ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
           

Електронний Армагеддон

  219   0 03.04.2017, 12:00 | Статьи, Политика
Електронний Армагеддон

Закінчується друга хвиля електронного декларування. Проте досі суспільство не побачило реальних результатів цієї реформи. Жоден високопосадовець-корупціонер не відповів перед законом. Натомість влада вирішила натиснути на антикорупційні громадські організації, які завдають їй чимало клопоту.

Так, до Закону «Про запобігання корупції» президент Петро Порошенко запропонував внести правки щодо звільнення військових від подання е-декларацій. Ця ініціатива була цілком логічною, адже на фронті нашим захисникам не до формальностей. Але згодом у законопроекті з'явилося безліч правок, які не мають жодного стосунку до основної теми! Наприклад, представники так званої більшості проголосували за те, щоб громадські організації, які займаються антикорупційною діяльністю, звітували перед державою. Цей крок обурив не лише громадськість, а й Захід.

Водночас триває справжня битва між НАЗК та Мінюстом. Міністерство навіть ініціювало законопроект, який би передбачав перезавантаження Нацагентства. Усе це наводить на думку, що почалося згортання бутафорської реформи.

Тиск і помста

Олег Саакян, політолог, голова Єдиного координаційного центру «Донбас» констатує, що прийняття таких правок до Закону «Про запобігання корупції» є тиском і помстою громадянському суспільству.

«Чому президент, незважаючи на критику Заходу, все ж підписав закон? З одного боку, він не міг цього не зробити, адже основні правки стосувалися звільнення військових від подання е-декларацій. І якби Порошенко ветував документ, то 160 тисяч захисників могли б порушити закон. З іншого боку, глава держави не повинен був підписувати, бо правки, які протягнули, стали елементом тиску на антикорупційні громадські організації. І найголовніше те, що за них голосувала так звана пропрезидентська більшість!» - зауважує експерт.

Олег Саакян пояснює, що громадські активісти, на відміну від  держслужбовців, не мають доступу до державних коштів. Тому вони можуть звітувати лише перед тими, хто виділяє гроші на їхню діяльність, а не перед державою.

На думку політолога, насправді влада намагалася дискредитувати громадських діячів, укріпити в суспільстві думку, що вони також не чисті на руку, тому не мають морального права на викривання корупціонерів. Проте під тиском громадськості та наших західних партнерів правки все ж доведеться переглянути.

«Якщо говорити про постійні конфлікти між НАЗК та Мінюстом, то, чесно кажучи, якби само Нацагенство з запобігання корупції працювало як годинник, це б не давало владі підстав критикувати його. А так з'являється поле для політичних торгів та маніпуляцій», - підкреслює Саакян.

Читайте також: Боротьба за «боротьбу» з корупцією

Страх і превентивний удар

Президент громадської організації «Центр досліджень політичних цінностей» Олесь Доній нагадує, що е-декларування запровадили в Україні під впливом європейських структур, які вимагали прозорості та боротьби з корупцією.

«Натомість з'ясувалося, що е-декларування може стати інструментом тиску. Для боротьби з опозицією владі потрібне накопичення інформації, щоб потім через підконтрольні медіа використовувати її проти опонентів. Саме тому виникла ідея, щоб свої доходи декларували представники антикорупційних громадських організацій. Європейські партнери, які завжди виступають за прозорість, цього разу категорично зазначили, що в нинішніх умовах ці правки спрямовані проти демократії. Тож це такий собі превентивний удар влади проти потенційної опозиції. Порошенко чітко прямує шляхом Путіна, який для нього є взірцем у побудові владної вертикалі. Президенту потрібно дискредитувати всіх опонентів, ослабити їх. Відповідно кожен, хто наважиться критикувати нинішню владу, сам стане об'єктом критики.

Не треба забувати, що ми живемо в авторитарній державі, в якій парламент не є самостійним. Усі рішення приймаються на вулиці Банковій. І єдиним на сьогодні елементом тиску на АП залишається західне суспільство. Тільки Захід здатен примушувати Порошенка змінювати рішення. Але чим ближчими є президентські вибори, тим більше президент боїться. Тому існує ймовірність перетворення Порошенка на такого собі Лукашенка-ізгоя, який чхатиме на будь-яку думку. Головне - втримати владу», - аналізує політолог.

Олесь Доній зазначає, що за скандалом між НАЗК та Мінюстом криється банальна причина - хтось просто претендує на крісло керівника агентства. «Нині в оточенні президента все більше осіб хочуть додаткових посад, коштів, можливостей. І їм потрібно час від часу це давати», - пояснює експерт.

Також політолог звертає увагу на те, що досі ми не бачимо жодних ані політичних, ані кримінальних наслідків запровадження е-декларування. І чим більше долучатиметься декларантів, тим картина ставатиме ще нечіткішою. Влада робить це навмисне, щоб розосередити увагу суспільства і потай карати своїх опонентів.

Яна ДЖУНГАРОВА 

"Вечірні Вісті" 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2018 (517)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области