ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
       

Дванадцять місяців Луценка: багато галасу з нічого

  91   0 15.05.2017, 10:35 | Статьи, Политика
Дванадцять місяців Луценка: багато галасу з нічого

Саме рік тому генеральним прокурором було обрано колишнього голову пропрезидентської парламентської фракції Юрія Луценка. Це було одне з «найцікавіших» призначень після Революції Гідності. Тоді під Луценка навіть переписали законодавство, адже Юрій Віталійович не має юридичної освіти, і тому не міг очолити правоохоронний орган. Тож потрібно було терміново трансформувати закон під майбутнього генпрокурора, при цьому ґвалтуючи норми регламенту. Тоді навіть виник термін «зі швидкістю Луценка»: той самий закон було підписано і надруковано в офіційній пресі буквально за кілька годин. Якби так ухвалювали справді корисні законодавчі акти!

Одразу після свого обрання Юрій Віталійович дав багато обіцянок.

«Леонардо да Вінчі малював «Мону Лізу» дванадцять років... У нас немає навіть дванадцяти місяців на те, щоб дати суспільству результат. Ми не такі багаті на час, щоб знову дозволити собі тільки слова», - гучно сказав тоді Луценко.

Так і хочеться запитати: де ж вони, ті результати? Чи, може, Генеральна прокуратура живе за якимось іншим календарем?

А ось ще одна обіцянка: «Той, хто вчинив злочин, повинен відповісти, і мені байдуже, який колір його партійного квитка чи він безпартійний, яке його місце народження, прізвище, національність і релігія - закон один для всіх. Але в роботі Генпрокуратури важлива не тільки каральна функція. Дуже важливо обстоювати права громадян від свавілля влади - поліції, прокурорів, суддів, чиновників. Тому я вважаю, що потрібно припинити практику перетворення правоохоронних органів на політичні проекти і бізнес-холдинги олігархів».

Серйозно? Жодної політики?

Також Юрій Луценко підкреслив, мовляв, на посаді генпрокурора виконає усі завдання, які ставить перед ним суспільство та президент. Хотілось би, звичайно, знати, коли це станеться...

А ось найцікавіше: після обрання генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що на цій посаді планує перебувати не більше як півтора року.

«Хочу вам повідомити, що я прийняв пропозицію Петра Олексійовича Порошенка відразу, сказавши, що розглядаю своє призначення на термін близько півтора років... Ви знаєте мене дуже добре, я ні в душі, ні по життю - не прокурор. Я, звичайно, розумію, що там треба зробити, але хотів би не затримуватися, оскільки в мене інші погляди на життя», - сказав Юрій Луценко журналістам у кулуарах парламенту 12 травня 2016 року. 

Цікаво, чи пам'ятає ці свої слова Юрій Віталійович? Ще цікавіше, як сам оцінює результати своєї діяльності за рік? Адже суспільство їх так і не побачило. Можливо, нинішній генпрокурор і досі обирає пензлик?

Читайте такожШахова партія: рокіровка кумів?

За роботу - двійка, за піар - п'ятірка

Директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник, оцінюючи роботу генерального прокурора за п'ятибальною шкалою, ставить йому двійку, оскільки ніхто з топ-корупціонерів не притягнутий до відповідальності, жодна резонансна справа не завершена. Більше того, Луценко почав згортати навіть ті реформи, які проводив його попередник Віктор Шокін. Зокрема, реформу внутрішнього прокурорського самоврядування.

«Великою мірою Генеральна прокуратура весь рік продовжувала працювати в режимі піар-агентства. Безкінечно генерувалися різноманітні інформаційні приводи, та реальних результатів роботи ми так і не побачили. Також ми спостерігали брудні підкилимні  ігри. Згадайте, наприклад, як ГПУ відкрила провадження стосовно судді, який розглядав справу за позовом Віктора Шокіна. І таких ситуацій було безліч», - пояснює політолог.

За словами Бортника, наразі складно говорити, чи зможе Шокін оскаржити у Верховному суді своє звільнення. Адже справа дуже політизована. Та наявність такого позову свідчить про те, що у високих владних кабінетах не задоволені Луценком.

«Чи залишиться на посаді генпрокурора Юрій Віталійович? Це залежить тільки від президента. З огляду на все, це буде його останній рік на посаді. Водночас він буде змушений піти у відставку разом із нинішнім урядом. І тоді Луценко повернеться у політику. Подейкували, що він навіть може бути наступником Порошенка, якщо той не піде на другий термін. Певне, це дуже дратувало президента», - розповідає експерт.

