ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

Троянський кінь угоди з МВФ

  247   0 20.03.2017, 13:30 | Статьи, Политика
Троянський кінь угоди з МВФ

Україна узгодила оновлену версію Меморандуму про співробітництво зі своїм основним кредитором - МВФ. Про це ще 4 березня заявив глава місії МВФ в Україні Рон ван Руден. Однак текст Меморандуму тримають у таємниці - за два тижні після підписання його так і не оприлюднили на офіційному рівні. Судячи зі змісту документу, який є у розпорядженні фракції «Батьківщина», для наших громадян підготували чимало неприємних сюрпризів.

Ознайомившись із положеннями Меморандуму, доходиш висновку, що головною метою уряду є тотальна економія. «Ми маємо поступово зменшити дефіцит бюджету сектору загальнодержавного управління до 2,5% ВВП у 2018 році та 2,25% ВВП у 2019 році. Це буде досягнуто передусім завдяки зменшенню поточних витрат», - йдеться у документі.

Член економічного дискусійного клубу Геннадій Рябцев зазначає: скорочення витрат є хибним шляхом, який не сприяє сталому економічному розвитку. «До цього вдавалася Греція, яку теж кредитував МВФ, а також багато інших країн під час фінансово-економічної кризи 2008-2010 років. Але економіка починала зростати лише тоді, коли країни відмовлялися від цієї політики і зверталися до стимулювання інвестиційної діяльності та ділової активності».

Окрім того, уряд обіцяє розпочати «масштабну програму» скорочення бюджетників. Кількість працюючих у державному секторі до кінця цього року хочуть зменшити на 4%, і ще на 10% - протягом двох наступних років. Причому з тексту Меморандуму випливає, що планують скорочувати працівників медичної та освітньої сфер. У Меморандумі Україна обіцяє Фонду «утриматися від подальшого підвищення мінімальної заробітної плати у 2017 році, а будь-яке зростання доходів у 2018 році здійснювати із врахуванням його впливу на безробіття».

Це - натяк: українцям варто ще дужче затягнути паски. До слова, щоб зменшити ризики відтоку працівників із офіційного сектору, обіцяють скасувати мораторій на проведення податкових аудитів та трудових перевірок малих підприємств. Тобто роботодавців «закошмарять» ревізіями, окрім того, для них збільшать штрафи за неофіційне працевлаштування.

Узагалі з Меморандуму випливає, що представникам малого та середнього бізнесу, а також сільгоспвиробникам, яких нині душать податками, не варто розраховувати на «покращення». Так, наші чиновники вже пообіцяли своїм закордонним партнерам «утримуватися від будь-яких істотних урізань податків та не пропонувати нових звільнень від оподаткування, а також утримуватися від запровадження пільгового оподаткування». Влада вкотре зарікається, що Верховна Рада ухвалить «комплексну пенсійну реформу». Новий термін - до кінця наступного місяця. А набути чинності вона має з наступного року. У Меморандумі використовуються хитрі формулювання, за якими ховаються плани уряду щодо підвищення пенсійного віку. Там сказано, що реформа пропонує «новий набір варіантів виходу на пенсію з ширшим, ніж нині, діапазоном пенсійного віку, що передбачає значну можливість вибору залежно від загального трудового стажу, а також із пенсійними виплатами, які заохочують громадян до продовження трудової діяльності й пізнішого виходу на пенсію».

І одразу за цим у тексті Меморандуму слідує фраза, яка викриває справжню мету таких змін: «Це дозволить у довгостроковій перспективі зекономити видатки у розмірі не менше як 3% ВВП». «В Україні 10 працівників годують 11 пенсіонерів, і цю проблему, звісно, потрібно вирішувати. Але як би не вийшло так, що після збільшення трудового стажу вік виходу людини на пенсію перевищуватиме середню тривалість життя в Україні.

