ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Октябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
           

Добро без податків

  197   0 18.10.2016, 12:04 | Статьи, Политика
Добро без податків

Днями парламент у другому читанні і в цілому прийняв закони №3467 та №2297, які звільняють смс-благодійність від «драконівського» оподаткування. Після того як їх підпише президент України, один із найдієвіших, найшвидших, найзручніших сучасних інструментів зі збору пожертв, бум якого спостерігається у світі, запрацює на повну й у нас. Завдяки цьому зросте кількість доброчинців в Україні та обсяги допомоги, підвищиться звітність благодійних фондів та їх прозорість, а мобільні технології можуть стати каталізатором реальних системних змін.


Найлегша і найшвидша допомога - смс

Благодійне смс-повідомлення - один із найсучасніших інструментів збирання доброчинних пожертв, який набув популярності у світі. Простий і зручний у використанні, він дає змогу користувачеві мобільного телефону в будь-який час, у будь-якому місці підтримати добру справу. На відміну від благодійного переказу через Інтернет або за допомогою інших технологічних засобів, текстове повідомлення є до того ж і зовсім безпечним способом перерахування грошей, оскільки не вимагає від користувача залишати додаткові персональні й фінансові дані. Мобільні доброчинці - це люди новітніх технологій, для яких телефон уже давно став стилем життя.

 

Зазвичай через смс-благодійність жертвуються невеликі суми, які не б'ють по кишені пересічній людині. Але з огляду на те, що до збору коштів долучається значна кількість громадян, сума, яка жертвується і за яку можна проїхати один раз у транспорті чи випити каву, рятує комусь життя і навіть ліквідує наслідки надзвичайних ситуацій. Яскравий приклад тому - збір коштів на заклик Червоного Хреста у 2010 році після нищівного землетрусу на Гаїті, де постраждало понад 3 млн людей. Тоді завдяки смс-повідомленням було зібрано 43 млн доларів, з них 32 млн - лише за перший місяць!


За рік після трагедії на Гаїті сталася інша масштабна катастрофа - повінь у Пакистані, що позначилася на житті майже 20 млн громадян країни. Смс-пожертви стали одним із основних способів благодійної підтримки від населення. У результаті пожертв від одного до п'яти фунтів було зібрано загалом близько 64 млн фунтів. Та те, що працює у світі, на жаль, поки «шкутильгає» в Україні. А все тому, що за кордоном діють різноманітні програми й податкові стимули для доброчинців та меценатів, яких немає у нас. Приміром, у більшості країн ЄС та світу благодійні текстові повідомлення звільнені від сплати державних зборів, компанії можуть частково звільнятися від сплати податків завдяки філантропії та реалізації соціально важливих доброчинних проектів, а працівники можуть спрямувати за бажанням один із 15% податку на доходи фізосіб на благодійність тощо.

 

Читайте також: Курс на бідність: прямуємо в нікуди


Так, у Бельгії та Великобританії передбачене стимулювання спонсорства шляхом вилучення суми, витраченої на рекламу та маркетингові операції, з обсягів, що обкладаються податком. В Австрії та Франції спонсорство трактується як маркетингові витрати компанії на рекламу, що не оподатковуються. У США розмір добродійних пільг становить до 10% доходу компанії; з пожертв у грошовій формі можна отримати податкове вирахування у межах 50% річного доходу, з пожертв не в грошовій формі - 20-30%. В Угорщині дозволено відрахування на меценатство 70% прибутку підприємств і компаній, у Німеччині - 33,2 %.

 

Досвід є, але в нас не працює...

В Україні ж поки що благодійність не стимулюється, а з пожертви через текстове повідомлення деруть «космічні» податки: 20% ПДВ, 7,5% збір до Пенсійного фонду. Спробуйте зібрати нині мільйон гривень на благодійність. Важко... А з такими податками й поготів, бо значна частина коштів банально «з'їдається». Та й час збору затягується. А часто саме він є визначальним у допомозі: операція потрібна нагально, завтра може бути пізно. Але з податками треба зібрати значно вищу суму, аніж мільйон.


Враховуючи цю несправедливість, а також побажання благодійників, нещодавно парламент у другому читанні і в цілому прийняв закони №3467 та №2297, які звільняють смс-благодійність від «драконівського» оподаткування. Тепер його має підписати президент України. Коли це станеться, кожна гривня, яку люди віддаватимуть через смс на благодійництво, йтиме на лікування онкохворих чи поранених бійців АТО, на операції, притулки для безхатченків, навчання талановитої молоді, підтримку дітей-сиріт, пенсіонерів, інвалідів, на закупівлю дорогого клінічного медобладнання, устаткування для навчальних закладів тощо.


У тому, що українці готові допомагати через смс-благодійність, була змога переконатись у 2008 та 2015 роках, коли уряд у ручному режимі знімав оподаткування з благодійних смс-внесків громадян у сумі 5 гривень на єдиний короткий номер. Три основних мобільних оператора мають досвід роботи з такими пожертвами. У першому випадку було зібрано 2 млн гривень за три тижні на ліквідацію наслідків повені на Західній Україні. У другому - 38 млн гривень на потреби Української армії. Непогані результати, чи не так?

 

За нинішніх умов дефіциту бюджету та скорочення соціальних пільг для незахищених верств населення смс дозволятиме залучати  до благодійності широке коло людей і акумулювати значні обсяги коштів на вирішення соціальних проблем протягом короткого часу. Корисним для нас у цьому сенсі буде досвід Болгарії, яка, маючи 7 млн населення, збирає щорічно завдяки звільненню від оподаткування смс-благодійності 500 тисяч євро пожертв. Крім цього, впровадження такого способу доброчинності стане дієвим інструментом розвитку культури меценатства в українському суспільстві.

 

Іван КРУЛЬКО,

народний депутат від «Батьківщини»

 

Довідка «ВВ»

В Україні на початок 2013 р. було зареєстровано більше мобільних номерів, ніж жителів країни. Проте, як засвідчили результати опитування, проведеного наприкінці 2012 р. фондом «Демократичні ініціативи» ім. І. Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення Українського форуму благодійників, лише 5% з тих 21%, які жертвували на благодійність, переказували пожертви за допомогою смс-зв'язку.

 

gazetavv.com

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Октябрь 2018 (654)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области