ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     

«Для «Народного фронту» і БПП дуже потрібна мажоритарка»

  253   0 06.03.2017, 13:30 | Статьи, Политика
«Для «Народного фронту» і БПП дуже потрібна мажоритарка»

Нещодавно парламентський комітет з питань правової політики та правосуддя ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді  розглянути пакет законопроектів про вибори. Провідні політичні експерти розповіли «ВВ», чому так довго парламентарі не розглядають виборчі закони.

 «Виборчі закони зазнають сильних змін перед винесенням на голосування»

 Олег СААКЯН, політолог, голова Єдиного координаційного центру «Донбас»:

«Усі три презентовані документи були розроблені ще наприкінці 2014 року! Чому ж розгляд виборчих законопроектів гальмувався? Перша причина - відсутність політичної волі. Хоча зміна виборчого законодавства є однією з декларацій постреволюційної  владної команди.

Ми чудово розуміємо, що існування змішаної системи виборів до ВР не відображає сьогоднішніх політичних реалій і запитів українців. Проте дає широкі можливості для зловживань. Саме тому влада й намагається зберегти стару модель проведення волевиявлення як гарантію власного повернення. Водночас перед місцевими виборами 2015 року вдалося змінити законодавство. Але від їх результатів не залежала доля окремих народних депутатів, тож ставки тоді були значно нижчими.

Усі три законопроекти про вибори спрямовані на те, щоб мінімізувати можливість використання адміністративного ресурсу. Але найдоречнішою я вважаю пропозицію Юлії Тимошенко: цей документ, з одного боку, забезпечує прозорість формування  виборчого партійного списку, а з іншого - зберігає 5%-й прохідний бар'єр. Знижуючи поріг, можна пропустити до парламенту низку дрібних політсил, у яких немає широкої народної підтримки. Та найголовніше - є ризик, що деяких новачків перетворять на бізнес-проекти з торгівлі голосами.

Щодо прогнозів... Імовірно, ухвалення нового виборчого закону гальмуватиметься і надалі. Хіба лише якщо будуть враховані інтереси великих парламентських гравців - «Народного фронту» і БПП, яким дуже потрібна мажоритарка. Тому, очевидно, виборчі закони зазнають сильних змін перед винесенням на голосування.

Я не дуже вірю в те, що Раді вдасться ухвалити адекватний закон. Хоча цей провал болісно вдарить по рейтингу владних політичних сил».

 «Фінальний документ буде деформований»

Віктор НЕБОЖЕНКО, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»:

«Якщо систему виборів народних депутатів змінити, то 75% нинішніх парламентарів ризикують не пройти до майбутнього парламенту. Коли є відкритий список, то вже немає одного великого мішка картоплі, коли разом із хорошими плодами продають зіпсуті. Утім, впровадження відкритих списків стане тяжким випробовуванням для усіх партійних машин. Але треба зважитися на цей крок, щоб у майбутньому мати здоровий парламент.

Також дуже важливо не зменшувати бар'єр. Здавалося б, заради демократії можна встановити і 1,5%. Але не варто забувати, що потрапляння до парламенту безлічі дрібних політсил перешкоджає затим створенню міцної і дієздатної коаліції. Мажоритарна складова в принципі дозволяє формувати технічну більшість із залежних депутатів.

Я вважаю, що жоден із трьох законопроектів не дійде до голосування у первісному вигляді. Фінальний документ буде деформований зацікавленими групами у ВР. До речі, й ЦВК міняти ніхто не збирається. 

Ще один важливий момент: виборче законодавство мусить жорстко визначити рівний доступ політичних сил до ЗМІ, а також фінансування партій. Адже будь-який олігарх спроможний за кількасот мільйонів створити будь-яку «телевізійну» партію. Це повторюється від 1990-х».

Читайте також: Тайный список большинства, или Коалиция меньшинства

 «Консервація старої системи важлива для Порошенка»

Олег ПОСТЕРНАК,  політолог, кандидат історичних наук, керівник «Центру політичної розвідки»: 

«Той факт, що комітет ВР передав три законопроекти на розгляд до парламенту, ще не означає, що невдовзі їх розглянуть. Не думаю, що найближчим часом ми станемо свідками серйозної і скрупульозної роботи в цьому напрямі.

Те, що ми нині спостерігаємо, є пробними заходами для фокусування майбутньої боротьби в питаннях виборчої системи. Будь-який компроміс, будь-яка дія, будь-яке голосування щодо впровадження нової моделі виборів може бути плодом прихованих таємних переговорів із узгодженням на найвищому рівні.

Ми чудово розуміємо, що президент нині не зацікавлений у зміні моделі виборів - ні в чистій пропорційній, ні в пропорційній із відкритими списками. Його цілковито задовольняє, щоб 50% парламентарів обиралися за закритими партійними списками, а інші 50% - на мажоритарних округах. Консервація цієї системи є важливим інструментом для забезпечення представництва у ВР політичної сили Порошенка та споріднених партій. Не зацікавлені в змінах і групи «Відродження», «Воля народу», фракція РПЛ.

Також ні для кого не є секретом, що наразі між БПП, «НФ» та РПЛ відбуваються переговори щодо формування нової конструкції коаліції (до речі, чимало експертів говорять, що її ідейним натхненником є Ринат Ахметов). Зокрема, перемовники обговорюватимуть і питання виборчого законодавства.

Разом із тим я виступаю за зниження прохідного бар'єру до 3%. Це є оптимальний поріг. Також доцільно було би знов дозволити формувати блоків. Це ті речі, які б дозволили оптимізувати існуючий партійно-політичний каркас, і надихнути український політикум на реальне об'єднання. У нас постійно збільшується кількість партій. Не секрет, що частина з них є продовженням кланово-корпоративних проектів. І така багатоликість партійної системи вона не тільки дратує виборців, але й не відповідає політичній реальності, і конфігурації  соціально-політичних відносин, які є в нашій країні».

 

Підготувала Яна ДЖУНГАРОВА

"Вечірні Вісті" 

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2018 (695)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области