ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Октябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Чи потрібна нам правда про газові угоди з Росією 2009 року?

  195   0 13.06.2017, 11:06 | Статьи, Политика
Чи потрібна нам правда про газові угоди з Росією 2009 року?

Проміжне рішення Стокгольмського арбітражу не призвело до серйозного аналізу газових угод України з Росією. Як і за Ющенка та за часів Кривавого президента, українські громадяни не поспішають знати правду про газові угоди. Ця проблема вирішується спрощено: приховане продовжують приховувати, а винуватою є та, хто підписала контракт.

Українська громадськість продовжує вдовольнятися простими тезами, які їй підказують офіційні особи, ЗМІ та залучені експерти. Та чи готова громадськість дізнатися усю правду? Чи зацікавлений правлячий клас у тому, щоб з'ясувати глибинні причини того, що сталося? За ці дні ми чули багато однобічних аналізів. Це ж так спокусливо - звинуватити в усьому Юлію Тимошенко...

Я запропоную своє неполітичне аналітичне бачення цього конфлікту, який поставив Україну на межу економічного виживання та проблематизував існування нашої держави як такої.

Першою і найголовнішою причиною програшного і невигідного для України газового контракту з Росією 2009 року є двоїстість виконавчої влади, яка зафіксована в Конституції і яку нинішній правлячий клас усе ще не готовий унормувати.

Саме це зумовило ситуацію, коли домовлялися щодо газу два президенти - Ющенко та Медвєдєв, а укладати контракт із прем'єром Путіним поїхала голова уряду Тимошенко. Саме конфлікт Ющенка та Тимошенко за виконавчі повноваження, з одного боку, та персональний конфлікт Ющенка та Путіна - з іншого призвів до відсутності єдності виконавчої позиції України на переговорах.

Тодішній очільник «Нафтогазу» Дубина опинився між трьома центрами ухвалення рішень - президентом Росії, президентом України та прем'єр-міністром України. Відтак він взагалі не міг представляти інтереси своєї державної корпорації. Тобто конфлікт 2008-2009 року мав чотирирівневий характер саме через недолугі суперечливості, закладені в українській Конституції.

1-й рівень - міжнародний (європейський) конфлікт, коли Європа тиснула на Україну та Росію, бо поставки газу до країн ЄС були перекриті.

2-й рівень - конфлікт між Росією та Україною з приводу різних інтересів: Росія бажала геополітичної залежності України та збереження корупційних схем, а Україна хотіла позбутися і того, й іншого.

3-й рівень - персональні конфлікти: між двома центрами виконавчої влади в Україні - президентом та прем'єр-міністром, а також між Ющенком і Путіним, відтак український президент попередньо зруйнував будь-яку можливість брати персональну участь у переговорах.

4-й рівень - конфлікт корпоративної форми організації газового бізнесу («Газпром» - «Нафтогаз»), на якому позначається конфлікт між Росією та Україною.

У результаті президент України підставляв прем'єр-міністра під невигідні умови контракту, постійно дистанційно (всередині України) руйнуючи попередні вигідніші домовленості.

Другою ключовою причиною є корупційний конфлікт між Росією та Україною, який досі ніхто не хоче обговорювати. А саме те, що існував інший, прихований, п'ятий рівень конфлікту - за корупційну ренту.

Отже, ситуація-2009: Європа тисне. Путін тисне. Ющенко тисне, самоусунувшись від президентських функцій. Олігархи з корупційних схем тиснуть. І навіть парламент тисне.

У ситуації безпрецедентного п'ятирівневого конфлікту Україна в особі її прем'єр-міністра була змушена укласти невигідний контракт із Росією. Його можна було б будь-якої миті оскаржити в суді чи взагалі розірвати. Але корупція в Україні продовжувала існувати, так само, як продажність українського правлячого класу на користь Росії. Тому ми далі мали Харківські угоди і державну зраду режиму Кривавого президента. Тому ми нині маємо війну з Росією.

Чому зараз невигідно все це розслідувати і сказати українській громадськості правду? Тому, що більшість активних учасників цього конфлікту наразі мають політичний вплив.

Тобто залишається один винуватець - нинішній опозиціонер Юлія Тимошенко, на яку, за політичною логікою, і потрібно повісити всю відповідальність.

Чи була корупційна провина Юлії Тимошенко за цей контракт? Ні, не було. Це довів суд над нею за часів Кривавого президента. Якби існувала хоч найменша підозра, вони б накопали доказів. Бо цей контракт, менш корупційний порівняно з попередніми, завдав шкоди олігархам. Суд на Юлією Тимошенко був суто олігархічним замовленням.

На Юлію Тимошенко повісили «невигідність для держави умов контракту». Але причини «невигідності» криються у недолугих протиріччях Конституції, олігархічному устрої бізнесу та державній корупції.

Однак цей газовий контракт вперше почав ліквідацію принаймні публічної української корупції на газових схемах. Цей контракт вперше закладав можливість майбутнього оскарження і ліквідації невигідних для України умов, які фактично передбачала Тимошенко, але які, згідно з логікою політичної помсти, зовсім не сприймаються ні нинішньою владою, ні провладними ЗМІ, ні провладними експертами.

Безпрецедентна брудна кампанія проти опозиції загалом, проти ВО «Батьківщина» зокрема, проти персонально Юлії Тимошенко - це свідчення того, що фундаментальні умови газового контракту 2009 року нікуди не поділися. І все може повернутися, але вже в інших схемах.

Глибинні причини, що лежать в основі цього контракту, не зліквідовані. Україна просто через міжнародний суд обмежила несправедливі умови угоди. Але причини існують досі. Тому навіть кінцеве рішення Стокгольмського арбітражу не буде перемогою для України.

І щоб відволікти українську громаду від суті газових угод з Росією, їй нав'язують думку, що вся відповідальність лежить на Юлії Тимошенко.

Отже, Юля в усьому винувата, і не шукайте інших причин. А в ідеалі давайте втретє запроторимо її до в'язниці.

Але «в усьому Юля винувата» - це така спрощена правда, що зовсім не є правдою.

Правда складніша. І як нам бути зі складною правдою?

Чи українська громада справді бажає знати лише спрощену правду?

Але спрощена правда ображає і того, хто її пропонує, і того, хто в неї вірить. Спрощена правда породжує дурість і безпросвітність, вона відбирає у нас перспективу, віддаляє нас від мудрості й нищить справедливість.

Невже складна правда нітрохи не потрібна українській громаді?

Сергій ДАЦЮК,

«Українська правда»
(друкується зі скороченням)

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Октябрь 2018 (603)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области