ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2020    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
       

Уряд відповідає за дотримання прав громадян України на непідконтрольній території Донбасу, – Григорій Немиря

  535   0 10.11.2016, 15:13 | Новости, Политика
Уряд відповідає за дотримання прав громадян України на непідконтрольній території Донбасу, – Григорій Немиря

Уряд України має зробити все необхідне для захисту прав вимушених переселенців та громадян України, які залишилися на непідконтрольній території Донбасу

Про це заявив заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря під час прес-конференції на тему «Ризики подальшої ізоляції: законопроект про тимчасово окуповані території».

«Люди, які залишилися на неконтрольованій владою частині території Донбасу, є громадянами України. Обов'язок уряду - подбати про них та захищати їхні права і свободи, а не кидати людей напризволяще. Будь-які спроби на законодавчому або виконавчому рівнях «ізолювати» або «відрізати» Донбас шкодять національним інтересам і суперечать Конституції України та нашим міжнародним зобов'язанням», - пояснив він.

Парламентар нагадав, що у липні цього року група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді доопрацьовану версію проекту закону «Про тимчасово окуповану територію України». Водночас представники міжнародних та правозахисних організацій висловили стурбованість, що цей законопроект посилює ізоляцію так званих «окупованих територій» і заперечує відповідальність держави щодо захисту прав власних громадян на неконтрольованих урядом територіях.

У поточній редакції документ також викривлює міжнародні принципи примирення та постконфліктного врегулювання. 24 жовтня УВКБ ООН, БФ «Право на захист», ГО «Крим СОС», БФ «Восток-СОС» та Данської ради з питань біженців оприлюднили спільне звернення щодо зазначеного проекту закону, де висловили серйозне занепокоєння можливими негативними впливами згаданого законопроекту у випадку його прийняття.

«Я повністю поділяю стурбованість та занепокоєння щодо цього законопроекту. Наш комітет, який не є профільним, розгляне цей законопроект і врахує звернення міжнародних і громадських організацій з цього питання. Сподіваюся, що інші комітети ВРУ та колеги-народні депутати також візьмуть до уваги це звернення», - наголосив Григорій Немиря.

Учасники прес-конференції - представники органів державної влади, міжнародних та правозахисних організацій закликали до спільної роботи над законодавчою базою щодо непідконтрольних уряду України територій та їх населення.

На їхню думку, у поточній редакції законопроект матиме негативний вплив на гуманітарну ситуацію на непідконтрольних уряду територіях та суттєво погіршить дотримання прав людини.

«Ми закликаємо державу виконувати свої зобов'язання у спосіб, який найменше обмежуватиме основні права людини, як передбачено в міжнародних угодах з прав людини та з міжнародного гуманітарного права. Законопроект викликає серйозне занепокоєння і негативно вплине на дотримання прав людей, які залишилися на непідконтрольній території та обмежить гуманітарний доступ до території», - заявила Голова представництва Данської Ради з питань біженців Кріста Зонголовіч.

Старший радник з правових питань Агенції ООН у справах біженців Юг Біссо закликав до розширеного процесу консультацій.

«Є міжнародні експерти та представники неурядових організацій, які мають досвід роботи у постконфліктних ситуаціях. Їх можна залучати до формулювання законодавчої бази щодо непідконтрольних територій. Ми готові надавати підтримку в розробці необхідних механізмів та заходів у сфері примирення та порозуміння», - додав він.

За словами радника, «ухвалення цього законопроекту призведе до порушення міжнародних зобов'язань України, підвищення напруги на цій території та порушення прав громадян України».

ba.org.ua

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2020 (524)
Август 2020 (588)
Июль 2020 (1007)
Июнь 2020 (995)
Май 2020 (1233)
Апрель 2020 (1234)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области