ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Октябрь 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     

Українці обирають «Батьківщину»

  248   0 28.11.2016, 11:15 | Статьи, Политика
Українці обирають «Батьківщину»

Де обіцяний безвіз? Де реформи за два з половиною роки президентства Петра Порошенка? Чому з корупцією не боремось? Чому війну не закінчили за лічені дні? Врешті-решт чому народ доводять до зубожіння? Надто багато питань нині люди ставлять перед владою. Тож зовсім не дивно, що 83,5% українців загалом негативно оцінюють «усе, що зараз відбувається в країні». Саме такі дані всеукраїнського опитування громадської думки, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС). Методом особистого інтерв'ю оброблено відповіді 2039 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим). У Луганській і Донецькій областях опитування відбувалося лише на підконтрольній Україні території.

Стомлені владою

Лише 0,8% населення задовольняє нинішній стан речей, а 82,4% українців оцінюють поточну соціально-економічну ситуацію як «погану». Головною причиною цього є корупція у вищих ешелонах влади - так вважають 66% опитаних. Друга причина - воєнні дії на сході України (40,5%). Третя - безпорадність та непрофесіоналізм чинної виконавчої влади (33,6%). Четвертий чинник - неспроможність Верховної Ради ухвалювати потрібні країні закони (25,8%).

Також респондентам запропонували відповісти на запитання: «На вашу думку, президент України веде країну в правильному чи неправильному напрямі?». Результати отримали такі: безпомильний шлях - 13,9%, хибний - 68,5%. При цьому українці сумніваються, що чинний глава держави зможе вивести країну з кризи - 69,9%. Вірять у його сили 14,1% опитуваних. Водночас 68,1% опитуваних вважають, що Порошенко не спроможний закінчити війну. А 16,4% все ж сподіваються, що президентові це вдасться.

Проте 63% респондентів наголошують на тому, що необхідне повне перезавантаження влади, включно з президентом, урядом, парламентом, судами та силовими органами. Не погоджуються із цією думкою 17,9% громадян.  

Разом із тим 83,5% в принципі негативно оцінюють все, що нині відбувається в країні. Позитивно реагують на українські реалії  лише 5,3% опитаних.

Далі було запропоноване ще одне питання: «Що, на вашу думку, краще: терпіти все, що нині відбувається в країні, заради збереження спокою, чи вийти на вулицю з протестом?». 55,8% громадян віддають перевагу вуличним протестам, 15,6% згодні терпіти. Однак особисто взяти участь у акціях спротиву діям чинної влади можуть 39,6% українців, 46,1% не готові до цього.

В особистих інтерв'ю респондентів запитали, чи важливе для них запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом. Схвально відповіли 40,1%, а от 52% опитаних не переймаються цією темою!

Наступне питання: «Ви вірите чи не вірите в те, що обіцяне урядом дворазове підвищення рівня мінімальної зарплатні сприятиме відчутному зростанню особисто ваших доходів?». «Так» відповіли 12,9%, «ні» - 75%!

Наступна актуальна тема - надвисокі тарифи на житлово-комунальні послуги. Тож соціологи запитали про ставлення до ідеї, запропонованої прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом, сплачувати за комуналку в розстрочку. Позитивно цю ініціативу сприйняли 22% українців, негативно - 54,2%. Водночас 65,4% респондентів вважають, що субсидії є перерозподілом державних коштів на користь олігархів. Проте 11,7% громадян не погоджуються з такою думкою. Загалом же з'ясувалося, що 41,2% опитуваних не отримують субсидій.

Читайте також: Лидеры недоверия

 

Електоральні пристрасті

Українців запитали, за які політичні сили вони б віддали свої голоси, якби вибори до Верховної Ради відбулися в середині листопада. Отож, якби ті, хто не визначився, кого підтримувати, за звичаєм не прийшли на виборчі дільниці, участь у голосуванні взяли б близько 44% усіх виборців.

Лідером електоральних симпатій є партія «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» - за неї проголосували б 19,1% громадян. (До речі, лише за два місяці рейтинг цієї політсили зріс на 3,7%.) На другому місці розташувалася партія «Блок Петра Порошенка» з 13,2% голосів (втратила за два місяці 1,3%). Третє місце посів «Опозиційний блок» - 10,1% (втратив 3%).

