ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Январь 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Повернення старої гвардії

  331   0 13.02.2017, 11:15 | Статьи, Политика
Повернення старої гвардії

Кабінет міністрів 8 січня затвердив на посаду голови Національної поліції начальника департаменту карного розшуку Національної поліції 45-річного Сергія Князєва. Це виходець із старої системи, який понад 20  років пропрацював у правоохоронних органах. Експерти кажуть: його призначення свідчить, що МВС під керівництвом Арсена Авакова повністю згортає курс на реформи і відкрито переходить до консервації режиму.

Що відомо про нового очільника силового відомства? У правоохоронних органах Сергій Князєв працює із 1992 року. Від листопада 2014-го до липня 2015 року він виконував обов'язки начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ у Донецькій області, начальника кримінальної міліції. Від липня 2015-го до квітня 2016 року обіймав посаду начальника ГУ МВС України в Закарпатській області. З квітня по листопад 2016 року Князєв очолював ГУ Нацполіції у Рівненській області. На посаді начальника карного розшуку Нацполіції перебував від листопада 2016 року.

«Він - кадровий поліцейський, який працював у регіонах із високим рівнем злочинності: на Закарпатті та в Донецькій області проходять значні потоки контрабанди, а в Рівненській процвітав і процвітає незаконний видобуток бурштину. Призначивши його очільником Національної поліції, суспільство не проінформували, як успішно він боровся з цими явищами», - зауважує народний депутат від фракції «Батьківщина» Ігор Луценко. 

Кандидатуру Князєва на розгляд уряду вніс голова МВС Арсен Аваков. А для нього, своєю чергою, претендентів на посаду голови відомства в кілька етапів обирала консультативна конкурсна комісія. З її складом, до слова, визначився безпосередньо Аваков. Так, до комісії увійшли: журналіст Віталій Портников, директор програмної ініціативи фонду «Відродження» Роман Романов, правозахисник Євген Захаров, а також троє екс-поліцейських - із Данії, Канади та США.

Для участі у конкурсі спочатку надійшло 70 заявок, але 24 із них не відповідали вимогам: наявність повної вищої юридичної освіти, стаж роботи у правоохоронній сфері не менше 7 років та діяльність на керівних посадах упродовж не менше 5 років.

До кваліфікаційного тестування було допущено 46 кандидатів. У фінал вийшли троє: директор Координаційного центру з надання правової допомоги Мінюсту Андрій Вишневський, заступник голови Нацполіції з кадрових питань Костянтин Бушуєв і Сергій Князєв.

Читайте такожНазначен глава Нацполиции Украины: биография

«Це необ'єктивно і недемократично, що склад цієї комісії визначає міністр внутрішніх справ. Однак треба віддати йому належне, бо чинним законом про Нацполіцію взагалі не передбачено, що кандидатів на главу відомства обиратиме якась комісія, тож міністр МВС міг сам визначити претендента на цю посаду і внести його на розгляд Кабміну.

Аваков, з одного боку, вирішив нібито піти назустріч очікуванням суспільства, а з іншого - переніс відповідальність за результати призначення із себе на конкурсну комісію. Загалом Аваков зіграв у таку собі політичну гру, щоб, прикриваючись рекомендаціями конкурсної комісії, призначити найзручнішого для себе кандидата», - каже «ВВ» член експертної групи «Поліція під контролем» Борис Малишев.

На його думку, виникають питання щодо прозорості та відкритості проведення цього конкурсу: «Опрацювання комісією документів, співбесіди з кандидатами відбувалися кулуарно, без доступу громадськості. Хоча це потрібно було афішувати, особливо коли залишилося десятеро кандидатів.

До речі, досі ми не бачили жодних документів, які подали фіналісти конкурсу: мотиваційних листів, планів реформи поліції, загалом бачення, як вони збираються долати виклики, які стоять перед відомством». 

«Цей конкурс виявився особистим перфомансом Авакова, - додає Ігор Луценко. - Конкурсна комісія складалася із його особистих друзів. Процедура призначення начальника Національної поліції звелася до того, що Аваков обрав свою людину, домовився з політичними партнерами і провів кандидатуру через Кабмін».

Члени консультативної комісії сходяться на думці: Князєв - найбільш консервативний із трьох кандидатів, які дійшли до останнього етапу відбору, з точки зору поглядів на діяльність та розвиток Нацполіції.

