ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Стати на захист рідної землі

  163   0 24.04.2017, 11:30 | Статьи, Политика
Стати на захист рідної землі

Земля є власністю українського народу і основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Ці норми прописані в Конституції України. Відповідно тільки народ може вирішити, чи варто під час війни та соціально-економічної кризи братися за розпродаж вітчизняних чорноземів. Але влада не бажає чути українців - вона, прикриваючись Меморандумом із МВФ, воліє якнайшвидше звільнити села від людей та пустити з молотка безцінний скарб країни - землю.

Зачистка фермерства

Багаторічна боротьба фермерів і селян за землю, з якої їх виживають, триває від 2002 року. За словами президента Асоціації фермерів та приватних землевласників Івана Томича, тільки за прем'єрства Юлії Тимошенко аграрії мали справжню підтримку. Проте її наступники, включно з нинішнім урядом, робили все, щоб знищити фермерство. Так, якщо 2009 року в Україні працювало 44 тис. фермерських господарств, які надавали 300 тис. робочих місць, то нині їх залишилося 33 тис., а кількість працівників скоротилася удвічі.

«Державна підтримка українського фермера торік становила 4 грн на гектар, а в Європі - 200-500 євро. Аграрії у країнах ЄС беруть кредит під 1-2%, а в нас менше ніж під 25-30% його не нададуть», - підкреслив Томич, виступаючи на зборах громадян України щодо ініціативи проведення Всеукраїнського референдуму про заборону продажу сільськогосподарської землі.

Своєю чергою лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко додала, що наразі держпідтримку людям, які працюють на землі, взагалі ліквідовано, так само як і знищено систему пільгового оподаткування. Що вже казати про стратегічні програми розвитку фермерства, які б передбачали сприяння аграріям не просто в реалізації сировини, а й у продажу кінцевого продукту.

За словами політика, сьогодні Україна отримує 17,8 млрд євро від експорту продовольчої сировини.

«Якщо дати можливість фермерам зробити якісну, екологічно чисту продукцію, щорічно зможемо отримувати 178 млрд грн, що перевищуватиме нинішній ВВП України майже удвічі», - зазначила Юлія Тимошенко.

Але процвітаюча країна можновладцям не потрібна. І власники бодай клаптика землі замість того, щоб плідно й ефективно вести господарство, відчуваючи підтримку держави, змушені боротися за свої наділи. Нині війна з людьми, які працюють на землі, сягнула кульмінаційної стадії. Рейдери підступають до них з погрозами: або перепиши пай, або ми тобі хату спалимо. А щоб відібрати землю в успішних фермерів, злочинці не гребують найжорстокішими заходами.  

Так, 23 березня до будинку фермера Ігоря Майка на Київщині вночі вдерлися молодики - представники аграрної мафії.

«Його з дружиною били залізними стрижнями, потім тіло фермера почали різати на шматки. Від катувань він помер на місці, а його дружина в дуже важкому стані перебуває у лікарні. І таких випадків безліч. На чолі цієї камарильї стоїть гарант Конституції, який у своїй аграрній «сім'ї» накопичив сотні тисяч гектарів землі для того, щоб потім її легалізувати через продаж на так званих аукціонах», - розповіла Юлія Тимошенко, зазначивши, що саме з цієї причини Петро Порошенко за спиною народу підписав Меморандум із МВФ, де прописана так звана земельна реформа, метою якої є розпродаж українських чорноземів.

Любов Шлінчак, єдиний син якої загинув у 2014-му в АТО і був нагороджений посмертно орденом «За мужність», впевнена, що всі реформи в Україні більше нагадують експерименти над людьми, і влада робить їх виключно заради власного «покращення». 

«Тепер вони вирішили продати землю - останнє, що залишилося в українського народу. Але земля - це не просто територія. Для нас вона - годувальниця, мати, яку не продають. Її люблять і її захищають, за неї боровся мій дід, за неї загинув мій син Володимир і за неї хлопці зараз проливають кров на війні. А можновладці хочуть пошматувати її, пустити з молотка. Чим вони кращі за сепаратистів?» - обурилася літня жінка.

Своєю чергою Іван Томич зазначив, що перш ніж ухвалювати доленосне рішення щодо відкриття ринку землі, потрібно взнати думку народу. А це можливо шляхом референдуму.

«Допоки не буде відповіді нації, приймати рішення щодо розпродажу українських чорноземів є злочином», - додав він.

Народний депутат, перший заступник голови партії «Батьківщина» Іван Кириленко констатував, що проведення референдумів є позитивною європейською практикою. Так, за його словами, у Швейцарії, найзаможнішій країні Європи, народовиявлення відбувається доволі часто.

«Там постійно радяться з народом, тому й живуть спокійно і заможно: без бунтів, без акцій непокори і без крові. Настав час дати слово і українському народу», - зазначив депутат.

Читайте такожЮлія Тимошенко: Президент не скористався своїм правом на оголошення референдуму щодо доцільності продажу землі (відео)

Перший крок тернистого шляху

Проте українські можновладці не воліють організовувати референдум. Президент одним своїм розпорядженням міг би ініціювати його проведення, щоб з'ясувати, як ставляться українці до продажу землі. Але він цього не робить.

Тому «Батьківщина» спільно з Асоціацією фермерів та приватних землевласників, ВО «Свобода» та Комітетом захисту рідної землі, до якого входять 28 всеукраїнських громадських організацій, розпочали боротьбу за волевиявлення, зробивши перший крок на тернистому шляху підготовки до Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою. Минулого тижня у Києві, згідно з законом «Про Всеукраїнський референдум», відбулися збори, учасники яких об'єднані спільною метою - захистити українську землю.