Читайте також: Сергій Євтушок: зміст меморандуму з МВФ - вирок українській владі 

Окрім того, це безглуздя, коли нам пропонують заплатити певну суму, щоб збільшити трудовий стаж, або коли йдеться про оподаткування пенсій. Адже людина, яка заслужила пенсію, сплачувала на неї податки все своє життя. Пенсійну реформу треба проводити не шляхом скорочення державних витрат, а збільшуючи зарплати, покращуючи продуктивність праці, створюючи нові робочі місця. Тоді в нас буде більше тих, хто працює, а не отримувачів пенсійних виплат», - вважає Рябцев. До кінця липня 2017 року Україна зобов'язується переглянути систему комунальних субсидій домогосподарств. Соціальні норми споживання енергоносіїв і тепла будуть скорочені: для індивідуального опалення газом - з 5,5 до 5,0 м³ на 1 кв.м, електроенергією - з 65 до 51 кВт/г за 1 кв.м. «Будь-які коректування норм споживання газу без стовідсоткового обліку є недоречними. Отримувачем вигоди від такого скорочення залишається лише держава», - каже «ВВ» директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН України Валентин Землянський.

До кінця серпня 2017 року уряд обіцяє прийняти постанову щодо монетизації субсидій. «Існує загроза, що людям відкриють спецрахунки, кошти з яких можна буде витратити лише на оплату комунальних послуг. Хоча в розвинених країнах їх можна використовувати на власний розсуд, головне, щоб не було заборгованості за оплату комуналки. Невідомо також, чи знайдуться у держави гроші в ситуації, коли 60% населення отримують субсидії», - зауважує Землянський.

У Меморандумі говориться: «Ми щопівроку коригуватимемо ціни на газ внутрішнього видобування, починаючи з 1 квітня 2017 року, з тим, аби його ціна залишалася паритетною до ціни імпортованого газу». «Тобто вартість власного газу має дорівнювати його вартості на європейських газових біржах. Однак як можна зіставляти ці речі? Насторожує, що в Меморандумі йдеться про повну лібералізацію газового ринку: ціни коректуватимуться згідно з вартістю ресурсу на європейських хабах. Можна очікувати, що газ подорожчає до 9 тисяч гривень за тисячу кубометрів, причому вже з 1 жовтня», - вважає експерт.

Кіра ВИНОГРАДОВА

«Держава відмовляється від соціальних зобов'язань, прописаних у Конституції»

Геннадій РЯБЦЕВ,
член економічного дискусійного клубу:

«МВФ ніколи не вказує країнам, яких кредитує, що їм потрібно робити для поліпшення економічної ситуації. Поради Фонду мають загальний характер. Наприклад, нам рекомендують скоротити дефіцит Пенсійного фонду, який, власне, породжує діру в бюджеті. Але як це зробити, мусить запропонувати національний уряд. На жаль, шляхи, які обирають українські чиновники, призводять лише до накопичення зовнішнього боргу,  без просування у напрямі стабілізації економічної ситуації в країні та покращення добробуту людей.

Це є наслідком спроби реалізувати в Україні неоліберальну політику. Її суть полягає у тому, що держава відмовляється від соціальних зобов'язань, прописаних у Конституції, відстороняючись від врегулювання будь-яких відносин, зокрема щодо питань власності. Їх нібито самостійно мусить регулювати ринок, а уряд має відігравати роль арбітра. Але такі засади актуальні для американських реалій, де існують інститути, що попереджують зловживання з боку бізнесу, де є потужна судова гілка влади. А ми не маємо таких важелів. Окрім того, в нас недостатньо розвинуті ринкові відносини. Тож угода про співпрацю з МВФ містить пункти, актуальні для Америки, а не для України. Бо говорити про лібералізацію ринку землі, зменшення обсягу державного регулювання можна лише в тому випадку, якби в країні не було олігархічного капіталізму та діяли сталі демократичні принципи, існувала незалежна судова гілка влади і самостійні регулятори на більшості ринків. До слова, неоліберальна політика йде врозріз із євроінтеграційними прагненнями України, бо в жодній країні Європи вона не прижилася».

"Вечерние Вести"

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (673)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области