Руслан Бортник також зазначає, що наразі не варто чекати на ефективну роботу ГПУ під керівництвом Юрія Луценка. Генпрокурор продовжуватиме піаритися і під дати згадувати про резонансні злочини. Але навіть якщо ГПУ й вдасться показати результати через відповідні судові рішення, то вони будуть оскаржені.

Читайте такожКто кому кум, сват и брат в украинской политике

Універсальний солдат

Політолог, голова Єдиного координаційного центру «Донбас» Олег Саакян зазначає, що генеральному прокурору все ж можна зарахувати кілька плюсів. Однак накопичився і негатив. Переважно він пов'язаний із тим, що жодна резонансна справа так і не була завершена, а суспільству не дали відповідей, яких воно чекає. Також під керівництвом Луценко не була модернізована ГПУ.

«Не треба забувати про те, що Луценко - ставленик Петра Порошенка. Президент, який контролює НБУ, Кабмін, парламент, призначенням Луценка на посаду очільника ГПУ тільки посилив тренд на узурпацію», - говорить політолог. 

За словами Олега Саакяна, Юрій Луценко очолюватиме ГПУ, допоки Порошенко буде зберігати свої позиції. Можливо, президент забажає бачити Луценка на якійсь іншій ключовій посаді. Проте це точно не прем'єрське крісло, і Гройсмана не мінятимуть на Луценка.

«У президента дуже коротка лава запасних. Хоча й існує партія його імені, та немає надійної партійної структури, на яку він би міг опиратися. БПП - це такий собі політичний Франкенштейн, якого зібрали, виходячи з інтересів економічно-промислових політичних груп. Відповідно кадровий резерв президента надто малий. А Луценко є універсальним солдатом», - поясняє політолог.

Олег Саакян також прогнозує, що справа Шокіна не має жодних перспектив: «Якби була політична воля на те, щоб повернути його в ГПУ, то вже було б позитивне рішення суду. І ніякої апеляції Шокіну не треба було б подавати. Той інсайд, яким я володію, свідчить про те, що цей позов насправді був казусом для всіх учасників гри, шоком, а зовсім не спланованою  акцією», - говорить експерт.

Завершуючи, Олег Саакян прогнозує, що більшість резонансних справ традиційно буде тягтися роками.

Читайте такожСтало известно о новых высоких назначениях в ГПУ

Трамплін для політичної кар'єри

Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін говорить про те, що за рік Генеральна прокуратура перетворилася на піар-відділ Юрія Луценка.

«Проте ефективність роботи вимірюється не кількістю прес-конференцій та постів у соціальній мережі «Фейсбук»... Шкода, але в нас не генеральний прокурор, а генеральний піарщик, який розглядає нинішню свою посаду як трамплін для майбутньої політичної кар'єри. Саме тому нині спостерігається висока політизація роботи його відомства», - пояснює політолог.

За словами Олексія Якубіна, для Луценка в принципі важливіше працювати на своє ім'я, аніж показувати результати роботи відомства. Можливо, саме тому ГПУ намагається перетягнути на себе ковдру, коли мова заходить про нові антикорупційні органи і, відповідно, боротьбу з корупцією.

«Генеральна прокуратура повинна працювати тихіше та ефективніше. А в нас багато галасу з нічого. Луценко використовує будь-який інформаційний привід, аби тільки нагадати про себе. Для прикладу: 9 травня сталася ганебна ситуація у Дніпрі, і хоч це стосується насамперед Нацполіції та її керівництва, Луценко відразу поспішив усе прокоментувати. Та поки він піариться, Януковича і членів його команди Інтерпол знімає з розшуку», - пояснює експерт.

Чи довго Луценко перебуватиме на посаді генерального прокурора? На думку Якубіна, це буде залежати відразу від кількох факторів. По-перше, треба дочекатися, чим закінчиться історія із Шокіним. По-друге, його доля залежить виключно від президента, який опирається на нього, проте водночас остерігається, розглядаючи, можливо, як конкурента. А Порошенко намагається тримати якнайближче тих, кого побоюється.

«Також майбутнє генерального прокурора тісно пов'язане з долею коаліції. Не секрет, що нині тривають торги довкола створення більшості на трьох (БПП, «НФ», РПЛ). Тож у контексті цих переговорів може постати питання про те, хто буде генеральним прокурором», - підсумовує політолог.

Яна ДЖУНГАРОВА

Вечірні Вісті

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (827)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области