ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Январь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       

Битва за землю

  252   0 03.10.2016, 11:00 | Статьи, Политика
Битва за землю

Понад два роки триває тотальне знищення українського села. Владі не потрібні успішні землероби та заможні сільські садиби. Вона прагне лише скупувати за безцінь родючі українські чорноземи. Заради цієї загарбницької мети реалізується злочинна стратегія щодо звільнення земель сільгосппризначення від українців. Протистояти цьому свавіллю можна тільки гуртом. Саме тому команда «Батьківщини», очолювана Юлією Тимошенко, спільно з фермерами розробила заходи, покликані унеможливити позбавлення селян власних наділів. Серед першочергових кроків  - проведення всеукраїнського референдуму щодо продажу сільгоспземель. Адже,  згідно з Конституцією, саме народ України, а не ті, хто посідає крісла у владних кабінетах, має розпоряджатися основним національним багатством.


Злочинна стратегія влади

Сьогодні в усіх аграрних регіонах України розгортається масштабна трагедія: селян зганяють із земель, які вони обробляли роками. Під прес потрапляють не лише дрібні й середні сільгоспвиробники, а навіть великі агрохолдинги. Результат промовистий: за рік було ліквідовано 6700 фермерських господарств, хоча ще торік їх було 27200. І, найвірогідніше, це ще далеко не кінець.«Це - геноцид нашого селянства. І це - результат політики Порошенка, Яценюка, Гройсмана та їх більшості у Верховній Раді», - констатувала лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко.


За її словами, ці люди, які прийшли до влади після Революції Гідності, уявляють  Україну своєю власністю, як раніше - Янукович та «Сім'я». «Протягом останніх 2,5 років застосовуються спеціальні технології, спеціальний план та стратегія, спрямовані на позбавлення селян власної землі», - підкреслила політик.


Першого удару від влади фермери зазнали, коли було знищено систему підтримки людей, які працюють на землі. Спочатку були скорочені всі бюджетні видатки, передбачені на розвиток агропромисловості. Так, у 2008 році обсяг державного сприяння через Український фонд підтримки фермерських господарств становив 29,2 млн доларів. Щороку ця сума скорочувалася. Врешті-решт цьогоріч на такі цілі виділено лише 0,6 млн доларів. Окрім того, селян позбавили пільгових кредитів. І хоча в уряді не припиняють просторікувати про заохочення фермерства, заяви залишаються порожніми балачками. Це наочно доводить проект держбюджету-2017, який був внесений Кабміном Гройсмана і в якому на підтримку села заплановано 4,7 млрд грн.

 

«Насправді допомога селу виглядає так: в бюджеті остаточно прибирається пільгова система оподаткування для фермерських господарств і для всіх малих підприємств, які працюють в селі. Через зміни податкової системи вони вилучають 24,6 млрд грн, а реально повертають лише 4,7 млрд грн. Це катастрофічна ситуація, бо жодне фермерське господарство не зможе вижити, якщо в нього заберуть останню підтримку - залишки пільгової системи оподаткування», - зазначила Юлія Тимошенко.

 

Другого удару по українському селу завдала так звана децентралізація, яка передбачає добровільне об'єднання громад. Ця програма реалізується уже кілька років поспіль, тому кожен на власній шкурі вже почув усі принади «реформи по-гройсмановськи». Закриваючи школи, будинки культури та ФАПи, влада вигадала безпрограшний спосіб знищення сіл, селищ та малих міст, позбавивши їх власної дохідної бази. «У 2015-му, 2016-му і ось уже, як заплановано, в 2017 роках влада забирає у населених пунктів цих типів податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), хоча містам обласного підпорядкування віддає 60% від ПДФО. Крім того, вони заблокували передачу сільським громадам земель, що  розташовані на їх територіях. Це означає, що села, селища та міста районного підпорядкування залишилися без грошей для існування», - уточнила політик.


За словами лідера «Батьківщини», тепер влада переходить до третього кроку на шляху звільнення сільськогосподарської землі від українців - малі та середні селянські господарства зазнають постійних рейдерських атак. Тільки в Кіровоградській області за рік відбулося понад 3 тисячі рейдерських нападів на фермерські господарства. Наприклад, фермер Іван Кіров, який обробляє  900 га землі, орендував паї 200 власників. «Під прикриттям Міністерства юстиції, що контролюється «Народним фронтом», приватний нотаріус у Миколаївській області за один день перереєстрував усі 200 паїв на іншу юридичну особу. Зараз заїхали «тітушки», забирають урожай, техніку, власність. А адміністративна влада - президентська вертикаль, поліція і прокуратура - спостерігають, бо вони становлять єдиний конгломерат, що має на меті відібрати землю у фермерів», - розповіла Юлія Тимошенко.


Водночас, на її переконання, владне оточення привласнює землю, з якої зганяє селян. «Одним із найбільших тіньових «приватизаторів» української землі є президент Порошенко зі своїми компаніями, які працюють, зокрема, в закритій системі. Саме тому треба діяти негайно. За таких умов сільськогосподарська земля не може бути товаром - це все одно, що продати власну державу або матір. Президент та його оточення дуже добре знають, що люди цього не хочуть», - підкреслила політик.

