ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Воєнний стан наблизить перемогу

  139   0 13.02.2017, 13:00 | Статьи, Политика
Воєнний стан наблизить перемогу

У квітні спливе три роки, як на Донбасі розпочалася антитерористична операція. Ми добре пам'ятаємо, як під час своєї передвиборчої кампанії нинішній президент Петро Порошенко говорив, мовляв, АТО не може тривати два-три місяці - вона триватиме години. Та, схоже, з обранням на вищу керівну посаду в державі Порошенко забув свою обіцянку. Втім, часто здається, що пам'ять у нього трохи дівоча.

У 2014 році президент довго носився зі своїм мирним планом, а потім - зі «славнозвісними» Мінськими угодами, раз по раз повторюючи, що альтернативи їм немає. Тобто, за цією логікою, потрапивши до кімнати без вікон і дверей, треба просто битися головою об стіни?

За три роки наша держава не зробила найголовнішого - не визнала, що в нас дійсно йде війна! За ввесь цей час глава держави так і не наважився оголосити воєнний стан (ВС) на окупованих територіях Донбасу. Але ж тільки так ми можемо офіційно заявити на весь світ, що Росія на нас напала і окупувала частину нашої території. Тоді б нарешті припинилися спекуляції навколо того, що в Україні триває громадянський конфлікт. Натомість ми продовжуємо торочити про «врегулювання ситуації на Донбасі». І це вже якась шизофренія, бо в нас немає «ситуації» - у нас точиться війна!

Насправді «президент миру» Петро Порошенко безліч разів обіцяв оголосити воєнний стан у разі подальшої ескалації конфлікту.

29 грудня 2014 року: «Що ми будемо робити, якщо відбудеться вихід із мирного процесу? Можу вам обіцяти, що воєнний стан буде запроваджений негайно... моїм указом, рішенням РНБО, які будуть передані до ВР, як тільки почнуться перші наступальні операції від лінії зіткнення. Ніхто не буде вагатися жодної хвилини».

5 лютого 2015 року: «Якщо конфлікт наростатиме, то я готовий оголосити воєнний стан по всій країні, і парламент його підтримає».

11 лютого 2015 року: «І я, і уряд, і Верховна Рада готові до прийняття рішення про запровадження воєнного стану на всій території України... Я в жодному разі не буду зволікати з цим рішенням, якщо безвідповідальні дії агресора призведуть до подальшої серйозної ескалації конфлікту!»

14 лютого 2015 року (за кілька днів було Дебальцеве): «Ще до Мінська на засіданні Кабміну я попередив, що якщо миру не буде, нам потрібно буде приймати дуже важке, але необхідне рішення про запровадження воєнного стану... Ще раз наголошую: тоді воєнний стан буде оголошений не лише в Донецьку та Луганську, а й по всій країні».

24 квітня 2015 року: «Якщо українські війська будуть атаковані, ми зможемо зробити все можливе для того, щоб забезпечити їх захист. Негайно буде запроваджений воєнний стан. Я внесу до парламенту відповідний законопроект, і країна дуже швидко перейде на воєнні рейки».

28 травня 2015 року: «Ключова позиція: якщо перемир'я порушать, перейдуть лінію зіткнення, організують наступ на українські Збройні Сили, в ту саму мить я підпишу указ про запровадження воєнного стану, який буде переданий до парламенту... І в мене немає жодних сумнівів, що вже протягом кількох годин воєнний стан діятиме, і Україна продемонструє світові свою готовність до війни, до перемоги і оборони».

18 серпня 2016 року: «У випадку загострення ситуації на сході та в Криму змушені будемо запровадити воєнний стан і оголосити мобілізацію».

Тобто з цих висловлювань можна зробити висновок, що ніякої ескалації немає? Що перемир'я не порушувалося сотні разів? Можливо, українцям війна взагалі примарилася?

 

Водночас сам Порошенко та близькі до нього політики часто наводили докази щодо того, чому воєнний стан категорично не можна запроваджувати. Але їхні аргументи більше схожі на дитячі жахачки. Перша і найстрашніша теза: воєнний стан діятиме на території усієї країни, а це означає суттєве обмеження прав і свобод.

Влітку 2015 року президент говорив: «Попри політичний тиск з усіх боків, попри те, що цей режим (ВС. - Прим. авт.) значно більше влади дає особисто мені, не міг на це піти. Я розумів, яким шоком і випробуванням це стане для моїх співвітчизників».

Порошенко пояснив, що не міг допустити, щоб в Україні були дозволені цензура, заборона партій, обмеження на пересування, комендантські години, загальна мобілізація, конфіскація та інші параметри воєнного стану.

«Ми плекаємо демократію, бо ми в неї віримо, тому що вона є нашою цінністю. Україна може існувати лише як демократія. Інакше нас не буде. Авторитарна Україна залишиться без підтримки світу, втратить одну з ключових відмінностей від Росії і стане її здобиччю», - заявив Порошенко.

Але ж українці в стані шоку живуть уже кілька років! Та й про авторитаризм в Україні дискутувати можна доволі довго.

