ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Январь 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Гонтарепад довів до НАБУ

  211   0 28.11.2016, 12:30 | Статьи, Политика
Гонтарепад довів до НАБУ

Діяльність очільниці Нацбанку Валерії Гонтаревой, яка призвела до руйнації національної фінансової та банківської систем, тепер буде розслідувати Національне антикорупційне бюро України (НАБУ). Депутати ВО «Батьківщина» разом із ошуканими вкладниками передали до цього органу спеціальну заяву, де виклали всі обставини справи щодо вчинків голови НБУ, які можуть бути кваліфіковані як корупція.

Скільки б президент не казав про те, що Гонтарева - найкращий банкір, факти свідчать про зворотне.

За словами лідера ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко, «ядерною кнопкою», яка запустила процес руйнації національної фінансової та банківської систем, стало падіння курсу гривні в 3,2 рази.

«У результаті діяльності Гонтаревої штучно доведено до банкрутства 84 українські банки. Під своїми уламками вони поховали майже 400 млрд грн, що належать українцям - фізичним особам та підприємцям», - підкреслила політик.

Тільки за останні тижні НБУ визнав неплатоспроможними ще кілька фінансових установ. І цей процес навряд чи припиниться, допоки біля керма Нацбанку стоятиме Гонтарева. Тим більше, що на ліквідації банків можна реалізувати не одну корупційну схему.

Юлія Тимошенко продемонструвала журналістам документ, отриманий із Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), відповідно до якого активи ліквідованих банків, що становлять 448 млрд грн, установа оцінила лише в 99 млрд грн.

«Майже 350 млрд грн - це та легка здобич, яка сьогодні належить корупціонерам у Фонді гарантування вкладів. Це - половина державного бюджету України», - зазначила політик, не виключивши, що ці кошти будуть спрямовані в офшори.

Читайте такожВ Нацбанке объяснили, почему банки Гонтаревой и Порошенко растут

Нагадаємо, що директором-розпорядником Фонду гарантування вкладів є Костянтин Ворушилін. Його сходження кар'єрною драбиною від 1996 року «випадково» пов'язане з чинним президентом України. Після переходу з банка «Аваль» Ворушилін став головою правління порошенківського банку «Мрія», що був проданий російському ВТБ у 2006 році. Від 2007-го до 2014-го він очолював фінансово-інвестиційну корпорацію «Богдан», яка також належить родині українського гаранта. А з 2008 року Ворушилін був також і керівником наглядової ради ПАТ «Міжнародний інвестиційний банк», основним власником якого є... Петро Порошенко.

«Партія і фракція «Батьківщина» вимагає від президента Порошенка припинити свої оборудки спільно зі своїми бізнес-партнерами у банківській сфері. Ми вимагаємо, щоб він негайно звільнив з посад голову НБУ Гонтареву та голову Фонду гарантування вкладів Ворушиліна. Якщо президент цього не зробить, це означатиме, що він продовжує свій корумпований бізнес на падінні фінансової системи України», - наголосила Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» повідомила, що найближчим часом буде зареєстрована постанова про створення ТСК щодо перевірки  діяльності Валерії Гонтаревої та Костянтина Ворушиліна на предмет корупції.

«Також ми хочемо дослідити, як повертаються заощадження та депозити українцям і як знищуються українські банки», - додала вона.

Перевірку діяльності голови НБУ та директора-розпорядника ФГВФО має здійснити й НАБУ. Представники «Батьківщини» разом із вкладниками збанкрутілих банків передали керівникові цього органу Артему Ситнику спеціальну заяву щодо зловживань вказаних чиновників.

Юлія Тимошенко зазначила, що Національне антикорупційне бюро, сформоване на конкурсних засадах, є останньою надією на справедливість.

«Для пана Ситника це буде тест на здатність боротися з корупцією. Ми цінуємо його намагання дати відсіч чиновникам середнього рівня, але поки він не почне боротьбу з очільниками корупції в Україні - Порошенком, Гройсманом, Яценюком, Гонтаревою, уся його діяльність буде видаватися фейком», - заявила політик.

Юлія Тимошенко передала також і до СБУ спеціальну заяву про вчинення керівником НБУ кримінального правопорушення, яке підпадає під кваліфікацію ст. 111 Кримінального кодексу України «Державна зрада».

Читайте також«Батьківщина» вимагає притягнути до відповідальності вище керівництво держави, - Юлія Тимошенко

«За підрахунками, які ми зробили спільно з представниками банківської системи України, правління Гонтаревої призвело до різкого підвищення долі капіталу російських банків у банківській системі України з 12% до 41%», - констатувала лідер «Батьківщини».

Проте Костянтин Ворушилін та Валерія Гонтарева наразі не збираються здавати своїх позицій, почуваючись у безпеці під «крилом» президента. Перший звернувся до Генпрокуратури та НАБУ з проханням перевірити законність оцінки та реалізації активів неплатоспроможних банків. Друга заявила про політичний тиск, через що, мовляв, розхитується «макроекономічна стабільність», і про незадовільну роботу парламенту, який уповільнює реформи, внаслідок чого Україні можуть відмовити в черговому транші МВФ.

Очільниця НБУ має на увазі пенсійну реформу та відкриття ринку землі, забувши при цьому розповісти про негативні наслідки цих новацій для українців. Зрозуміло, що краще свої гріхи перекласти на чужі плечі. І зовсім неважливо, що МВФ висловлював невдоволення роботою Гонтаревої, а американське видання Global Finance у рейтингу керівників центробанків світу визнало голову НБУ однією з найбільш неуспішних банкірів. Допоки НАБУ та СБУ не проведуть розслідування, її караван продовжуватиме йти. А далі? Час покаже...

 

Катерина МІЦКЕВИЧ

gazetavv.com

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2021 (676)
Декабрь 2020 (743)
Ноябрь 2020 (750)
Октябрь 2020 (766)
Сентябрь 2020 (712)
Август 2020 (588)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области