття ринку сільськогосподарської землі. Це стало можливим завдяки хвилі протестів, яку збурила оголошена урядом «земельна реформа». Але таке рішення ухвалив не президент Порошенко чи прем'єр-міністр Гройсман. Голос українців почули у Вашингтоні, де розташована штаб-квартира міжнародної фінустанови.

«Демократи» - проти демократії

Кредитори України наразі не вимагатимуть поспішного запровадження вільного ринку землі. Про таке рішення голови МВФ Крістін Лагард стало відомо 3 липня. Але новина пройшла практично непоміченою в Україні: її не надрукували масові газети й не передали провідні телеканали. ЗМІ не висвітили цього факту, адже належать тим, хто планує володіти українськими чорноземами - олігархам, міцно зрощеним із владою.

Всенародний рух за збереження земельних паїв у власності селян розпочався в середині квітня, коли Асоціація фермерів та приватних землевласників об'єдналася з ВО «Батьківщина», щоб ініціювати проведення всеукраїнського референдуму щодо продажу сільгоспземлі. Далі не можна було зволікати: уряд будь-що намірився ухвалити «земельну реформу», аби негайно пустити ріллю з молотка.

«Якщо президент моральна й порядна людина, якщо він - гарант Конституції, то зобов'язаний використати своє конституційне право й оголосити референдум за своєю ініціативою. Тоді нам не треба буде збирати 3 мільйони підписів, мобілізовувати всю країну», - сказала Юлія Тимошенко після зборів ініціативної групи з організації референдуму.

Проте Порошенко не тільки не оголосив всенародного плебісциту з найважливішого для українців питання - він, навпаки, заборонив проводити референдум. Про це прямо заявила Тимошенко, яка втаємничена в особливості ухвалення політичних рішень у країні.

«Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення про заборону проводити референдум проти продажу сільськогосподарської землі за особистою вказівкою президента Петра Порошенка. Ось вам тест на порядність президента, на незалежність судової системи від гаранта Конституції. Це тест, наскільки була вдалою судова реформа й чи існує після двох революцій хоч крапля прав у людей», - зазначила лідер «Батьківщини».

Президент-демократ заборонив проводити референдум. Дивно, адже люди просто хотіли висловити свою думку. За Конституцією і законодавством українці мають право на референдум. Наприклад, у Швейцарії їх проводять ледь не щомісяця - з усіх важливих питань. Чому ж наші «демократи» так бояться демократії?

Вони понад усе люблять гроші! В Україні - 42 млн га сільгоспугідь, які, за підрахунками економістів, коштують близько 3,5 трлн євро. Це 40-річний ВВП країни! Якщо селянам і доведеться віддати за землю 0,1 трлн євро, то заробіток все одно вийде нівроку. А що, власне, ще продавати? Державні заводи й фабрики вже давно «приватизували», надра й ліси роздали, навіть на держпосадах вторгували. Залишилася тільки земелька.

Офшори, рейдери й меркантильні плани Порошенка

Із політичних сил лише «Батьківщина» стала на захист селян і землі. Решта партій - або промовчали, або обіруч підтримали насправді злочинну ініціативу Кабміну. Опозиції в країні фактично не існує: якщо якась партія й критикує владу та формально не входить до парламентської коаліції, то тихцем все одно голосує за лобістські (іншими словами - корупційні) законопроекти уряду й президента. Своя сорочка ближче до тіла, ніж народна.

Влада розгорнула бурхливу діяльність на телебаченні й у пресі, рекламуючи свою «земельну реформу». При цьому чорний піар скерувала винятково проти «Батьківщини», що зайвий раз свідчить про опозиційність цієї політсили. Саме з ініціативи «Батьківщини» районні та обласні ради під тиском громадськості нині ухвалюють рішення про недопустимість розпродажу чорноземів.

Численні експерти й практики видали на-гора тонни «доказів», спростовуючи аргументи Юлії Тимошенко та її команди на підтримку земельного референдуму. Багато які видання надрукували розлогі статті, спрямовані на розгром «Батьківщини». Нікого більше бити?

Проте як можна спростувати слова Тимошенко, що продавати землю під час війни та хаосу - це злочин перед народом? Такої думки дотримується й Порошенко, щоправда, лише тоді, коли йдеться про власний бізнес. Відповідаючи на запитання про продаж свого «Рошену», він якось зазначив, що «поки в Україні тривають бойові дії, бізнес туди приходити не буде». І додав: «Мій графік не передбачає, щоб я став торгуватися, як на базарі».

Порошенко знає, що каже, адже кондитером він став не відразу. Спочатку майбутній президент вивчав міжнародні економічні відносини, а потім торгував спеціями, надаючи перевагу чорному перцю. Врешті молодий підприємець перепрофілювався на продаж какао-бобів, який згодом озолотив Порошенка, зробивши його «шоколадним королем» України.

Петро Олексійович має бізнесові інтереси в аграрній сфері: його цукрові плантації займають чи не всю Вінниччину. Воно й зрозуміло, адже щоб кондитерське виробництво давало максимальний прибуток, воно має опиратися на власну сировинну базу.

«Родина президента є одним з найбільших землевласників, яка в тіні вже накопичила сотні тисяч гектарів сільськогосподарської землі. І тепер йому, як і всій аграрній мафії латифундистів і монополістів, треба узаконити це - дати право купити за безцінь землю», - прояснює лідер «Батьківщини» меркантильні плани Порошенка.

