ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Октябрь 2020    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
           

Шокуюча правда про бюджет-2017

  1476   0 07.11.2016, 11:15 | Статьи, Политика
Шокуюча правда про бюджет-2017

Фракція «Батьківщина» не голосуватиме за проект Державного бюджету на 2017 рік, який уряд перетворив на «план зачищення України від українців». Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко назвала п'ять причин, через які підтримка проекту Держбюджету-2017 є неможливою.

 

По-перше, в проекті бюджету збережена «драконівська» тарифна політика, яка забирає з кишень людей останні гроші

«Ринку газу в Україні фактично немає, тому він не може регулювати ціну, - пояснює «ВВ» екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко. - Урядова постанова №315 від 27 квітня 2016 року встановлює вартість газу для побутових споживачів в Україні на рівні 6879 грн за кубометр. Однак вона не є економічно обґрунтованою (зокрема, не проведений аналіз собівартості продукту, не наданий економічний план «Укргазвидобування»), що суперечить закону України про ціноутворення. Відповідно газ потягнув вгору тарифи на теплопостачання та гарячу води, зробивши їх непідйомними. Саме тому Юлія Тимошенко, яку сьогодні підтримують усі професійні експерти, звернулася до суду, обстоюючи неправомірність формування тарифів і ціни на газ». 

 

Експерт акцентує, що уряд не зацікавлений у проведенні реформ, а прагне лише накачувати «Нафтогаз» та «Укргазвидобування» грошима і виймати їх через корупційні схеми, грабуючи при цьому найслабший сегмент у всьому ланцюгу - споживача. «І покривається уся ця схема субсидіями, щоб не виникло суспільного бунту. Однак треба розуміти, що субсидії - це також бюджетні гроші, які надходять від платників податків. У результаті ми зайшли в глухий кут, коли на субсидії виділяється 52 млрд гривень у рік, а на енергозбереження - 800 млн гривень».


Олексій Кучеренко звертає увагу, що згадана постанова Кабміну відкриває можливість для щоквартального перегляду роздрібних цін на природний газ: «Кабмін прив'язав вартість блакитного палива в Україні до коливань на німецьких біржах, хоча в нас інша структура ціноутворення та інша економіка. Отже, на вартість газу впливатиме й курс гривні. Тож, попри те, що ціна на паливо і зараз не корелює із показником платоспроможності населення, вона зростатиме й надалі».

 

По-друге, недофінансування місцевих бюджетів (міст районного значення, сіл і селищ) у 2017 році сягне 16 млрд гривень

На рівень місцевих бюджетів, без належного ресурсного збалансування, покладено низку додаткових видатків. Зокрема, у сфері охорони здоров'я йдеться про оплату комунальних послуг, спожитих медичними закладами, а також фінансування всіх санаторіїв для дітей і підлітків, хворих на туберкульоз. Додатково обтяжить місцеві кошториси оплата комунальних послуг, спожитих освітніми закладами, а також видатки на заробітну плату непедагогічним працівникам (бібліотекарям, психологам, кухарям, технічному персоналу). На органи місцевого самоврядування перекладена компенсація за пільгове перевезення пенсіонерів, дітей війни, учасників війни, ветеранів праці. «Місцевим бюджетам нібито дають більше повноважень, але грошей у них на це немає. Тож децентралізація видається сумнівною», - зазначає «ВВ» аналітик Українського інституту аналізу і менеджменту політики Микола Спірідонов.

 

Нагадаємо, якщо раніше у регіональній казні залишалося 100% податку на доходи фізичних осіб, то з 2015 року цю частку зменшено до 75%, а 25% спрямовуються до держбюджету. А внаслідок підвищення податків на підакцизні товари, податку на нерухомість, які залишаються на місцях, ці втрати не компенсуються. «Мерам маленьких міст доводиться вибивати гроші в центрі», - зазначає Спірідонов.


Так, державна дотація, зокрема на утримання закладів освіти та охорони здоров'я, передана обласним та районним бюджетам, що ставить очільників органів місцевого самоврядування базового рівня у залежність від обласної та районної влади. Це призводить до гальмування процесу об'єднання громад та фактично означає «відкат» децентралізаційної реформи. Окрім того, фінансування закладів професійно-технічної освіти залишене на рівні міст-обласних центрів, однак у них зазвичай навчаються мешканці всієї області, а то й інших регіонів. Тобто на органи місцевого самоврядування покладені не властиві їм функції.