Також до парламенту потрапляють такі політичні сили: Радикальна партія Олега Ляшка - 9% (мінус 0,6%); партія «За життя» - 8,1% (вперше в рейтингу); партія «Громадянська позиція» - 6,1% (плюс 0,1%); Об'єднання «Самопоміч» - 6% (мінус 4,3%); Всеукраїнське об'єднання «Свобода» - 5,5% (плюс 1,6%). Інші політгравці не подолали п'ятивідсоткового прохідного бар'єру.

До речі, рівень підтримки партії «Народний фронт» - однієї з учасниць так званої парламентської коаліції - нині становить 0,9%! А це фактично межі статистичної похибки!

Усі ці показники є найближчими до можливих результатів волевиявлення.

Цікаво, що в опитуванні окремо фігурували партії «Удар» (2,4%) та політична сила прем'єр-міністра Володимира Гройсмана (2,3%).

«Хоча нині Кличко і Гройсман асоціюються з командою президента, але, з огляду на намагання цих політиків демонструвати самостійність і навіть певну невдоволеність своїм становищем у пропрезидентській силі, у разі проведення виборів вони можуть спробувати самостійно балотуватися до парламенту. Тим більше, що за плечима мера Києва є досвід партії «УДАР», а в прем'єра - партій «Совість України» і «Вінницька європейська стратегія». Остання, до речі, на нещодавніх місцевих виборах здобула у Вінниці значно більше голосів, ніж БПП», - пояснює  генеральний директор КМІС Володимир Паніотто.

Водночас респонденти відповіли на питання, за кого б вони проголосували на президентських виборах, якби такі відбулися в середині листопада. Отож, якщо б ті, хто не визначився, не прийшли, участь у волевиявленні взяли б близько 47% усіх виборців.

Перше місце в рейтингу посіла лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко, за яку готові проголосувати 21,3% громадян. На другому місці опинився чинний президент Петро Порошенко, набравши 18,5 % голосів. Далі розташувалися: Вадим Рабінович - 11,7%; Анатолій Гриценко - 10,5%; Юрій Бойко - 9,4%; Олег Ляшко - 9,4%; Андрій Садовий - 7,2%; Олег Тягнибок - 4,5%; Дмитро Ярош - 3,1%.

Респондентам поставили запитання: якби в другий тур виборів президента України вийшли Петро Порошенко і Юлія Тимошенко, за кого б із цих кандидатів ви проголосували? Відповіді розподілилися так: 23,8% - за Юлію Тимошенко та 17% - за Петра Порошенка.

Загалом оприлюднені результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, свідчать про значне розчарування українців у нинішній владі. Респонденти воліли б навіть повного перезавантаження усіх гілок влади.

І наразі привід для оголошення дочасних парламентських виборів є, адже досі невідомо, чи існує у Верховній Раді коаліція. За понад півроку громадянам так і не показали списку депутатів, які входять до більшості.

Однак влада всіляко заперечує можливість проведення позачергового волевиявлення. Один із аргументів - гіпотетичний реванш проросійських сил. Та результати соціологічного дослідження лише підтверджують хибність таких тверджень. Тим часом затягування виборів може зіграти злий жарт із самою владою: рейтинг президента Петра Порошенка й надалі знижуватиметься. А підконтрольного йому БПП може спіткати доля «Народного фронту». 

Яна ДЖУНГАРОВА

 Думки експертів 


Влада програла змагання

 

Борис БЕСПАЛИЙ, політолог: 

«Рейтинг «Батьківщини» зростає, адже підтвердилася правильність стратегії цієї політичної сили. Мабуть, лишень у цій партії пам'ятають, що ми живемо не в банановій республіці. Адже наразі йдеться уже навіть не про надвисокі тарифи, а про виживання людей. Тож я прогнозую, що в майбутньому народна підтримка «Батьківщини» буде ще більшою.

З іншого боку, українці й далі розчаровуються у владі. Слів чимало, а справ катма. Можна перефразувати на сучасний лад старий радянський анекдот: якщо холодильник підключити до телевізора, то він стане заповненим. Нині це звучатиме так: можна під'єднатися до сайту президента і там дізнатися, як гарно нам живеться. Насправді ж війна не закінчується, реформ немає... Якщо так і далі триватиме, то розчарування буде посилюватися, а рейтинг влади падати.

До речі, те, що команда Януковича нині спокійно працює у парламенті, теж відгукнеться владі. Я маю на увазі «Опозиційний блок», який є в опозиції до України.

