ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Январь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

П'ять антиреформ Гройсмана

  262   0 10.04.2017, 13:00 | Статьи, Политика
П'ять антиреформ Гройсмана

Минулого тижня прем'єр-міністр заявив, що до кінця року уряд має на меті «провести в країні п'ять реформ». Ідеться про перебудову освітньої та медичної галузей, про пенсійну та земельну реформи, а також приватизацію державного майна. Експерти зауважують: ті зміни, які хочуть запровадити урядовці, швидше можна назвати антиреформами, бо вони призведуть до погіршення суспільно-економічної ситуації в країні та падіння рівня життя українців. А на ефективні перетворення у чинного уряду бракує потенціалу.

 «Як тільки ми проведемо п'ять реформ, ви одразу відчуєте з наступного, 2018 року, цілком нормальну ситуацію, буде впевненість, стабільність і економічне зростання», - заявив прем'єр-міністр Гройсман.

Директор Українського інституту аналізу і менеджменту політики Руслан Бортник зауважує: очоливши уряд, Гройсман зобов'язався провести чимало змін, проте за рік нічого не реалізував.

«Гройсман, наприклад, прийшов із гаслами боротьби з корупцією на митницях. Він обіцяв, що вперше за роки незалежності буде проведений капітальний ремонт українських доріг, стане ефективнішою система державного управління. Однак у жодній із цих сфер його уряд за рік не досягнув успіху.

Тому говорити про те, що в урядовців зненацька з'явиться реформаторський потенціал, не доводиться. Навпаки, на заваді ставатимуть розбіжності, які все більше загострюються усередині Кабміну. Якщо раніше ми спостерігали, наприклад, «підкилимкові» конфлікти Гройсмана і міністра інфраструктури Володимира Омельяна, то тепер гострі протистояння почастішають. Бо уряд перетворився на сукупність анклавів та груп впливу, між якими загострилася боротьба за економічні ресурси. На проведення реформ такий Кабмін не має ні можливостей, ні бажання.

Але якщо ознайомитися із суттю запропонованих змін, то краще їх взагалі не втілювати в життя. Це, швидше, антиреформи, які призведуть до критичного погіршення ситуації в країні та подальшого зубожіння людей», - розповів Руслан Бортник у коментарі «ВВ».

Заява Гройсмана щодо проведення реформ прозвучала одночасно з отриманням Україною чергового траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду в розмірі 1 млрд доларів. Обіцянки щодо «реформування» викладені у Меморандумі про співпрацю України з МВФ, який Мінфін, нарешті, оприлюднив минулого тижня.

Так, окремий пункт цього документу присвячений приватизації. Зокрема, йдеться, що Верховна Рада мусить до кінця серпня 2017 року ухвалити зміни до Закону України «Про приватизацію». Загалом у планах уряду - «скоротити перелік заборонених до приватизації компаній».

Уряд обіцяє у першій половині 2017 року завершити роздержавлення Одеського припортового заводу. До вересня планують ініціювати продаж інших великих державних підприємств, таких як ПАТ «Центренерго», «Турбоатом». Ідеться також про продаж регіональних енергорозподільчих компаній, обленерго.

За словами Руслана Бортника, приватизація в Україні є збитковою. «За даними Національної академії наук, 95% приватизованих за роки незалежності підприємств погіршили свої економічні показники або взагалі припинили існування. Приватизація у наших неконкурентних умовах перетворюється на розкрадання суспільного майна. Продавати варто лише ті підприємства, які протягом 5-7 років показують збитки. А Одеський припортовий завод є прибутковим, і він має залишатися в руках держави, а борги його потрібно погасити. Варто зазначити, що нинішні урядовці через механізми оренди самі контролюють чимало державних підприємств, отримуючи надприбутки».

Щодо реформи сфери охорони здоров'я, то в Меморандумі сказано: «На першому етапі реформи ми запровадимо механізм фінансування сфери надання первинних медичних послуг за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». З липня 2017 року сфера надання первинних медичних послуг отримуватиме бюджетне фінансування з урахуванням кількості громадян, які зареєструються у конкретного лікаря».

Нагадаємо, в Мінздраві планують виділяти 210 гривень у рік на кожного українця для обслуговування на «первинці». Ці гроші надходитимуть сімейному лікареві, якого обере пацієнт. Загалом медик зможе обслуговувати до 2 тис. осіб. Причому частина коштів йтиме на зарплату лікареві та медсестрі, а також, за необхідності, - на оренду приміщення. За цей кошт потрібно буде закупити необхідне обладнання.

То на яку якість медичних послуг може розраховувати українець? Чи якщо первинну медицину переорієнтують на профілактичні рейки, як то заявляє міністр охорони здоров'я Уляна Супрун, обслуговування пацієнтів зведеться лише до розмов лікаря з пацієнтом? Та й чи вистачить у медика часу на якісні консультації, адже їм доведеться набирати якомога більше людей, щоб якось виживати?