 

По-третє, до проекту бюджету закладені мегакорупційні оборудки та не передбачена детінізація економіки

Юлія Тимошенко зазначає, що корупцію у бюджеті України легалізує закон про спецконфіскацію: «Це закон зовсім не про конфіскацію грошей Януковича! Я вважаю, у Януковича повинні забрати все, що він нечесно «заробив», і притягнути його до відповідальності. Але це - закон про мегакорупцію, яку протягують дві найбільші фракції: Блок Петра Порошенка і «Народний фронт». Вони хочуть добратися до державних цінних паперів на суму понад 1 млрд доларів, які сьогодні заблоковані на рахунках Ощадбанку. Їх мають намір продати з дисконтом, забрати ті нараховані відсотки, які ще не отримані, а це - сотні мільйонів доларів», - наголошує лідер «Батьківщини».

 

Юлія Тимошенко зазначила, що ухвалення цього закону також дозволить легалізувати корупційні схеми з продажу нафтопродуктів на суму понад 1 млрд грн, які свого часу були «відмиті» на Одеському припортовому заводі й реалізовані. «Ці гроші поділили між собою високопосадовці. І тепер їм треба законом про спецконфіскацію закрити цю оборудку і списати все на АТО», - обурилася голова «Батьківщини».

 

Читайте також: Українців поставлять на лічильник


Окрім того,  додає Тимошенко, цей норматив дозволяє проводити політичні репресії: «Законопроектом надається право конфіскації майна без суду і слідства. І це означає, що майно зможуть конфіскувати у будь-кого, хто щось не так зробить проти чинної влади». Експерт фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко акцентує, що до проекту бюджету закладено ще один мегакорупційний механізм - система субсидій: «Адже субсидії жодним чином не передбачають надання грошей громадянам. Люди є лише оформлювачами таких дотацій, а справжніми отримувачами коштів є компанії-постачальники послуг. Відповідно, надаючи гроші цим компаніям, їх можна або довести до банкрутства і перерозподілити власність, або навпаки - забезпечити надприбутками». 


Прогноз доходів бюджету на 2017 рік не містить оцінки і врахування додаткових надходжень від детінізації та деофшоризації економіки України. Наприклад, 77,5 млрд грн можна було б отримати при запровадженні норм законопроектів №№4380 і 4381 щодо виведення коштів із офшорних зон, які подані на розгляд ВРУ фракцією «Батьківщина». Легальне номінальне ВВП України у цьому випадку зросло б приблизно на 10%.

 

По-четверте, збережене 15%-ве скорочення пенсій працюючих пенсіонерів

Це є порушенням ст. 22 Конституції України, яка декларує, що «звуження змісту та обсягу існуючих правил і свобод при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів, у тому числі й постанов Кабінету міністрів, не допускається».

Фракція «Батьківщина» вимагає скасувати ганебну практику скорочення пенсій пенсіонерам, які змушені працювати, бо не можуть прожити на державні виплати. Натомість потрібно збільшити ставку оподаткування дивідендів, які нараховуються олігархам. У той час, як у розвинутих країнах із дивідендів багатіїв стягується понад 20%, в Україні - лише 5%. Якби, за пропозицією «Батьківщини», підвищити цей показник до 18%, бюджет додатково б отримав 7 млрд грн. 

 

По-п'яте, до проекту бюджету закладено величезний обман щодо підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн

Фракція «Батьківщина» запропонувала збільшувати розмір мінімальної зарплатні до 3200 грн протягом 2017 року, вживаючи реальних заходів із забезпечення доходів до зведеного бюджету. Наприклад, недопущення укриття податків і зборів через офшорні зони та збільшення податку на дивіденди олігархів. Окрім того, головний кошторис країни можна наповнити за рахунок легалізації видобутку бурштину, спрямування до бюджету повної суми коштів, що повинні стягуватися за вчинення корупційних правопорушень, залучення доходів від продажу операторам прав на використання 4G.

