ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Октябрь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     

Труднощі перестановок, або Коротка лава запасних

  88   0 10.04.2017, 11:25 | Статьи, Политика
Труднощі перестановок, або Коротка лава запасних

14 квітня спливає річний імунітет Кабінету міністрів Володимира Гройсмана. В історії незалежної України цей уряд є унікальним, адже проіснував дванадцять місяців за фактичної відсутності парламентської коаліції. Удасться Гройсману зберегти своє крісло чи Банкова запропонує парламенту обрати нового прем'єра? Про це ми дізнаємося трохи згодом. Водночас цікаві кадрові перестановки відбулися у пропрезидентській фракції. Можливо, сталося це в рамках підготовки до дочасних виборів? Експерти розповіли «ВВ» про подальші перспективи нинішнього Кабміну та намагання влади посилити БПП.

Економічні стимули

Політолог, директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко зазначає, що навіть якби президент хотів відставки прем'єра Гройсмана, то здійснення таких його бажань не гарантоване.

«Згадайте, як тяжко відбувалося, наприклад, голосування за генпрокурора Луценка майже рік тому... Тільки отримавши відповідні економічні стимули, депутати змогли проголосувати «за». Скільки ж тепер знадобиться грошей, щоб обрати нового прем'єра? До того ж, Кабмін аж ніяк не прагне йти у відставку. Гройсман за рік свого прем'єрства обріс дружніми зв'язками й зрозумів, що його місце дуже прибуткове. Є ще одна проблема: кого призначити наступником?» - аналізує політолог.

Також Віктор Небоженко прокоментував кадрові зміни в керівництві фракції БПП. На думку експерта, її колишній керівник Ігор Гринів, склавши повноваження, просто вирішив дистанціюватися від президента.

«Все погане Гринів уже зробив. Зокрема, саме він вигадав для Порошенка дуже цинічне гасло - «Жити по-новому». Всі гадали, що Петро Олексійович відрізнятиметься від колишнього президента Януковича. Але він виявився ще гіршим! Тому насправді Гринів просто хоче відособитися від Порошенка, поки це можливо. Він не бажає, щоб його звинувачували в причетності до ошуканства всієї країни», - пояснює Небоженко.

Водночас політолог звертає увагу на те, що нині ситуація у БПП є вкрай складною: фракція стає усе більш безликою і нецікавою. Тож не зовсім зрозуміло, як політична сила президента збирається йти на дочасні вибори, яких оминути не вдасться.

«Також важко збагнути, чому на місце Гриніва обрали Артура Герасимова. Він дуже закритий, небагатослівний та скутий. Але наближений до Порошенка. Гадаю, що на нас чекає багато невідомих фактів із його біографії. Щодо призначення Ірини Луценко представником президента у парламенті, то це  жах та сімейний підряд», - підсумував Віктор Небоженко.

Читайте також: Иммунитет заканчивается - драма начинается

Поки що потрібен громовідвід

Політолог, голова Єдиного координаційного центру «Донбас» Олег Саакян говорить про те, що залишатися допоки в своєму кріслі Гройсману допомагає хитро складений графік пленарних засідань. Так, депутати після 14 квітня на місяць вирушають працювати в комітети і «поля».

«За місяць ситуація може кардинально змінитися. Та з огляду на заяви «радикалів» можна дійти висновку, що вони не голосуватимуть за відставку Гройсмана. Тож загалом голосів для його звільнення немає. Та й президентові поки вигідно, щоб прем'єр залишався таким собі громовідводом. До того ж, Порошенко наразі контролює Гройсмана. Але якщо голова Кабміну виявить більше самостійності й шукатиме підтримки в, скажімо, «Народного фронту», це може переінакшити становище...» - пояснює політолог.

Щодо перестановок у БПП Олег Саакян зауважує, мовляв, Гринів був тимчасовою постаттю на посаді голови фракції, і його керування дещо затяглося. Депутати відзначали його слабкість, та й самому Гриніву не подобалися його функціональні обов'язки. Звісно, йому більше до душі політтехнологічна діяльність. Тож, певне, за це він і візьметься у майбутньому.

Загалом зміна керівництва фракції БПП - один із індикаторів того, що Банкова серйозно розглядає можливість проведення дочасних виборів уже восени.

Експерт пояснює призначення Артура Герасимова тим, що Порошенко призначає на керівні посади переважно за принципом лояльності.

«Герасимов гарно проявив себе як представник президента в парламенті. Зрештою, вибір був невеликий. Порошенка не задовольняла Ірина Луценко на посаді голови фракції. Але щоб погамувати її апетити та амбіції, він дав їй колишню посаду Герасимова», - констатує Саакян.

Читайте також: Шахова партія: рокіровка кумів?

Відставка буде в травні

Потіттехнолог, кандидат історичних наук, керівник «Центру політичної розвідки» Олег Постернак звертає увагу на високий рівень політичної активності прем'єра Гройсмана.

«Погляньте, скільки з'явилося іміджевих статей про голову Кабміну, як часто він дає інтерв'ю, бере участь в ефірах, зустрічається із представниками регіональних ЗМІ. У Гройсмана є власна стратегія позиціонування себе як такого собі господарника-прагматика. І його активність вочевидь дратує Банкову. Тому, можливо, до травня відбудеться відставка нинішнього прем'єра.

Серед кандидатур його наступників називають кількох осіб. Це Юрій Луценко як найбільший прихильник президента, Степан Кубів, хоча його кандидатуру я оцінюю скептично, Арсен Аваков - у сенсі балансу інтересів БПП та «НФ».

Насправді кадрова лава запасних Порошенка є доволі короткою. До того ж, скільки б прізвищ нині не називали, президентові потрібна людина, яка б не мала політичних амбіцій, не була успішною та не переймалася власним піаром. Щось на кшталт Юрія Єханурова. А Гройсман усе більше уваги приділяє своєму позиціонуванню, чим дуже дратує АП», - розповідає Олег Постернак.

Керівник «Центру політичної розвідки», коментуючи кадрові перестановки в БПП, зауважує, що організатор із Ігоря Гриніва вийшов нікудишній, адже фракція за його керівництва часто не могла забезпечити потрібних голосувань.   

«Всередині БПП є кілька груп, інтереси яких подекуди не співпадають. А для узгодження позицій потрібен авторитет! Гринів не впорався... А ще він не відповідав запитам інформаційного позиціонування БПП. Пропрезидентська фракція потребує лідера, який би ефективніше міг виправдовувати дії влади та захищати її. Натомість Герасимов спробує вивести БПП на новий рівень.

Щодо призначення Ірини Луценко... По-перше, сімейні підряди в українській політиці не в пошані. А по-друге, наразі посада представника президента в парламенті є суто декоративною. За часів Кучми та Ющенка ситуація була іншою, і саме представники глави держави забезпечували проведення через парламент потрібних рішень. Однак нині цим займаються так звані тіньові партійні організатори - Березенко, Грановський та Кононенко», - зауважив Постернак.

Яна ДЖУНГАРОВА 

"Вечірні Вісті" 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Октябрь 2019 (270)
Сентябрь 2019 (633)
Август 2019 (559)
Июль 2019 (1051)
Июнь 2019 (1026)
Май 2019 (1058)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области