ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Январь 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
         

Уряд має припинити безпрецедентне порушення прав ВПО – їх незаконну верифікацію, – Григорій Немиря

  870   0 02.12.2016, 13:12 | Новости, Политика
Уряд має припинити безпрецедентне порушення прав ВПО – їх незаконну верифікацію, – Григорій Немиря

Заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря закликав Прем'єр-міністра України припинити безпрецедентне порушення прав вимушених переселенців - передачу їхніх персональних даних Міністерством фінансів України приватній структурі для проведення незаконної верифікації.

Про це політик заявив сьогодні під час прес-конференції на тему: «Скільки «коштує» бюджету 2017 переселенець і навіщо «зливають» його персональні дані?».

 

Читайте також: Григорій Немиря: Уряд проводить політику санкцій щодо наших громадян

 

«Комітету з питань прав людини з засобів масової інформації та офіційної інформації Уповноваженого ВРУ з прав людини стало відомо про безпрецедентне порушення прав на захист персональних даних та приватне життя внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Такі порушення відбуваються внаслідок процесу верифікації внутрішньо переміщених осіб, який здійснюється ТОВ «Дельта М Юкрейн» за дорученням (офіційною угодою) державного підприємства, підпорядкованого Міністерству фінансів України», - наголосив він.

Згідно з інформацією, оприлюдненою громадськими організаціями, ТОВ «Дельта М Юкрейн» всупереч чинному законодавству було надано доступ до персональних даних ВПО, зібраних Міністерством фінансів України в процесі моніторингу соціальних виплат ВПО та Єдиної інформаційної бази ВПО, власником якої є Міністерство соціальної політики України.

Григорій Немиря нагадав, що Комітет з прав людини неодноразово публічно висловлював правову позицію, що сам процес верифікації достовірності інформації  для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, поданої ВПО та пов'язування цих виплат з їх статусом і місцем проживання є дискримінаційним. Тепер він ще здійснюється юридичною особою, яка порушує вимоги статті 4 Закону України «Про захист персональних даних»  і не має права його здійснювати.

«Мова йде про порушення прав людини, гарантоване статтею 32 Конституції України, яке може кваліфікуватись не тільки як адміністративне правопорушення, а в окремих випадках також передбачає кримінальну відповідальність, відповідно до норм статті 182 «Порушення недоторканності приватного життя» Кримінального кодексу України», -  пояснив він.

У цьому зв'язку голова Комітету  наголосив, що внутрішньо переміщені особи - це громадяни України, які вимушені були залишити або покинути своє місце проживання в результаті уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства та порушень прав людини.

«Це громадяни України, які вже постраждали. Цинічне порушення їхніх конституційних прав є не тільки неприпустимим, а й вкрай негативно сприймається міжнародною спільнотою та впливає на міжнародний імідж України», - наголосив він.

Григорій Немиря також повідомив, що сьогодні Комітет з прав людини відправить лист  до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням дати доручення відповідним центральним органам виконавчої влади щодо усунення порушень права на недоторканність приватного життя. Зокрема, щодо припинення незаконної обробки ТОВ «Дельта М Юкрейн» персональних даних внутрішньо переміщених осіб та в термін до 10 грудня 2016 року проінформувати Комітет щодо вжитих заходів.

«Сподіваюся, вже сьогодні Прем'єр-міністр розгляне це звернення і поінформує українське суспільство про вжиті заходи. Незважаючи на нещодавню появу Міністерства з питань ВПО, в Україні досі відсутня державна політика щодо внутрішніх переселенців, а натомість відбувається дискримінація цієї категорії громадян. Це фактично політика санкцій проти власних громадян», - додав він.

Григорій Немиря заявив, що сьогодні він також повідомить Представництво ЄС в Україні, посольства та міжнародні організації щодо ситуації з ВПО, включаючи незаконну передачу персональних даних ВПО, дискримінаційні підзаконні акти КМУ, скорочення витрат на потреби ВПО у бюджеті на наступний рік.

Політик нагадав, що ухвалення і реалізація законодавства щодо захисту персональних даних було однією з умов надання Україні безвізового режиму з ЄС. Порушення щодо захисту персональних даних вимушених переселенців може стати додатковим аргументом для противників надання безвізового режиму Україні, зазначив він.

Аналітик ГО «ОПОРА» Олександр Клюжев у своєму виступі повідомив, що Міністерство фінансів передало ТОВ «Дельта М Юкрейн» усю інформацію, яку ВПО надавали при реєстрації: прізвище, ім'я, дата народження, телефон, місце проживання в анексованому Криму чи на окупованій частині території Донбасу, місце реєстрації на підконтрольній території. За його словами, це вже призвело до скорочення соціальних виплат.

«Це зухвале порушення захисту персональних даних та права на приватне життя громадян України. Держава діє всупереч закону, і це матиме негативні наслідки не тільки для вимушених переселенців, а й для мирного врегулювання конфлікту на Сході України. Якщо ми зараз не зупинимо ці порушення, вони розповсюдяться і на інших громадян. Правоохоронні органи мають забезпечити безпеку громадян і розслідувати цей злочин»,- наголосив Клюжев.

За словами Тетяни Дурнєвої, виконавчого директора Громадського холдингу «Група впливу», щоб зняти напругу через передачу персональних даних, була створена гаряча телефонна лінія для вимушених переселенців, а також їм буде надана юридична допомога.

«Є величезний рівень страху, недовіри. Люди, які були змушені покинути зону конфлікту, повідомляють про психологічний тиск, вони потребують захисту, а не дискримінації», - сказала вона.

 

прес-служба партії «Батьківщина»

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2021 (427)
Декабрь 2020 (743)
Ноябрь 2020 (750)
Октябрь 2020 (766)
Сентябрь 2020 (712)
Август 2020 (588)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области