ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Февраль 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Долю українських земель має право вирішувати виключно український народ на Всеукраїнському референдумі, - нардеп

  191   0 21.12.2016, 18:40 | Новости, Политика
Долю українських земель має право вирішувати виключно український народ на Всеукраїнському референдумі, - нардеп

У парламенті відбулися слухання на тему: «Регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення: пошук української моделі»

"Розмірковуючи про відкриття ринку землі потрібно відповісти на головне питання - хто ж сьогодні може її купити?, - пише на своїй сторінці у "Фейсбуці" народний депутат від "Батьківщини" Вадим Івченко. - Хіба це може бути селянин, який працює в домогосподарстві і не має статусу сільгосптоваровиробника, продає перекупникам за копійки молоко, м'ясо в живій вазі, овочі та фрукти з городу. Або фермер, якого сьогодні позбавили спеціального режиму оподаткування і у 40 разів підняли єдиний податок.

По даним Міністерства аграрної політики тільки 2% таких фермерів беруть участь в програмі відшкодування відсоткових ставок сільгосптоваровировиробникам. В них сьогодні просто вимиваються обігові кошти. Статистика говорить, що 86% сг виробників, а це 44,5 тис., обробляють площу до 500 га. Ось така в нас еволюція при незакінченій аграрній реформі!

Головний аргумент, який наводять пропагандисти відкриття ринку - дати право продати та купити землю.

А ви впевнені що цим вони хочуть покращити життя саме селянам?

Різні дослідження кажуть, що тільки 15% пайовиків згодні сьогодні продати свої наділи. І я вважаю, що вони повинні мати на це право. Але продати землю не олігарху або агрохолдингу, а державі або територіальній громаді, яка надалі буде цю землю здавати в оренду максимально залучаючи місцевого товаровиробника або фермера-переробника.

Хоча варто замислитись: якщо в людини не буде землі в селі, то що її там триматиме. Нас захлине тотальна урбанізація. І це в аграрній країні!

Перше питання, яке ми повинні собі задати перш ніж робити такі вирішальні кроки для країни - чи все ми зробили в законодавчому плані, аби:

- до кінця вирішити питання спадщини, невитребуваних паїв, земель КСП та фермерських господарств;

- чи проведена інвентаризація земель с/г призначення державної та комунальної власності
- чи передана у власність земля поза межами населених пунктів;

- чи сформована програма і взагалі політика по охороні земель, і як ефективно проводити нагляд за використанням земель;

- чи створені відповідні правила гри земельно-орендних відносин де власник землі дійсно почуває себе власником?

Депутати мають засукавши рукава розпочати активно працювати над вирішенням всіх цих питань, а не шукати шляхи для продажу сільськогосподарської землі в обхід мораторію.

Наші найближчі сусіди - країни Європи дуже помірковано ставляться до продажу землі і до майбутніх власників ставляться досить жорсткі кваліфікаційні вимоги:

- у Франції у період від 1993 до 2005 року угоди на продаж землі укладалися в середньому по 280 000 га щорічно. Це становить приблизно 1% загального обсягу сільгоспземель. За словами члена Французької сільськогосподарської академії Жан-Жака Ерве "У Франції департаменти використовують модель земельного кадастру, коли будь-який власник паю не зможе продати свою частину окремо - тільки колективно все поле. Тобто великий землевласник, якому належить 75% землі, не може прийняти рішення, якщо половина дрібних фермерів проголосувала проти. Цією нормою збалансовують інтереси великих і дрібних";

- в Італії на ринку здійснюються угоди по близько 1-2% площі сільськогосподарських земель;

- в Ірландії ця частка - близько 3%, в Іспанії, Швеції та Сполученому Королівстві - лише 0,6%;

- у Польщі близько 0,9% земель продається на публічних торгах, і схожа частка продається через приватний продаж.

Насправді, я бачу тільки одну причину для того, аби негайно запровадити ринок землі - дати можливість казково збагатитись декільком сім'ям за рахунок простих людей і отримати у володіння єдиний ресурс, який залишився в українського народу.

А розмови про те, що нині працює тіньовий ринок... Тіньовий ринок повинен регулюватись виключно Кримінальним кодексом і змінами до Земельного законодавства, аби унеможливити тіньовий обіг та рейдерство, і проблем не буде!
У Старому Завіті є висловлювання: Покоління відходить, й покоління приходить, а земля віковічно стоїть! Так давайте не станемо тим поколінням, яке відбере землю у своїх дітей та онуків та передасть її в руки олігархам!

Ще раз наголошую: завдання депутатів - створити відповідне законодавче забезпечення земельної реформи та захист прав власників, а також трансформацію аграрного устрою на користь сімейним фермерам, завдання уряду - створити розвинені фінансові інституції та забезпечити дешеві кредитні ресурси виключно державними банками зі 100% капіталом, які матимуть право отримувати в заставу земельні ділянки для забезпечення аграріїв обіговими коштами, суспільству - нарешті усвідомити, що потрібно обмежувати великих латифундистів у володінні величезними масивами сільськогосподарських земель. Ну не можуть бути сотні тисяч га у одних руках!

І взагалі, вважаю що долю українських земель має право вирішувати виключно український народ на Всеукраїнському референдумі!"

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Февраль 2019 (609)
Январь 2019 (1032)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области