 

Натомість уряд заявляє про підвищення мінімалки до 3200 грн з 1 січня 2017 року. «Проект бюджету на наступний рік якось зверстали, і раптом, як Ньютону на голову впало яблуко, урядовці вирішили: а давайте ми піднімемо зарплатню до 3200 грн. Несистемність та невиваженість чинної влади лякають, - коментує Микола Спірідонов. - Приватний підприємець зараз платить своїм співробітникам щонайменше 1450 грн. А при запланованій мінімалці загальні відрахування за одного працівника з усіма податками перевищать 5 тис. грн. Якщо підприємцеві доведеться за одне робоче місце витрачати такі кошти, то бізнес піде в тінь. Тож ідея, що бюджетну нестачу можна буде компенсувати за рахунок збільшення податків, які надходитимуть до бюджету, не спрацює. Це так, наче витягати себе за волосся з болота, подібно Барону Мюнхаузену. Реальних джерел для надходження коштів немає, є надія на «якось буде».


Економіст Андрій Новак вважає різке підвищення мінімалки абсурдом: «За законами економічного управління, вдвічі чи навіть у півтора рази піднімати соцстандарти одномоментно не можна. І неможливо збільшити витратну частину бюджету, знижуючи при цьому податкове навантаження, як заявляє міністр соціальної політики Андрій Рева. Навпаки, за цим можуть приховуватися наміри щодо збільшення поборів».        

 

Анонсоване прем'єр-міністром підвищення соціальних стандартів, за словами Новака, буде реалізовуватися за рахунок трьох основних джерел: «По-перше: відбудеться скорочення працівників у всіх сферах: медицині, науці, освіті, культурі, мистецтві, спорті. По-друге, попри всі заяви Андрія Реви, уникнути інфляційного ефекту не вдасться. По-третє, уряду доведеться збільшувати внутрішній та зовнішній борги». «Підняття мінімальної заробітної плати, не забезпечене зростанням економіки, спричинить інфляцію і девальвацію, і вже найближчими місяцями долар може коштувати 32-35 грн», - додає Юрій Гаврилечко.                                                                                                                     

 

Окрім того, звертають увагу експерти, таке раптове збільшення «мінімалки» неможливе без скорочення інших статей бюджету. Тому дуже цікаво буде побачити проект бюджету-2017, який уряд підготував до повторного читання Верховної Ради. До речі, на засіданні уряду 4 листопада прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що скерував цей документ до парламенту, однак наступного дня його не було розміщено на сайті ВР. 

 

Заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв зазначає: уряд планує зрівняти виплати бюджетникам, які мають різні розряди єдиної тарифної сітки. «Різниця у виплатах буде такою мізерною, що висококваліфіковані фахівці, які мають стаж, фактично будуть зрівняні з тими, хто не має ні стажу, ні кваліфікації. Ми потрапляємо в найстрашнішу ситуацію, коли ваші професійні здібності нічого не означають при нарахуванні заробітної плати. Така політика зрівнялівки свого часу була поширена стосовно пенсійного забезпечення, а тепер переходить і на заробітні плати. Саме в цьому й полягає еквілібризм уряду, де, з одного боку, мінімальна зарплатня нібито піднімається, але реальні виплати до неї не прив'язуються. Єдиний, хто від цього виграє, - апарат чиновників та всі силові структури, для яких кратність виплат відносно мінімальної заробітної плати збережена. Уряд вдається до махрового популізму, коли красиво звучать слова про підняття мінімальної платні, а реально громадяни України отримають лише зрівнялівку», - каже Соболєв.

 

Згідно із заявами Андрія Реви, на тлі намірів прирівняти мінімальну заробітну плату до реального прожиткового мінімуму пенсія із 1 січня 2017 року зросте лише на 10%. «Нині в Україні - 13 мільйонів пенсіонерів, близько половини з них отримують мінімальну пенсію, і в уряду немає коштів, щоб підняти її всім і одразу. Можна бути впевненим, що в першому кварталі 2017 року мінімальна пенсія буде значно нижчою за прожитковий мінімум», - каже Новак.

 

«Лише тоді, коли парламент ухвалить пакет законопроектів, які подала «Батьківщина», коли удвічі зменшаться ціни на газ і щонайменше утричі - тарифи, коли у людей з'являться вільні кошти, а підприємці зможуть виробляти більше товарів, поетапне підвищення заробітних плат призведе до позитивних результатів», - резюмує Юрій Гаврилечко.

 

Кіра ВИНОГРАДОВА

 

http://gazetavv.com/

 

 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2021 (1)
Ноябрь 2020 (4)
Октябрь 2020 (765)
Сентябрь 2020 (712)
Август 2020 (588)
Июль 2020 (1007)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области