З огляду на те, що на догоду МВФ влада всіляко перешкоджатиме в проведенні такого референдуму, ініціаторам руху дуже важливо чітко дотримуватися букви закону. Так, Центральну виборчу комісію повідомили про дату, час та місце проведення зборів, а присутня на них представниця ЦВК Жанна Усенко-Чорна посвідчила факт зібрання.  

У таких заходах мають брати участь не менше як 2 тис. громадян, проте на цих зборах зареєструвалися підписами із зазначенням повних біографічних даних 2352 учасники. Також, згідно із законодавством, було обрано голову та секретаря зборів, лічильну комісію. А під час обговорення порядку денного учасники проголосували за доцільність проведення всеукраїнського референдуму та сформулювали питання, яке буде винесене на всенародне обговорення: «Чи підтримуєте ви продовження існуючої заборони на продаж земель сільськогосподарського призначення безстроково?».

Далі за процедурою був затверджений склад ініціативної групи, що нараховує 10 тис. 62 особи, хоча закон передбачає щонайменше 500 осіб. Уповноваженим представником ініціативної групи обрано президента АФПЗ Івана Томича, який упродовж семи днів після проведення зборів має передати до ЦВК необхідний пакет документів за результатами заходу.

За п'ять днів Центрвиборчком мусить проаналізувати надані матеріали й винести рішення щодо реєстрації ініціативної групи з підготовки до референдуму. Якщо рішення буде позитивним, ініціативній групі видається свідоцтво, після чого вона має розпочати збір підписів громадян за проведення плебісциту. Підписів має бути не менше як три мільйони, їх належить зібрати не менше як у двох третинах областей, причому не менше як сто тисяч підписів у кожній області. Затим їх передадуть до ЦВК, яке й вирішить, чи подавати президенту свою оцінку щодо можливості проведення референдуму. І вже гарант своїм указом має оголосити народне волевиявлення, призначивши дату.

Це довгий шлях, який на кожному етапі може бути обірваний або Центрвиборчкомом, або главою держави. Юлія Тимошенко припустила, що влада використовуватиме членів ЦВК для того, щоб заблокувати процес проведення Всеукраїнського референдуму.

«Понад 10 тис. людей будуть збирати підписи. Потрібно не сфальшувати жодної літери і жодної коми, тому що влада буде очікувати, щоб у зібраних матеріалах не містилося або паспортних даних, або неправильно була вказана адреса проживання громадянина України», - застерегла лідер партії.

На її думку, саме недотриманням законодавчих вимог під час збору підписів влада зможе аргументувати відмову в проведенні референдуму щодо земельного питання.

Читайте також: «Батьківщина» запустила спеціальний проект «Українська земля - не товар»

Мораторій - принаймні до 2025 року

Учасники зборів наголошують, що вони не проти ринку землі як такого. Але мораторій на продаж сільськогосподарських угідь слід продовжити принаймні до 2025 року. Цей час потрібен для вирішення низки болючих питань.

За словами Івана Кириленка, наразі земельні ресурси України перебувають у жахливому стані.

«Кілька років поспіль вчені криком кричать про те, що 8 млн гектарів земель потрібно вилучати із сільгоспобігу через ерозію, заболочення, закислення та підвищення рівня радіації. Із цими проблемами не впорається дрібний фермер - їх необхідно вирішувати на державному рівні», - констатував він, додавши, що паралельно потрібно розібратися із земельними кадастрами.

Також мусить запрацювати державний селянський банк, який даватиме фермерам кредити під низькі відсотки, щоб аграрії мали можливість купувати чорноземи. Адже, як наголосила Юлія Тимошенко, саме фермерські господарства, а не великі агрохолдинги, є годувальниками населення Землі.

Учасники зборів розуміють, що нині українці, які опинилися у скрутному становищі і мають клаптик землі, хотіли б виставити її на продаж. Тому вони наголошують, що такі наділи люди можуть продати, але виключно державі й за ринковою ціною. Відповідний законопроект «Батьківщина» вже зареєструвала у парламенті.

Лідер партії розповіла, що гектар нижчої за якістю землі, аніж українська, у Німеччині коштує 80 тис. євро. Тим часом за гектар українського чорнозему дають лише 500-700 доларів.

За її словами, нині у багатьох країнах світу сільськогосподарські землі перебувають у державній власності. У США, до прикладу, впродовж останніх десяти років держава скуповує угіддя у тих, хто бажає їх продати. І наразі у державній власності Штатів акумульовано 50% наділів, а в Канаді - 92%. Бо ці країни розуміють, що землі є товаром, який не виробляється і який потрібно цінувати та захищати на державному рівні.

«Наші землі - безцінні. Але під час війни квапляться продати не «Рошен», а 42 млн гектарів наших чорноземів - це 10% усіх родючих земель світу. Це теж війна - війна проти українського селянства. Це війна проти кожного з нас. І тому ми або станемо на захист нашої сільськогосподарської землі, або ми - не народ, не нація, не громадяни власної держави», - підсумувала лідер «Батьківщини».

Читайте такожСтворено ініціативну групу з проведення Всеукраїнського референдуму про заборону продажу сільськогосподарської землі

Катерина МІЦКЕВИЧ

gazetavv.com

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2018 (572)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области