 
Головна вимога - мораторій до 2022 року

За результатами поїздки до Кіровоградської області команда «Батьківщини» на чолі з Юлією Тимошенко розробили стратегію, що унеможливить розбазарювання українських чорноземів. Перше і найголовніше - продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначенния до 2022 року. Відповідний законопроект уже зареєстрований «Батьківщиною» у парламенті. «Ми наполягаємо на продовженні мораторію, оскільки нині немає ні соціальних, ні інфраструктурних, ні законодавчих передумов для запровадження ринку землі в Україні. Аграрії не довіряють чиновникам через їхню корумпованість і не вірять в ефективність системи регулювання ринку землі», - наголосив народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко.


Юлія Тимошенко нагадала, що, згідно зі ст. 13 Конституції України, земля є власністю українського народу, і ніхто не має права дерибанити її так, як йому заманеться. Саме тому партія спільно з фермерами ухвалили рішення про початок процедури проведення всеукраїнського референдуму щодо заборони продажу сільськогосподарської землі. «Ми як партія допоможемо фермерам координувати їхню діяльність та посприяємо селянам в організації збору підписів», - повідомила лідер «Батьківщини», уточнивши, що для проведення референдуму потрібно зібрати 3 млн підписів.


Вадим Івченко також додав, що необхідно докласти всіх зусиль, аби в парламенті не був ухвалений законопроект №4010 про емфітевзис сільськогосподарської землі, оскільки цей документ уможливлює її продаж без дозволу народу. «Цей законопроект уже погоджений Аграрним комітетом і ось-ось може буде винесений у зал для голосування. Хмельницький, Рівненський та Кіровоградський форуми аграріїв уже скерували нам звернення щодо неприйняття цього нормативу», - уточнив парламентар.

 

Читайте також: Фермери поставили ультиматум владі


Натомість, за його словами, «Батьківщина» напрацювала свій проект закону, який повністю виключить поняття емфітевзису з земельного та цивільного кодексів України. Цю ініціативу підтримав Комітет захисту рідної землі, створений при Асоціації фермерів та приватних землевласників України. «Без дозволу народу ані Порошенко, ані Гройсман, ані Яценюк, ані всі їхні посіпаки не можуть і пальцем зачепити сільськогосподарську землю. Тому що є 13-та стаття Конституції. Спочатку - референдум», - зазначила Юлія Тимошенко.


Антирейдерський штаб та відновлення підтримки

Відновлення підтримки фермерів є одним із пріоритетних завдань. Саме тому «Батьківщина» спільно з аграріями наполягають на тому, щоб у держбюджеті на 2017 рік не скасовували пільгової податкової системи для селян. «Навпаки, необхідно повернути ту пільгову систему оподаткування для фермерських господарств, для малих і середніх аграрних підприємств, яка існувала до 2016 року, поки Яценюк її не зруйнував», - констатувала Юлія Тимошенко.


Також мусять бути ухвалені всі законопроекти, спрямовані на надання стратегічної підтримки сімейним фермам. «Не може бути іншого укладу аграрного сектору України, аніж розвиток сімейних ферм. «Батьківщина» разом із аграріями подала до Верховної Ради відповідні законопроекти», - додала вона.


А щоб припинити знищення сіл, селищ та міст районного підпорядкування, яке триває завдяки бюджетній політиці Гросмана, необхідно повернути цим населеним пунктам власну податкову базу. «Залишити без власної податкової бази третій рік поспіль села, селища та міста районного підпорядкування - це злочин, за фактом якого повинна бути порушена кримінальна справа. Наша партія формує дві заяви щодо не правочинних дій двох урядів - Яценюка і Гройсмана, які позбавили власної доходної бази ці категорії населених пунктів. Це - антидержавна лінія, антидержавна політика. І це - зачищення інфраструктури, яка забезпечує життя селян», - зазначила політик.


Відповідь на рейдерську навалу мають дати створені в кожному регіоні антирейдерські штаби, до роботи яких долучаться депутати від «Батьківщини» всіх рівнів спільно з представниками фермерських господарств, Асоціації фермерів та інших об'єднань, що представляють інтереси селян. Також будуть відкриті «гарячі лінії» для постраждалих від дій загарбників. «Ми не дамо ані президенту, ані прем'єру, ані їхнім кишеньковим силовим структурам та продажним судам через рейдерство відібрати землю у селян. Кожен рейдерський напад на аграрне підприємство супроводжуватиметься публічним оголошенням прізвищ представників Міністерства юстиції, нотаріальних контор, суддів, прокуратури, поліції, «президентських адміністраторів» на місцях, які стоять за захопленням сільськогосподарських земель», - підсумувала Юлія Тимошенко.

 

Арина МАРТОВА


"Вечерние Вести"

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2019 (693)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области