Наразі можна сказати, що ситуація поляризована: є команда Тимошенко і команда Порошенко. Все інше відійшло на маргінес. Нові політичні проекти або кволі, або технічні.

Рейтинг інших політсил, присутніх у парламенті, теж падає, що й не дивно. У «Самопомочі», з доволі значним кредитом народної довіри, справді був шанс. Там багато цікавих людей. Але, так би мовити, розумом вони розуміють, що з цією владою їм не по дорозі, а серцем - бояться перейти в нормальну опозицію. Я розділяю особисту мужність і політичну. Так ось політично вони ніякі. Наприклад, Юлії Тимошенко вистачає і того, й іншого. Але це дуже рідкісне поєднання.

Що стосується «радикалів»... Це клоунський проект, хоч я поважаю усі професії, та хай вже мені пробачають. Ляшко - бліда копія Жириновського, яка вже остогидла. І ще: одна справа, коли клоуни веселять народ у мирний час, інша - коли точиться війна. Це безвідповідальність.

Насправді ж розрив між тим, чого хоче народ, і як діє влада - це вже підстава для проведення позачергових парламентських виборів. І я думаю, що чим швидше влада з цим погодиться, тим із меншими втратами вона піде. А вона піде все одно!»

 

Олесь ДОНІЙ, президент громадської організації «Центр досліджень політичних цінностей»:

«Після оприлюднення рейтингу КМІСу ми побачили, як підконтрольні Адміністрації президента політичні експерти намагалися дискредитувати це соцопитування і загалом соціологію. Адже оприлюднена інформація була не на користь Банкової. На жаль, контроль АП над Інтернетом та експертним середовищем колосальний. Тому й були кинуті всі сили на дискредитацію опитування.

Насправді ж генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології, професор кафедри НаУКМА Володимир Паніотто - людина, яка дбає про своє ім'я. А сам КМІС - інститут із найвищим рейтингом у соціологічній галузі.

Щодо результатів. Нині збільшується розрив між «Батьківщиною» та БПП. Чесно кажучи, такі тенденції мали б постати вже давно. Чому так довго населення розбиралося у БПП і власне в Порошенкові? Питання риторичне. Але українці й раніше відзначалися аномальною нерозбірливістю. Добре хоч нині вже приходить розуміння того, чим є ця влада, яка доводить людей до злиднів (бо ж бідними легше маніпулювати, керувати). І логічно, що за такого розчарування голоси переходять до тієї політичної сили, яка переймається питанням добробуту населення. Тарифи, маніпуляції у банківській сфері та багато інших питань піднімає саме «Батьківщина» та її лідер Юлія Тимошенко.

Та влада, яка буцімто на словах проукраїнська, але насправді підіграє Путіну, змагається з патріотичною опозицією. Тож загалом останній рейтинг КМІСу демонструє дуже позитивну тенденцію.

Водночас є і погана тенденція. Ми бачимо, що проти тих політиків та політичних сил, які нарощують свій рейтинг, піднімають хвилю чорного піару. Це цілеспрямовані спроби дискредитувати, зганьбити будь-кого, хто небезпечний особисто для Петра Порошенка. Зараз це стосується, зокрема, Юлії Тимошенко. Це просто треба розуміти.

Що стосується просідання рейтингу «Самопомочі». По цій політсилі також був нанесений удар із АП, пов'язаний із так званим сміттєвим скандалом. Та тут питання до самої партії, рейтинг якої не повинен залежати від одного лідера. «Самопоміч» мусить мати активнішу позицію. Тож в принципі це навіть не провисання рейтингу, а просто здорова конкуренція у патріотичному середовищі.

Насправді ж усі три фракції, які не ввійшли до коаліції, - «Батьківщина», «Самопоміч», «Радикальна партія» - мали б співпрацювати. Але в АП зацікавлені, щоб між ними були чвари. Прикро, що на це повелося керівництво «радикалів». Хочеться вірити, що воно змінить свою позицію. Тому що найбільшу небезпеку для країни становить чинна влада. І щоб подолати цей режим, потрібна співпраця між усіма партіями патріотичної опозиції».

 

"Вечірні Вісті"

 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Октябрь 2021 (630)
Сентябрь 2021 (720)
Август 2021 (745)
Июль 2021 (601)
Июнь 2021 (724)
Май 2021 (806)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области