Насправді ж Закон України «Про правовий режим воєнного часу» чітко регламентує це питання. Зокрема, стаття 1 визначає, що «воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності...». Для чого зайве лякати всю країну?

Можна також пригадати цілу низку інших жахачок: Міжнародний валютний фонд не дасть нам грошей, Україні не дадуть безвізовий режим, інвестори до нас не прийдуть. А нам же треба розбудовувати економіку! Але який інвестор захоче працювати в одній з найкорумпованіших країн світу? І, власне, навіщо це йому?

Тож абсолютно очевидно, що влада просто патологічно боїться запровадження воєнного стану. Звичайно, куди легше було піти на підписання Мінських угод. Весь час товкмачити про їхню імплементацію, при цьому чітко розуміючи, що виконувати умови угоди Росія не збирається, а Україна просто не може. І тим часом безперестанку переконувати, що військового шляху вирішення ситуації немає. А ще легше невтомно закликати світ вплинути на РФ, постійно просити допомоги...

Значно складніше бодай щось зробити самим. Але факт залишається фактом: ніхто за нас війну не виграє!

 

 Читайте також: Україні потрібен новий формат переговорів щодо поновлення миру на Сході, - Сергій Соболєв

Думки експертів

 «Владі все одно доведеться брати на себе політичну відповідальність»

Віктор НЕБОЖЕНКО,

політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»:

«Люди, які отримали владу в 2014 році, сподівалися домовитись із Росією. Так з'явилася АТО, а згодом були підписані Мінські угоди. Насправді якби тоді оголосили воєнний стан, усього б цього не було.

Не думаю, що президент нині зважиться на такий крок (йдеться про запровадження воєнного стану лише на окупованих територіях). Але рано чи пізно постане питання про звільнення Донбасу, і тоді вже статус АТО не працюватиме. Тож владі доведеться брати на себе політичну відповідальність і врешті-решт називати речі своїми іменами.

У цьому сенсі чудово розумію Юлію Тимошенко, яка після своєї поїздки до США знову підняла тему запровадження ВС. Адже вона повинна була пояснювати «миролюбність» української влади.

Якщо пригадати, то в деяких країнах антитерористичні операції тривали впродовж десятиліть. Так було на Філіппінах, у Колумбії. Але там був саме внутрішній конфлікт. Тим часом як частину нашої території окупували російські війська. Тому потрібно говорити не про АТО, а про воєнний стан!

Запровадження ВС на окупованих територіях допомогло б також у питанні посилення санкцій проти РФ, стало б інструментом у боротьбі з російською пропагандою. А ще це дозволило б реквізувати російську власність в Україні, а отримані кошти витратити на оборону країни.

Влада нам говорить, мовляв, з воєнним станом нам МВФ не дасть кредитів, нам не бачити безвізу... Але Міжнародний валютний фонд і без того не дає грошей, і не через війну, а через корупцію. Та й безвізу чекати годі, поки ми не контролюємо понад 400 кілометрів власного кордону. Насправді нам потрібне зовсім інше - воєнно-політична угода з Канадою, США, Британією про ленд-ліз, допомогу Україні у боротьбі з РФ!»

 

«Треба поставити крапки над «і», назвати речі своїми іменами»

Олег СААКЯН,

політолог, голова Єдиного координаційного центру:  

«Воєнний стан мав бути оголошений ще 2014 року. Тоді б ми вголос могли говорити про зовнішню інтервенцію.

До речі, багато хто з моїх західних колег (навіть ті, хто добре розуміє, що в нас відбувається) ставлять запитання: «Чому ви не визнаєте, що у вас йде війна?». Додають: «Ви ж самі даєте привід російській пропаганді стверджувати, що це - внутрішній конфлікт».

Тож Україна повинна поставити крапи над «і» та називати речі своїми іменами. Зволікання із запровадженням ВС уже створило купу проблем. Наприклад, пов'язаних із компенсацією жителям окупованих територій за зруйноване житло та втрачену власність.

Чому президент такий непоступливий щодо оголошення ВС? Будь-яка тривала війна починає обростати економічними інтересами, і на ній хтось починає заробляти. Тож, на жаль, політичні та економічні питання наразі переважають державні.  

Якби 2014 року був оголошений воєнний стан, певне, що Мінську не було би. Розмова велася б у форматі, сформованому на базі Будапештських домовленостей. І ми б мали справу з війною, яку ніхто не може ігнорувати.

Нині ж усім зрозуміло, що Мінські угоди завели нас у глухий кут. Підписувалися вони в надзвичайно скрутний час, не задовольняють жодну зі сторін, тому ніколи не будуть виконані. Вони є штучними, їхня дипломатична цінність значно завищена. Тож наразі йде боротьба за те, хто швидше здасться і на кого ляже відповідальність за зрив Мінських угод.

Ще раз повторю: нам потрібно адекватно реагувати на ситуацію».

 

Яна ДЖУНГАРОВА 

"Вечірні Вісті" 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2018 (564)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области