ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Март 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Боротьба проти всіх форм расової та етнічної ненависті має бути пріоритетом, – Григорій Немиря

  65   0 27.09.2016, 17:33 | Новости, Политика
Боротьба проти всіх форм расової та етнічної ненависті має бути пріоритетом, – Григорій Немиря

 

Голова Комітету ВРУ з прав людини, заступник Голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря наголосив, що боротьба проти всіх форм расової та етнічної ненависті, антисемітизму, ксенофобії, дискри­мінації, а також проти переслідування за релігійними переконан­нями, гарантування всім особам, які проживають на території України, рівного ефективного захисту проти дискримінації за будь-якою ознакою завжди мають бути пріоритетами постійної дії

 

Про це політик заявив сьогодні під час парламентських слухань на тему: «75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність».

 

«Це справді дуже правильно, що ми зібралися сьогодні, щоб обговорити ті нещадні 48 годин бійні у Бабиному яру, адже ці вихідні не лише знаменують 75 річницю того дня, коли загони вбивць з айнзатцгруп СС розпочали свою криваву роботу, вони також знаменують початок Нюрнберзького процесу (п'ять років потому), під час якого міжнародний військовий трибунал судив 22 провідних нацистів за їхні злочини - у Бабиному яру та багатьох інших місцях нашої Батьківщини і всієї Європи», - сказав Григорій Немиря.

 

Він також зауважив: «Сьогодні у Бабиному Яру ми все ще дуже легко вирізняємо місце, де відбулася та бійня, а перебуваючи біля меморіалу та згадуючи ті жахи безмежного зла, ми замовкаємо... Сьогодні у Нюрнберзі ми можемо стояти на місці, де той жах почав пускати своє коріння».

 

За словами Голови Комітету, попри всі недоліки законодавства, які ми маємо в Україні, ми увічнили в своїх серцях ключовий спадок Нюрнберзького трибуналу.

 

«Адже те, що сталося у судовій залі 600 на Площі Правосуддя у Нюрнберзі, вперше в історії людства заперечило безкарність країни-агресора за її жорстокі злочини. Злочин геноциду було визначено і внесено у міжнародні пакти завдяки тому, що сталося у Нюрнберзі», - зазначив політик.

 

Немиря нагадав, що світ пройшов довгий шлях, щоб побудувати міцну структуру міжнародного кримінального правосуддя.

 

«Коли ми згадуємо про Бабин Яр, ми повинні згадати, що за останні 23 роки міжнародна спільнота створила шість великих трибуналів за військові злочини. Так, Югославський конфлікт на початку 1990-х показав нам - у Сребрениці та інших місцях - що інші люди, окрім нацистів, були в змозі створити свій власний Бабин Яр», - звернув увагу політик.

 

І саме ця паралель, на його переконання, нарешті змусила Раду безпеки ООН притягнути до відповідальності воюючі сторони в Югославії за їхні злочини проти людяності.

 

«І нарешті сьогодні, коли ми є країною, що стала жертвою агресора Росії, який захопив наш Крим і вторгся на Донбас, я також хочу вказати на ще один спадок, який залишили по собі події, що вшановуватимуться світом цими днями. Злочин агресії нагадує нам про вирок, винесений у Нюрнберзі, де проти архітекторів нацистського режиму було висунуто сильне звинувачення у «злочинах проти миру»,- наголосив Григорій Немиря.

 

Він переконаний: сьогодні всі повинні сподіватися, що політичні і військові лідери по всьому світу засвоїли спадок Нюрнбергу і знають, що їхня відповідальність за жорстокі злочини - або скоєні напряму, або в якості керівників, які мали повноваження завадити таким злочинам і покарати тих, хто їх вчинив - рано чи пізно їх наздожене.

 

«Тому один із спадків Нюрнбергу полягає в тому, що добі безкарності за жорстокі злочини проти миру настав кінець. Так, деяким з лідерів, відповідальним за масові вбивства цивільних та незаконні військові дії, поки що вдалося уникнути лави підсудних. Але вони більше не можуть сподіватися, що їм вдасться уникнути міжнародного правосуддя, претендуючи на законне або політичне право на безкарність. Саме ті люди, які здійснили правосуддя у Нюрнберзі, створили найкраще вшанування і подбали про те, що з втрачених життів виросло щось варте, пристойне і людяне», - вважає голова комітету з прав людини.

 

Він наголосив, що боротьба проти всіх форм расової та етнічної ненависті, антисемітизму, ксенофобії, дискри­мінації завжди мають бути пріоритетами.

 

«Ми маємо гостро і швидко реагувати на будь які прояви дискримінації», - переконаний Григорій Немиря.

 

ba.org.ua

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Март 2019 (698)
Февраль 2019 (946)
Январь 2019 (1032)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области