ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Із законопроекту про СФР вилучили пункти, що дозволяли органу бути незалежним від влади та мати жорсткий контроль над нею - експерт

  161   0 04.04.2017, 11:37 | Новости, Политика
Із законопроекту про СФР вилучили пункти, що дозволяли органу бути незалежним від влади та мати жорсткий контроль над нею - експерт

Мінфін пішов на ці зміни чи то через слабкість в аргументації, чи то внаслідок нерозуміння фундаментальних положень законопроекту про Службу фінансових розслідувань.

Про це написав у своєму Facebook експерт із фінансового права Святослав Дубина:

«Вже котрий рік ідуть баталії навколо реформи податкової міліції та взагалі кримінальної юстиції. Пам'ятаю, ще у квітні 2004 року ходили чутки, що доля податкової міліції вже вирішена і вона повертається в лоно МВС, з якого в 1997 році і вийшла. Але склалося не так, як гадалося. Досі доля податкової міліції не вирішена. Вже повністю втрачений правовий статус Служби, практично вимитий кадровий потенціал, вже не кажу про імідж у суспільстві, а доля органу, що має на залізний замок закривати державну кишеню від пройдисвітів, державою досі не вирішена! Саме у цьому органі державні мужі повинні бути зацікавлені більше за все, оскільки без надійного захисту державних коштів не буде ані коштів для розвитку держави, ані довіри суспільства до владних установ, а у закордонних донорів - бажання сипати кошти у дірявий державний мішок.

А у нас - чи то пройдисвітам усі ключі від владних кабінетів роздали, чи то у тих владних кабінетах саме пройдисвіти і засідають, а може одне і друге разом. Ще у 2008 році РНБО прийнято Концепцію реформування кримінальної юстиції України, яка того ж року була затверджена указом Президента. Після Революції гідності зі скрипом, з потугами створили національну поліцію, НАБУ, дотепер намагаємося створити ДБР. Пост-революційною коаліцією у Парламенті було прийнято Коаліційну угоду, яка задекларувала реформу податкової міліції, та створення єдиного органу, покликаного протистояти зазіханням на державний бюджет. Рік тому, ще тоді існуючою Коаліцією підписано та зареєстровано законопроект 4228 щодо створення Фінансової Поліції. Тоді Уряд, на чолі з Яценюком, як та Баба Яга були проти. З приходом нового Уряду Мінфін підтримав ідею реформи правоохоронного блоку з протидії економічній злочинності і взяв за основу законопроект 4228. До грудня місяця йшла конструктивна та наполеглива робота з вдосконалення та погодження законопроекту з профільними міністерствами та відомствами. Треба сказати, що робота була нелегка у частині погодження із силовим блоком Уряду, оскільки вони мали добровільно відмовитися від частини повноважень, та ще й яких: втратити можливість контролювати витрати державних фінансів та впливати на роботу бізнесу. Але хутко-валко законопроект було підготовлено Мінфіном у належний термін, до кінця 2016 року.

Читайте також: Нова обкладинка для податкової 

Проте на заваді його подальшого руху стали ті сили, що гучніше всіх обіцяли такі зміни. І все б пішло за планом темних сил, якщо б ці сили не наштовхнулися на власні граблі. У ніч прийняття Бюджету, узгодивши «договорняк» із однією мафією, вносячи правки у Закон про Податковий кодекс, забули про домовленість щодо податкової міліції з іншою. І законопроект, який уже планували покласти під ковдру на довгий час, набрав нової актуальності. Вирішити долю податкової міліції через внесення змін у Закон з символічною назвою «Про спадщину» не вдалося. І тут почалися метаморфози із законопроектом. За справу взялися «знаючі» люди. Створеною Урядом робочою групою з числа урядовців та силовиків із законопроекту почали висмикувати фундаментальні речі, що давали цьому органу можливість стати дійсно зубастим тигром, бути рівновіддаленим та незалежним від усіх гілок влади і у той же час мати жорсткий контроль над його діяльністю. Важко сказати чому Мінфін пішов на ці зміни, чи то слабкість в аргументації, чи то нерозуміння фундаментальних положень цього закону.

Що хотілося додати. Щодо назви. Назва «Фінансова поліція» чітко передбачає, що новий орган матиме правоохоронну функцію. Натомість, назва «Служба фінансових розслідувань» створює суперечність із законом «Про центральні органи виконавчої влади», абзац 2 ч.2 ст. 17 якого говорить: «У разі, якщо більшість функцій центрального органу виконавчої влади складають функції з надання адміністративних послуг фізичним і юридичним особам, центральний орган виконавчої влади утворюється як СЛУЖБА.». Наскільки відомо, СФР не виконуватиме функцій з надання адміністративних послуг фізичним і юридичним особам.

Щодо змін в закон про ОРД. Не до кінця зрозуміло, яким чином введення у дію Закону про СФР має перетворити Державну фіскальну службу на сервісний орган, адже Перехідними положеннями законопроекту (щодо внесення змін у ч. 4 ст.7 Закону «Про оперативно-розшукову діяльність») передбачено, що обов'язок здійснення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій за дорученням слідчого або прокурора лежить як на оперативних підрозділах СФР, так і на оперативних підрозділах органів доходів і зборів. Отже, в органах доходів і зборів (на сьогодні це ДФС) діятимуть оперативні підрозділи? Якщо так, то для чого? Може, щоб актуалізувати практику, яка, наприклад, діяла до 2012 року, коли Митниця була окремою службою і мала у своєму складі оперативний підрозділ для контролю за контрабандою? Чи все ж у законопроекті сталася описка?»

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2018 (396)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области