Читайте такожЧем отличается медицина в Украине и Германии

Окрім того, контролювати кошти на «первинці» має Національна закупівельна агенція. У Меморандумі обіцяють сформувати цей орган у першій половині 2017 року, однак поки немає навіть відповідного законодавчого забезпечення. Ця агенція мусить також контролювати кошти в рамках державної програми з відшкодування вартості деяких ліків, яка вже стартувала.

Окрім того, в кожній області обіцяють сформувати «лікарняні округи». Це призведе до того, що в одному багатопрофільному медичному закладі обслуговуватимуться до 200 тис. осіб, а жителям віддалених регіонів доведеться долати чималі відстані, щоб дістатися лікарні. Заклади, віддалені від центру лікарняного округу, обіцяють «перепрофільовувати». Насправді це означатиме, що медустанови поступово вимиратимуть, бо їх фінансування зведеться до нуля. 

Щодо реформи освіти, то вражають обіцянки уряду закривати так звані малокомплектні школи, в яких навчається до 100 учнів. Ці сільські дітлахи муситимуть їздити за десятки кілометрів до інших навчальних закладів. Органи місцевої влади мусять закупити шкільні автобуси та відремонтувати дороги. Та чи всюди знайдуться на це гроші?

Закриття освітніх осередків призведе до вимирання села, багато педагогів втратять роботу. Експерти кажуть: урядовці йдуть найпростішим шляхом, воліючи одразу вирвати хворий зуб замість того, щоб його лікувати. Адже існують різні підходи до навчального процесу в малокомплектних школах, зокрема, система тьютерського навчання. Вона передбачає, що кілька висококваліфікованих фахівців навчають дітей різного віку, комбінуючи групову та індивідуальну роботу. До слова, у Фінляндії, де один із найвищих рівнів шкільної освіти, діють державні заклади, в яких навчаються до 20 школярів. 

Читайте також: В Минобразования задумали ликвидировать репетиторство в школах   

Щодо пенсійної реформи, то уряд обіцяє її ухвалити вже до кінця квітня, а набути чинності вона мусить з нового року. Звичайно, Україна потребує змін у пенсійному законодавстві, адже на одного працюючого в Україні припадає до трьох пенсіонерів, а дефіцит Пенсійного фонду торік перевищив 140 млрд гривень.

Але з Меморандуму випливає, що заледве не головним лейтмотивом так званої пенсійної реформи має стати підвищення віку виходу на заслужений відпочинок. Саме це приховується за красивими обіцянками розробити «новий набір варіантів виходу на пенсію з ширшим, ніж існуючий, діапазоном пенсійного віку, що передбачає значну можливість вибору, залежно від загального трудового стажу, а також з пенсійними виплатами, які заохочують громадян до продовження трудової діяльності й пізнішого виходу на пенсію».

Та якщо підвищити пенсійний вік українцям, які живуть в середньому менше, ніж європейці, то до пенсії багато хто може просто не дожити. Тож калькувати ініціативи інших країн в цьому випадку недоречно.

Читайте такожКак в Украине изменится пенсионный возраст и когда вырастут пенсии

Украй болючою для українців може стати так звана земельна реформа. У Меморандумі сказано: «Залишається важливою лібералізація ринку землі, зокрема продаж земель сільськогосподарського призначення». Відповідний закон обіцяють затвердити до кінця травня 2017 року, відтак наприкінці цього року буде скасований мораторій на продаж сільськогосподарської землі. Це призведе до того, що українці втратять своє головне багатство - чорноземи. Адже українську землю зможуть купити великі агрохолдинги, зокрема іноземні, причому навіть із країн, які вороже ставляться до України. А фермери та середній бізнес, які могли б працювати на землі та стати локомотивом розвитку української економіки, залишаться ні з чим.

Вікторія ЧАЙКА

gazetavv.com

 

ДУМКА ЕКСПЕРТА

 

«Про неефективність реформаторських можливостей Кабміну Гройсмана свідчить провал децентралізації»

Микола СПІРИДОНОВ,
політичний експерт
:

 «Дуже сумнівно звучать заяви прем'єра щодо економічного підйому. Бо уявлення Гройсмана про успіхи взагалі суперечать реальності. Наприклад, коли він каже про зростання економіки торік на 2%, то він, мабуть, не хоче розуміти, що на тлі інфляції це є продовженням падіння, адже зростання обраховували в національній валюті. Можливо, коли Гройсман говорить про економічні здобутки, то має на увазі себе. Бо за останній рік він задекларував прибуток у понад 15 млн грн, що в 11 раз більше, ніж роком раніше.

Про неефективність реформаторських можливостей уряду Гройсмана свідчить провал децентралізації. Від початку ця реформа у викладі Гройсмана видавалася дивною. Фактично малося на увазі посилення повноважень центральної влади. Можливо, регіонам і надали певні можливості наповнювати свої бюджети, але ж економіка на місцях не розвивається, тому й зростання доходів немає. Попри останні заяви урядовців, місцеві бюджети не мають коштів для самостійного «плавання» і намагаються так само вибивати їх із центру. В такій ситуації «децентралізація» нагадує якесь заклинання, бо влада вже не має чіткого плану, що робити далі». 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2019 (737)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области