За словами Тимошенко, Петро Олексійович не один такий: сільгоспземлю в Україні захопили 12-15 родин, кожна з яких має у розпорядженні від 500 тис. до 1 млн га.

Фермери не в змозі утримати у своїх руках орендовані ділянки - їх знищують як клас. Стрічка новин Асоціації фермерів України переповнена страшними заголовками: «Невідоме підприємство намагається зібрати урожай на полях одеських аграріїв», «Вночі підпалили поле депутата Херсонської облради», «Рейдерство на Кіровоградщині: як намагаються захопити «Ниву-2010».

Партія «Батьківщина» створила в кожній області антирейдерські центри, а владу ця проблема не обходить - вона готує документи для своєї «земельної реформи» й великого перерозподілу ринку.

«Село - це фермери»

У «Батьківщині» не заперечують, що земельні відносини слід реформувати. Але ці зміни необхідно підготувати належним чином, а не спонтанно відкрити ринок землі. Тимошенко вважає, що треба фермерів зробити впливовими гравцями на земельному ринку.

«Наша стратегія - це, як у Польщі, 2,6 млн фермерських господарств, а не 38 тис., як зараз. Це десятки робочих місць, це реальна заможність нашої держави, й нам не треба вигадувати велосипед. Треба використовувати досвід провідних країн світу», - вчергове заявила лідер «Батьківщини», перебуваючи на Львівщині, де особисто агітувала галичан ставити підписи за продовження мораторію на продаж землі.

Доки в українських фермерів нема грошей, паї у селян має викупляти держава через земельний банк. Тим паче, що так роблять у всьому цивілізованому світі.

«Німеччина, Великобританія, Канада, США - ці країни останні 10 років активно скуповують у людей землю», - завважила Тимошенко.

Справді, навіщо сьогодні українцеві продавати землю? Щоб завтра йти до нового власника найматися на роботу? Тут арифметика проста: власник завжди матиме більше, аніж найманий працівник.

Хто буде власником українських чорноземів і накручуватиме ціни на продовольство, також відомо - доморощені олігархи, міжнародні агрохолдинги та багаті іноземці-інвестори.

Сільська громада від їхнього господарювання не отримає нічого, адже податки вони сплачуватимуть там, де зареєстровані, - якщо не в Києві, то на офшорних островах. Це доводить жорстока практика сьогодення.

Що говорити про ненаситних нуворишів, коли прізвище глави української держави виявилося в скандальних «панамських документах». Водночас майно президентського «Рошену» спливло в юрисдикції Британських Віргінських Островів. Як писали журналісти-розслідувачі, Порошенко вів активну офшорну діяльність, коли вже перебувавав на найвищій посаді в Україні. Більше того, він зареєстрував офшорну холдингову компанію в найтрагічніший для країни час - під час боїв в «Іловайському казані».

«Ми хочемо оцій прогнилій мафії, яка править сьогодні нашою державою, показати, що українська нація не хоче продавати свою землю, що вона не довіряє владі ні землю, ні жодного дня життя», - наголосила Тимошенко на одній із недавніх зустрічей із селянами.

Асоціація фермерів України та ВО «Батьківщина» продовжують збирати підписи на захист сільгоспугідь. Наразі понад 2 млн українців висловилися за проведення земельного референдуму. Вони хочуть, щоб їх почули не тільки у Вашингтоні, а й на Печерських пагорбах.

Сергій МАЦІЄВСЬКИЙ

 Вечірні Вісті

 

ДУМКА ЕКСПЕРТА

«Український уряд досі руйнує фермерство й село»

Іван ТОМИЧ, президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України:

«Ми вітаємо той факт, що МВФ уже не наполягає на знятті мораторію на продаж сільгоспземлі. Це результат спільної боротьби «Батьківщини», Асоціації фермерів, інших громадських організацій. Щоб не допустити розпродажу землі за копійки, ми спільно провели всеукраїнські збори, акції протесту й парламентські слухання, збираємо підписи. Усе це дало результат: влада і МВФ відступили.

Прем'єр Гройсман зустрівся з представниками Асоціації, його риторика змінилася. Ще місяць тому ставилося питання про запровадження ринку землі у травні-червні за будь-яку ціну, проводилися репресії проти наших активістів в областях і районах, відкривали кримінальні справи.

Сьогодні пресинг зменшився. Але, безумовно, це далеко не вирішення земельного питання. Перемога буде тоді, коли кардинально зміниться аграрна, зокрема земельна, політика в країні, коли держава зробить ставку на потужний розвиток фермерства, як це робиться у цілому світі. Замість цього український уряд досі руйнує фермерство й село. Найгірше, що і МВФ, і наш уряд, і президент поставили спільну мету - запровадження негайного ринку землі. А це може призвести до трагічних наслідків.

Протистояти такому тиску влади можна лише об'єднавшись. Ми не домоглися би зміни підходів МВФ, якби нас не підтримала «Батьківщина». Сьогодні це основна політична сила в країні, яка захищає національні інтереси. Якби, не дай Бог, ця трагедія відбулася (зняття мораторію на продаж землі. - Ред.), ми втратили б можливість поставити країну на ноги. Спільними зусиллями ми вибороли шанс відродити село й українську економіку».

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Февраль 2019 (684)
Январь 2019 (1032)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области