ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Февраль 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
         

Як з розподілу земель створити реальні робочі місця на селі?

  245   0 12.12.2016, 15:00 | Статьи, Политика
Як з розподілу земель створити реальні робочі місця на селі?

У четвер, в аграрний день у Верховній Раді, на голосування мали винести законопроект №3866  щодо справедливого розподілу земель у процесі приватизації державних підприємств, установ та організацій. На жаль, як завжди, на аграрні питання не залишилось часу. Отже, розгляд перенесли на наступний пленарний тиждень.

У цій статті я хотів би поділитися з читачами «Вечірніх Вістей» своїми роздумами про те, як найближчим часом вивести наше село зі стану занепаду і що для цього потрібно зробити.

Справді, вже давно назріло питання щодо розділу землі державних підприємств у такий спосіб, аби роздати їх людям, а решту залишити як землі запасу та резерву сільської або селищної ради. І законопроект  №3866 у деяких пунктах пробує вирішити цю проблему.

Але все ж таки фракція «Батьківщини» не голосуватиме за цей законопроект. Чому?

Ми вважаємо, що, найочевидніше, ці розпайовані землі після передачі пайовикам у той чи інший спосіб здобуде той, хто більше заплатить - наприклад, агрохолдинг. Це саме стосується і земель, які відійдуть до сільської або селищної ради. Грошовиті олігархи отримають ще одну можливість за безцінь консолідувати майже 1 мільйон гектарів землі, поповнивши тим самим земельні банки своїх аграрних корпорацій.

Ні, ми не пропонуємо залишити все так, як було. «Батьківщина» виступила з ініціативою взагалі кардинально змінити схему розподілу земель. Ми пропонуємо роздати ці землі по 2 гектара 500 тисячам сімей, що проживають у сільській місцевості.

Але не просто роздати. Разом із державним актом на землю пайовики мають отримати ґрунтовну інформацію від спеціально відрядженої до них людини (дорадника), як саме вони можуть заробити на цій землі, а не просто на 50 років здати її в оренду. Вони мають бути причетними до розподілу прибутку майбутнього врожаю, який даватиме ця земля щороку.

Певна річ, без сприяння держави тут не обійтись. Допомагати потрібно обіговими коштами, мінеральними добривами, засобами захисту рослин, насінням, технікою для обробки землі (яку можна надавати в лізинг), пальним тощо. Члени кооперативу матимуть можливість запропонувати комусь із пайовиків роботу в кооперативі, і окрім відсотків з прибутку та грошей за оренду вони отримуватимуть ще й заробітну плату.

Читайте також: Вадим Івченко: Яку державу ми будуємо?!

Чи не до того самого вдалася країна, коли вирішила об'єднати громади?

 І навіть якщо з таких кооперативів приживеться лише п'ята частина - це 100 тисяч сімей! А якщо брати до уваги середню родину з чотирьох осіб, то це 400 тисяч людей, які безпосередньо або опосередковано залучені до сільського господарства.

Люди мають відчувати, що вони є реальними господарями на власній землі: самі призначатимуть агронома, самі фіксуватимуть урожайність, обиратимуть директора, проводитимуть аудит, перевірятимуть бухгалтерію, вирішуватимуть, що сіяти і куди продавати врожай. За кілька років популярними та дефіцитними стануть спеціальності агрономів, водіїв тракторів та машин, бухгалтерів. Також це буде однією з непоганих можливостей вигідно вкласти власні заощадження. Сільські вчителі, лікарі, працівники дошкільних навчальних закладів, пенсіонери участю у таких кооперативах зможуть отримати додатковий заробіток.

Статистика свідчить, що сьогодні в сільському господарстві працює 420 тисяч українців. А тут за рік можемо вдвічі збільшити зайнятість. Через рік-два, коли люди побачать, що така діяльність є вигідною, впевнений, ця цифра збільшиться удвічі.

Саме такий шлях у сільському господарстві обрала Угорщина. І це яскравий доказ того, що така схема працює і дає прибутки.

За кілька років кількість залучених у сільське господарство людей може сягнути 1 мільйона. Це і є завданням держави з огляду на те, що в сільській місцевості проживає понад 15 мільйонів громадян країни. Адже в селі можна заробляти лише на землі.

І що для всього цього потрібно? Змінити аграрну політику держави.

Уряд не упускає жодного моменту, аби похвалитися, як сьогодні держава розпочала допомагати невеликим фермерським господарствам. Скрізь і усюди розповідається про програми підтримки малого фермерства та все більші обсяги фінансових інвестицій. Але вже час переходити від слів до справ. Сільський житель повинен мати роботу. І саме земля допоможе їм її отримати. Завдяки цьому зростатимуть статки людей і наповнюватимуться  бюджети всіх рівнів. І село почне оживати!

Вадим ІВЧЕНКО 

"Вечірні Вісті" 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Февраль 2019 (659)
Январь 2019 (1032)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области