«Я не хотів би, щоб стосовно цього призначення були ілюзії і надмірні очікування. Князєв раніше очолював кримінальний розшук. Я не думаю, що на його попередній посаді були якісь перешкоди для вдосконалення роботи в цій частині поліцейської діяльності», - зазначив, зокрема, член конкурсної комісії Роман Романов.

На думку Бориса Малишева, такий вибір Авакова можна пояснити зміною курсу відомства.

«Ще рік тому риторика голови МВС була рішуче реформаторською: мовляв, давайте зламаємо міліцейську систему, звільнимо якомога більше колишніх міліціонерів, будемо розвивати нові інститути, зокрема, патрульну та дільничну служби. Потім був провал атестації співробітників МВС - за результатами масштабного дійства, яке тривало майже рік, звільнили лише близько 7% від тих, хто проходив атестацію. Уже тоді стало зрозуміло, що він бере курс на, так би мовити, стабілізацію правоохоронної системи, тобто навіть не планує надалі реформувати відомство.

Читайте такожВ Нацполиции озвучили причину смерти и главную версию убийства Шеремета

Можна припустити, що екс-очільниця Нацполіції Хатія Деканоїдзе звільнилася через пасивність МВС - усі її задуми та ідеї так і залишилися на папері. Призначення Князєва, людини із системи, є свідченням зміни бачення Аваковим діяльності поліції», - зазначає експерт.

Він підкреслює: хоча реформування МВС не є серед пріоритетів у новопризначеного глави відомства, суспільство продовжує очікувати на новації.

«Бо окрім того, що в нас з'явилася патрульна служба, жодних змістовних змін у діяльності поліції порівняно з міліцією не відбулося.  Хіба що пошили нову форму і перейменували деякі департаменти. Тобто насправді це не реформа, а початкові кроки до неї. І на цьому, очевидно, все зупиниться.

Нині міністр декларує, що пріоритетним напрямом діяльності відомства має стати боротьба зі злочинністю. Та боротися з нею він збирається силами представників старої гвардії, проти якої ще недавно виступав. За таких умов на певному етапі неминуче стануть на перешкоді непрофесійність та корупційність працівників відомства, низька довіра до них з боку населення і відсутність співпраці найнижчих ланок поліції з населенням. Без продовження реформ підняти рівень розслідування злочинів та боротися зі злочинністю не вдасться», - вважає Малишев.

Він сумнівається, що Аваков і Князєв будуть здатні впровадити бодай якісь зміни у відомстві.

«Невідомо навіть, які в них плани щодо патрульної служби: вони підтримуватимуть цей проект чи поступово звужуватимуть його компетенцію і відновлюватимуть ДАІ - тобто братимуть курс на контрреформу.

Зараз потрібно було б реформувати службу дільничних інспекторів - вона має активно взаємодіяти з громадянами, а не збирати з них побори, як міліція.

Незрозуміло, чи покращиться професійна підготовка поліцейських. Можливо, деякі ідеї Деканоїдзе були занадто радикальними і не могли бути реалізовані. Та нині можуть впасти в іншу крайність - повністю законсервувати систему. Золота середина міститься між цими двома крайнощами, і вона полягає у виваженому реформуванні відомства. Надії на те, що, піднявши виконавську дисципліну, можна побороти злочинність, - це ілюзія», - каже Малишев. 

Експерт центру політико-правових реформ Олександр Банчук зауважує: головне, щоб під керівництвом Князєва не згорнули хоча б ті незначні новації, які вже відбулися.

«Наприклад, більш-менш нормальну роботу патрульної поліції забезпечує те, що вона не підпорядковується обласним управлінням поліції - так званим територіальним органам. Завдяки цій автономії у патрульних інші підходи до роботи: вони не заражені вірусом корупції, відтак там загалом менше зловживань. Хоча, певно, якби півтора року тому Нацполіцією керував Князєв, то ніякої патрульної поліції взагалі б не було. Це - виходець із міліцейської ніші, він не схильний до новацій. Люди, які пропрацювали понад 20 років у системі, швидше обирають стабільність і традиції, якими б поганими вони не були, ніж новаторські підходи. Тож навряд чи можна очікувати, що, наприклад, наберуть нових детективів», - вважає Олександр Банчук.

Вікторія ЧАЙКА

gazetavv.com

 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2021 (381)
Декабрь 2020 (743)
Ноябрь 2020 (750)
Октябрь 2020 (766)
Сентябрь 2020 (712)
Август 2020 (588)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области