ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     

Володимир БОНДАРЕНКО: «Необхідно зупинити розкрадання землі олігархами»

  116   0 27.06.2017, 10:30 | Статьи, Политика
Володимир БОНДАРЕНКО: «Необхідно зупинити розкрадання землі олігархами»

Одна з головних тем сьогодення - наслідки відкриття ринку сільськогосподарської землі. Значна частина суспільства вбачає у цьому чергову схему для збагачення олігархів. Депутат Київської міської ради від партії «Батьківщина» Володимир Бондаренко впевнений, що за нинішніх умов продаж землі обернеться дерибаном.

- Земля є товаром у багатьох країнах. Чому ви виступаєте категорично проти зняття мораторію на продаж?

- Згадаймо досвід нашої держави, яка ще двадцять років тому володіла колосальним індустріальним потенціалом. Тоді стратегічні підприємства розпродали за безцінь. Українці залишилися без майна і без грошей. Але в той час Україна ще мала резерви, необхідні для розвитку. За умов нинішньої високої корупції, невпорядкованості державних реєстрів, врешті-решт, низького рівня доходів українців землю просто скуплять у селян за копійки олігархи, наближені до влади. А потім перепродадуть її іноземцям у кілька разів дорожче. Відтак українці втратять не лише гроші, а й власну територію. А виручені від продажу наділів гроші більшість людей одразу ж витратять, зокрема, на оплату боргів за комунальні послуги, які зростають катастрофічними темпами.

- Однак якщо земля стане товаром, країна отримає додаткові гроші, а українці - роботу.

- На продажу землі, який ініціює президент Петро Порошенко та Кабмін, заробить виключно земельна мафія. Уже сьогодні через незаконні оборудки латифундисти загарбали мільйони гектарів землі. Як тільки мораторій знімуть, вони легалізують ці статки. Крім того, нині ціна за найкращу землю становить від 500 до 700 доларів за гектар, що вдесятеро менше за вартість землі у світі. Тож угіддя розпродадуть за копійки.

- Яка є альтернатива?

- Необхідно запровадити прозорі правила довгострокової оренди на 10, 20, 40 років. Якщо й продавати землю, то тільки в державну власність. Також спочатку треба завершити кадастрування земельних наділів, тобто визначення їхньої родючості, призначення тощо. Останніми роками влада свідомо не робила цього. Безлад у земельних питаннях підтримують умисне, щоб землю можна було будь-якої миті розтягти, розбазарити, вкрасти.

Земля є стратегічним активом не лише з економічної точки зору, а й як запорука національної безпеки та суверенітету держави. Тому Юлія Тимошенко закликає зупинити безконтрольний дерибан чорноземів. Наділи повинна викуповувати виключно держава. А передавати їх слід тільки на основі довгострокової оренди. Підґрунтям сільського господарства має стати розвиток малого та сімейного фермерства. Українці мусять мати змогу працювати на своїй землі. Тоді вся країна буде заможною.

Ви гадаєте, випадково роками не вирішуються необхідні для ринку землі питання: не створений земельний банк, не проведені кадастрування та реальна оцінка земельних ділянок, не розроблений комплекс запобіжних і охоронних протиерозійних державних заходів, які б підняли вартість землі? Нині чорноземи нещадно експлуатуються п'ятьма видами технічних культур, що є надзвичайно прибутковими для олігархів, але дуже збитковими для держави. Це робиться навмисне, щоб ринок землі перебував у підвішеному стані.

- Але питання продажу наділів стосується лише тих, у кого вони є...

- Чи знали ви про своє право на землю? Згідно з Конституцією та Земельним кодексом (ст. 21), кожен громадянин України може безоплатно отримати земельну ділянку до 2 га з фондів державної та комунальної власності для ведення сільського господарства. А тому це питання є актуальним і для містян, і для селян. Проконсультуйтеся з юристом і скористайтеся своїм правом.

Також не варто забувати про ще один аспект, який передусім стосується киян і мешканців інших великих міст, - продовольчу безпеку та ціни на харчові продукти.

Київ не здатен прожити без добре налагодженого продовольчого забезпечення. Якщо сільський мешканець ще зможе існувати завдяки тому, що виросте на його присадибній ділянці, то в містян такого підстрахування немає.

Якщо землю скуплять міжнародні компанії, вони самі визначатимуть, що їм вирощувати й куди продавати. Як показує практика, у них свої пріоритети: сіяти й реалізовувати за кордон ту продукцію, що забезпечує високі прибутки. Насамперед це соняшник, ріпак та інші культури, які виснажують ґрунти. У європейських країнах існує жорстке регулювання площ під ними, а в нас ці культури можна вирощувати майже безконтрольно. Врешті-решт це може обернутися не лише втратою родючості чорноземів, а й тим, що ми будемо змушені купувати харчі в інших країнах. Причому за валюту. Ціни на продукти зростуть ще більше, а їх якості ніхто не гарантуватиме. Тож перед Києвом постає перспектива голодних бунтів і гуманітарної катастрофи.

- У будь-якому разі земля залишиться в українців. Про продаж землі іноземцям жодна з політичних сил не говорить.

- Це сьогодні не говорять. Адже влада планує за безцінь скупити 9% від усіх світових запасів чорноземів. А тоді продати іноземцям за ринковою вартістю, яка оцінюється у 3,5 трильйона євро. Усі ці гроші можуть бути виведені в офшори. А українці залишаться кріпаками на власній землі. За умов зруйнованої економіки, мізерних пенсій та високих цін втрата землі для українців фактично означатиме втрату останнього джерела статку.

- Який вихід із ситуації?

- Треба дати можливість тим, хто хоче працювати на землі, отримати вигідні кредити без високих відсотків, взяти в довгострокову оренду землю у державному банку.

Щодо інвестицій, то для цього потрібна стабільність. Залученню інвестицій в агробізнес країни заважають насамперед війна і корупція. За відсутності адекватних цін і прозорих процедур продажу, глибоких, а не косметичних змін скасування мораторію перетворить Україну на чергову аграрну колонію, а не «аграрну наддержаву», як обіцяє уряд.

Тому ми просимо всіх власним підписом підтримати всенародний референдум проти продажу землі. Це можна зробити в найближчому агітаційному наметі «Батьківщини». У Києві таких - 67. Півхвилини вашого часу врятує країну і збереже наше спільне майбутнє.

- До речі, чи активно відбувається у столиці збір підписів?

- Уже 200 тисяч киян поставили свої підписи проти розпродажу українських земель. Показово, що доля землі цікава не тільки селянам. Навіть міські мешканці з готовністю підписуються на підтримку земельного референдуму. Українці розуміють, як важливо сьогодні захистити чорноземи від розкрадання. Києву не байдужа доля української землі. Адже фактично це - боротьба за саму Україну.

Бесіду вела Антоніна АГІЛОВА 

"Вечірні Вісті" 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2018 (695)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области